szumy na grzejnikach przy napięciu dwu volt i skokach napięcia w okresach dwa na sekundę

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: szumy na grzejnikach przy napięciu dwu volt i skokach napięcia w okresach dwa na sekundę

Re: szumy na grzejnikach przy napięciu dwu volt i skokach napięcia w okresach dwa na sekundę

autor: ada34m » śr 14 lut 2018, 9:40

ale czy te szumy to zawsze są czy to tylko chwilowe np. minuta , dwie

____________________________________________
lekarz Londyn

szumy na grzejnikach przy napięciu dwu volt i skokach napięcia w okresach dwa na sekundę

autor: ceres » wt 23 sty 2018, 8:29

Witam,

Mam pewną nietypową sytuację w mieszkaniu, otóż na grzejnikach mam wg odczytów napięcie rzędu około dwu volt. I to napięcie ma pewną charakterystykę - skoki napięcia są kilkuprocentowe do kilkunastu procent w okresach dwa skoki na sekundę czyli w ciągu minuty jest około 120 skoków napięcia. Napięcie odczytywane przez pomiar gniazdko grzejnik też zależy od żyły i tak np w lewej czasami jest 0,750 volta a w prawej 1,958 volta. To się ciągle zmienia więc wypisywanie konkretnej wartości nie ma znaczenia.
I szukam wyjaśnienia tego zjawiska. Jednym z wyjaśnień jest użycie wzmacniacza przez innego mieszkańca bloku i skutek uboczny tego zjawiska jako szumy tj skoki napięcia w micro voltach. Ale to tylko hipoteza.
Dla mnie jest to uciążliwe, bo mieszkanie jest na ostatnim piętrze, w w odległości 140 metrów jest stacja bazowa GSM a połowa mieszkań na piętrze jest pusta. Do tego są problemy z uziemieniem, bo elementy miedziane w mieszkaniu się indukują elektromagnetycznie i mają wartość do dwu volt.
Proszę o porady co może być przyczyną tych zjawisk. Mam tylko nagranie video a to wg praktyki sądowej może być odrzucone jako dowód. Więc proszę o porady kto może mi zaprotokołować ww. zjawiska w mieszkaniu.
Proszę o porady jaką charakterystykę by miały szumy z wzmacniacza podłączonego do instalacji centralnego ogrzewania z napięciem dwu volt, czym prawidłowo takie szumy mierzyć i jaką metodą?
Dziękuję za pomoc.

Na górę