lampy do domu

psychotestyslupsk

Re: lampy do domu

Post autor: psychotestyslupsk » śr 12 paź 2016, 1:15

Mam dylemat czy w salonie zrobić sobie wiszące lampy czy podwieszany sufit i ledy, jak myślicie które wyjście lepsze?
Jakie są najświeższe psychotesty dla kierujących? http://www.psychotestyslupsk.pl/

tomasz.m655

Post autor: tomasz.m655 » pn 03 kwie 2017, 1:38

Mam w domu podwieszany sufit. Pierwotnie mieliśmy ściemniacze - ale żarówki się przepalały i wychodziło drogo. Zmieniliśmy na ledy, żeby zaoszczędzić, ale problem przepalania się wręcz się nasilił. Potem dowiedziałem się, że ledy nie mogą pracować ze ściemniaczami (nadal nie wiem czy to sprawdzona informacja), więc zrezygnowaliśmy ze ściemniaczy. Pomijam fakt, że nadal notorycznie przepalają się nam żarówki - podobno z prądem wszystko jest ok, ale chyba jednak nie. W efekcie mamy albo całkowitą jasność, albo ciemność. Dobrze, że żarówki są ułożone w 2 stronach pokoju i obsługują je 2 włączniki. Generalnie nie polecam, albo radzę mieć też inne punkty świetlne - lampkę nocną albo stojącą. Przy podwieszanym suficie bardzo trudno jest dopasować natężenie światła do własnych preferencji + zmniejszysz sobie optycznie pomieszczenie.

mały elektryk

Post autor: mały elektryk » pn 10 kwie 2017, 7:17

tomasz.m655 pisze:
pn 03 kwie 2017, 1:38
Mam w domu podwieszany sufit. Pierwotnie mieliśmy ściemniacze - ale żarówki się przepalały i wychodziło drogo. Zmieniliśmy na ledy, żeby zaoszczędzić, ale problem przepalania się wręcz się nasilił. Potem dowiedziałem się, że ledy nie mogą pracować ze ściemniaczami (nadal nie wiem czy to sprawdzona informacja), więc zrezygnowaliśmy ze ściemniaczy. Pomijam fakt, że nadal notorycznie przepalają się nam żarówki - podobno z prądem wszystko jest ok, ale chyba jednak nie. W efekcie mamy albo całkowitą jasność, albo ciemność. Dobrze, że żarówki są ułożone w 2 stronach pokoju i obsługują je 2 włączniki. Generalnie nie polecam, albo radzę mieć też inne punkty świetlne - lampkę nocną albo stojącą. Przy podwieszanym suficie bardzo trudno jest dopasować natężenie światła do własnych preferencji + zmniejszysz sobie optycznie pomieszczenie.
Istnieją żarówki led przystosowane do ściemniania. Maja one na opakowaniach odpowiednie napisy , które o tym informują : Dimm , dimmable , itp. I tylko takie nadają się do współpracy ze ściemniaczami . Każda inna zostanie uszkodzona przy próbie ściemniania !
Natomiast problem notorycznego przepalania się czy to żarówek halogenowych , czy ledowych - może być spowodowany ich niewłaściwym chłodzeniem . Jeśli pomiędzy sufitem podwieszanym , a właściwym stropem jest pozostawiona zbyt mała przestrzeń ( 5 - 6 cm ) - to emitowane przez żarówkę ciepło nie ma się gdzie podziać i w efekcie żarówka się spali. Wbrew obiegowym opiniom - ledy też się grzeją i zwłaszcza dla nich brak chłodzenia jest zabójczy.

tomasz.m655

Post autor: tomasz.m655 » pn 10 kwie 2017, 10:50

mały elektryk, jestem Ci bardzo wdzięczny za pomoc :) Pytałem już kilku osób "niby z branży" i każdy mówił coś innego.

dpmmo

Post autor: dpmmo » pt 04 sie 2017, 2:58

mnie ostatnio urzekły światła Led do mieszkania, ja swoje znalazłam tutaj http://philips.pl/c-m-li/zarowki-halogenowe
Światło jest naprawdę piękne i przede wszystkim co najważniejsze jest oszczędne, a rzeczy, które zakupiłam sa w dobrych cenach. Przede wszystkim wybór żarówek Led jest bardzo duży :) Polecam każdemu !

lalalandi
Kontakt:

Post autor: lalalandi » czw 17 sie 2017, 9:14

więc które lepiej wybrać? sama się zastanawiam

GTV

Post autor: GTV » czw 31 sie 2017, 8:59

Filamenty LED! :) Proste i niesamowicie dekoracyjne, jeśli lubicie klimaty industrialne lub retro. Niepowtarzalny design i wykończenie tych źródeł światła, nawiązujące do wyglądu klasycznej żarówki Edison, stanowią niebanalną propozycję zarówno dla bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji utrzymanych w klimatach industrialnych.

Dolas
Kontakt:

Post autor: Dolas » wt 05 wrz 2017, 7:23

Lampy to kwestia gustu, osobiście wybrałem u siebie lampy stojące i prezentują się one doskonale :)
Eurotex - taśmy transporujące i pasy napędowe.

invegami

Post autor: invegami » śr 06 wrz 2017, 2:20

Jak lampy do domu to tylko te, które będą równomiernie rozprowadzać ciepłe światło :)
Frashe - na pełniejszy biust: https://frashe.pl/

parsomen2

Post autor: parsomen2 » pn 02 paź 2017, 2:58

invegami pisze:
śr 06 wrz 2017, 2:20
Jak lampy do domu to tylko te, które będą równomiernie rozprowadzać ciepłe światło :)
Dokładnie, najważniejsze jest światło. A później to czy pasują do naszego wnętrza
Co należy zrobić po upadku? To co robią dzieci: podnieść się.
Solidny i rzetelny zakład usług szklarskich kraków - SzklarzKrakow.com

ODPOWIEDZ