Panele fotowoltaiczne na dachu?

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Panele fotowoltaiczne na dachu?

Re: Panele fotowoltaiczne na dachu?

autor: Eqeku67 » sob 09 lut 2019, 7:19

Na czym one dokładnie polegają?

__

www.polskapraca.info

Re: Panele fotowoltaiczne na dachu?

autor: Tujen45 » pt 01 lut 2019, 6:29

Co dają takie panele?

__

części zamienne do samochodu

Re: Panele fotowoltaiczne na dachu?

autor: Piotr2K » pt 25 sty 2019, 4:42

Panele fotowoltaiczne są ok :-) Może jest to inwestycja i raczej nie najtańsza, ale koszty po kilku latach się zwracają. Ostatnio znalazłem artykuł o tym co składa się na koszty założenia instalacji. Jeżeli kogoś to ciekawi to wpis jest tutaj http://mbmsolar.pl/blog/11-ile-kosztuje ... ltaicznych. Zastanawiam się tylko, jaka jest różnica pomiędzy fotowoltaiką a kolektorami słonecznymi? Orientujecie się?

Re: Panele fotowoltaiczne na dachu?

autor: Morelios » czw 22 mar 2018, 3:04

Ja mogę polecić ten sklep: http://www.lekkaobudowa.pl/ jeśli szukacie świetlika dachowego, jak dla mnie jest to naprawdę świetne rozwiązanie, sam niedawno założyłem taki świetlik .

Re: Panele fotowoltaiczne na dachu?

autor: mariok556 » pt 29 gru 2017, 9:14

a co takie panele dadzą

_________________________
aasapolska.pl

Re: Panele fotowoltaiczne na dachu?

autor: Dorian34 » pt 29 gru 2017, 4:52

Mnie osobiście od dłuższego czasu chodzi po głowie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Co więcej, nawet udało mi się znaleźć firmę, zajmującą się montażem tego rodzaju systemów, a konkretnie mam tutaj na myśli Kalhyd http://kalhyd.pl/energia-odnawialna/ . Można im zlecić montaż zarówno paneli słonecznych, jak i np. pomp ciepła, a także wykonanie chociażby instalacji wodno-sanitarnej. Jednocześnie usługi wspomnianej firmy są bardzo pozytywnie oceniane.

Re: Panele fotowoltaiczne na dachu?

autor: Jaros2 » pt 22 gru 2017, 9:05

większe oszczędności uzyskamy instalując PC do cwu. Koszt to ok 7tys, a wode podgrzeje przez 330 dni w roku. Obecne urządzenia pracują do tem -4C
______________________________
więcej

Re: Panele fotowoltaiczne na dachu?

autor: mały elektryk » pt 22 gru 2017, 8:06

kebabolix pisze:
śr 13 lip 2016, 1:38
Ile zyskamy na instalacji fotowoltaicznej

Ponosząc niemałe nakłady na montaż instalacji fotowoltaicznej, jesteśmy ciekawi, ile na tym zyskamy. Przyjmując, że nasza minielektrownia o mocy 5 kWp zainstalowana jest w domu znajdującym się w województwie mazowieckim, wyprodukuje ona rocznie 4750 kWh prądu. Odpowiada to przeciętnemu zapotrzebowaniu na prąd przez 4-osobową rodzinę.

Zatem, jeśli za prąd płacimy 0,65 zł za kWh (wraz ze wszystkimi opłatami stałymi), to zaoszczędzimy około 3090 zł. Daje to nam zwrot poniesionych kosztów po około 8 latach. Oczywiście nadmiar energii można sprzedawać do sieci. Tą wyprodukowaną przez nas sprzedajemy po około 20 gr za kWh, a kupować musimy drożej. Nie skraca to więc znacząco czasu zwrotu naszej inwestycji.
Twoje wyliczenia obarczone są jednym poważnym błędem :
Jeżeli nie masz możliwości magazynowania energii ( a nie masz ) to musisz przyjąć , że większość wyprodukowanej energii odsprzedajesz do sieci po 20gr. Inwestycja zamiast po 8 latach - spłaci się po ponad 20 !!! A dlaczego tak się dzieje ? Bo twoje panele uzyskują maksymalną moc w lecie w godzinach przedpołudniowych i wczesnym popołudniem , kiedy większość normalnych ludzi jest w pracy i jedynym konsumentem energii w domu jest lodówka ! Wieczór, kiedy domownicy są już w domu , a zwłaszcza jesienią i zimą - panele nie produkują nic !

Re: Panele fotowoltaiczne na dachu?

autor: Agnes2 » czw 21 gru 2017, 8:59

Panele są spoko ale trzeba mieć też na uwadze ochronę dachu, który powinien zostać wyposazony w powłokę odporną na szkodliwe dzialanie promieni UV Taka membrana http://www.dohmann.pl/membrana-tpo to inwestycja na dlugie lata - montaz jest szybki i prosty. Co wiecej te membrany tpo zostaly wykonane z materialow przyjaznych srodowisku

Re: Panele fotowoltaiczne na dachu?

autor: Gebners » czw 05 paź 2017, 8:01

Ja sobie zamawiałem panele z http://energysun.pl/ i powiem ci że warto bo oszczędzam sporo na elektryczności w domu. Jest to dobra opcja dla tych co chcą sobie przyoszczędzić na rachunkach.

Na górę