problem z oświetleniem z IKEI

Remontem Utrapiony

problem z oświetleniem z IKEI

Post autor: Remontem Utrapiony » wt 27 lip 2010, 8:15

Witam serdecznie,

mam problem. Zakupiłem do mieszkania oświetlenie halogenowe montowane na linkach. Oto produkt:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60135685

Po zamontowaniu lampy okazało się, że z transformatora nie wychodzi oczekiwane 12 V, a jedynie niecałe 3. Elektryk próbował na wiele sposobów, aż w końcu odesłał mnie do salonu abym wymienił lampę na nową. Tak też uczyniłem. Niestety z nową lampą był dokładnie taki sam problem- wchodzi 230 V wychodzi niecałe 3 V. Elektryk zaproponował prostą przeróbkę mającą na celu ominięcie transformatora, tak aby wychodziło 230V. W mieszkaniu zrobiliśmy test polegający na podłączeniu żarówki połączonej z dwoma kablami /tak by dało się wpiąć w miejsce na halogen/. Zadziałało. Byłem szczęśliwy, że w końcu udało się rozwiązać ten problem.

Wybrałem się do sklepu po odpowiednie halogeny- zamiast 12 V 20 W , 230 V 20 W. Tu zaczęły się moje wątpliwości. Przede wszystkim 99% produktów o poszukiwanych przeze mnie parametrach /230V, 20W/ posiadały wejście na grube bolce zamiast cieniutkich igiełek do jakich przystosowane były obudowy. Poszedłem zapytać się pracownika salonu o pomoc i w rozmowie wyszło, że mam taką przerobioną lampę. Stwierdził, że to niebezpieczne i elektryk nie powinien pisać się na taką operację. Poza tym powiedział, że obecnie nie ma 20W 230V z takim wejściem i są jedynie takie o parametrze 25W. Stwierdził, że nie powinno to być żadnym problemem i że mogę wziąć ten produkt, skoro już mam taką instalację. Niestety nie mogłem z nim dłużej porozmawiać, bo miał ogromny ruch, a i tak ominąłem kolejkę z tym pytaniem.

Zwracam się do wszystkich znawców tematu z pytaniami:

1. Czy rzeczywiście i jeśli tak- jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą taka przeróbka??

2. Co mogło być przyczyną niesprawnego działania obu transformatorów?

3. Czy rzeczywiście mocniejsze o 5 W halogeny /w liczbie pięciu/ nie zaszkodzą całej instalacji??

Proszę o rzeczowe i możliwie jak najprostsze komentarze. Niestety nie znam się na temacie w ogóle... Zastanawiam się jednak, czy elektryk również się nie znał? :(

Pozdrawiam

Ram1

Re: problem z oświetleniem z IKEI

Post autor: Ram1 » śr 05 sty 2011, 8:18

Po pierwsze ikea to ostatni sklep w którym kupuję się oświetlenie ,bo wszystko tam może wygląda ładnie ale zrobione jest beznadziejnie.Wystarczy spojrzeć na jakość wykonania sprzedawanych tam świetlówek i ich cenę;).Po drugie radzę wyrzucić zestaw do śmieci i kupić nowy póki jeszcze nic się nikomu nie stało ;)bo 230 a 12 to różnica.

Gość

Post autor: Gość » czw 16 cze 2011, 9:16

Ram zgadzam się z Tobą w 100%. Ikea może tania ale niezbyt dobra.

Domele_pl

Post autor: Domele_pl » pt 30 mar 2012, 9:13

Pamiętajmy,że nie wszystko co tanie jest dobre,a wręcz odwrotnie: często jakość pozostawia wiele do życzenia. Dlatego warto kupować w dobrych i sprawdzonych sklepach internetowych z artykułami elektrycznymi. Zobacz u nas,teraz mamy atrakcyjne promocje.

mr.myers

Post autor: mr.myers » pt 25 paź 2013, 11:23

Do śmieci takich rzeczy się nie wyrzuca. Coś o tym wiem, bo nauczyli mnie tego fachowcy http://www.dosprzatania.pl/ Naprawdę:)

Led-Lux_pl

Post autor: Led-Lux_pl » pt 08 lis 2013, 3:28

Jeżeli już kupować oświetlenie,to w dobrym i godnym zaufania sklepie internetowym,gdzie mamy szeroki wybór i niższe ceny,co wcale nie odbija sie źle na ich jakości,pamiętajmy o tym.
www.Led-Lux.pl- internetowe Centrum Oświetlenia

enya

Post autor: enya » czw 19 maja 2016, 3:56

Oświetlenie to jednak lepiej kupować w sklepach specjalistycznych i nie oszczędzać. To także kwestia bezpieczeństwa.

Domado
Kontakt:

Post autor: Domado » śr 22 cze 2016, 7:51

Ja kiedyś miałam oświetlenie z ikea ale niestety nie nacieszyłam sie nim długo

Garba
Kontakt:

Post autor: Garba » ndz 26 cze 2016, 5:31

A ja mam oświetlenie z ikea praktycznie w całym domu i nie narzekam

Nobel
Kontakt: