Epoka LED'ów

Solberg

Epoka LED'ów

Post autor: Solberg » wt 28 wrz 2010, 8:09

Nie da się już chyba zaprzeczyć, że przyszłość należy do świecących diod. Są oszczędniejsze, czystsze dla środowiska i wytrzymalsze od konkurencyjnych technologii. W Niemczech pojawiają się nawet inwestycje mające na celu wymianę całego miejskiego oświetlenia na LEDy! Jednak czy można mówić o to rewolucji? Czy nic nie może już zaszkodzić mocnej pozycji tychże diodek? Zapraszam do dyskusji.

Tommy

Re: Epoka LED'ów

Post autor: Tommy » czw 30 wrz 2010, 9:16

Cóż, wg mnie ledow nie da sie juz powstrzymac. Jednak nigdy nie usune ze swojego garazu malej halogenowki, ktora zawsze dobrze mi sie kojarzy z praca przy samochodzie. Daje tez dozywocie jarzeniowce na strychu - pomijajac fakt, ze nie warto jej wymieniac, pozostaje jeszcze storswiecki klimat tego zakurzonego i brudnego pomeiszczenia... gdzie led by po prostu mnie draznil.

Swoja droga, czekam jeszcze na cos nowszego, cos co pobije ledy ;p i nie koniecznie mam tu na mysli oledy. wierze w postep.

Gość

Post autor: Gość » wt 02 lis 2010, 11:39

Zgadzam się w pełni z Tommy :D

Gość

Post autor: Gość » czw 11 lis 2010, 8:50

Niestety, ale są jeszcze za drogie

Gość

Post autor: Gość » pt 12 lis 2010, 10:12

Jakie powinny być transformatory do zasilania LED?

Ram

Post autor: Ram » ndz 14 lis 2010, 3:53

Transformatory powinny być przeznaczone do ledów bo te z halogenów mogą sie nie nadawać różnica bowiem jest taka że do ledów działają na najniższej częstotliwości potrzebnej do zapalenia leda.
Polecam te są nie drogie i naprawdę dobre http://allegro.pl/power-led-3-x-1w-gu10 ... 00681.html

Gość

Post autor: Gość » wt 16 lis 2010, 12:26

Zgoda. Najlepsze i najbardziej pewne są zasilacze dedykowane do LED.
Powinny być stabilizowane - powoduje to dłuższą żywotność LED

Ram

Post autor: Ram » wt 16 lis 2010, 1:27

Zgadzam się z kolegą;)

Gość

Post autor: Gość » wt 07 gru 2010, 1:05

Czym różnią się Ledy od Powerledów?

Gość

Post autor: Gość » śr 08 gru 2010, 1:50

LED, a Powerled - żarówki POWER LED to źródło światła dzięki któremu możemy uzyskać naturalną barwę światła zbliżoną do światła codziennego. Jest o wiele silniejsza od zwykłych żarówek ledowych, a co za tym idzie zapewnia nam doskonały efekt świetlny przy równie małym poborze energii. Pobór mocy żarówki PowerLed waha się w przedziale od 1 do 3 Watt. Żarówki te mają jeszcze jedną ważną różnice, mianowicie w żarówkach Power LED wykorzystywane są specjalne soczewki które zapewniają większy kąt rozproszenia światła, a co za tym idzie dają lepsze światło do oświetlenia pomieszczeń.

ODPOWIEDZ