Designerskie oświetlenie

Gustaw

Designerskie oświetlenie

Post autor: Gustaw » czw 04 lut 2010, 12:21

Pracuję w branży oświetleniowej. Szczególnie zainteresowany jestem klimatycznymi, designerskimi, nastrojowymi i niekonwencjonalnymi sposobami oświetlenia. Chciałbym poszerzyć swój zakres wiedzy na ten temat, poszukuję wszelkich informacji o trendach ,inspiracji i linków. Zapraszam do wymiany doświadczeń w tym temacie.

fachowiec

Re: Designerskie oświetlenie

Post autor: fachowiec » czw 04 lut 2010, 2:42

Na początek zapoznaj się z naszym artykułem:
Kreowanie atmosfery w salonach piękności

Obrazek
Salon Kameleon w Białymstoku.

marko

Post autor: marko » pt 11 cze 2010, 11:33

Polecam sklepy internetowe. Jest dużo fajnych z bogatą ofertą. Wszystko zależy czego i w jakim stylu szukasz. No i oczywiście przedział cenowy, bo to ma ogromne znaczenie. Fajnym rozwiązaniem jest np lampa o nazwie kolor living. Widziałem ją ostatnio na designerskich targach w Poznaniu. Taka supernowoczesna z wyglądu kulka, która świeci światłem w tysiącach kolorów. Sam możesz zmieniać kolor i barwę światła. Dla mnie super! nastrój w domu na każdą okazję (szczególnie na wieczór z dziewczyną ;-)))))))))) )

Hiram

Post autor: Hiram » śr 07 lip 2010, 11:19

Faktycznie, oświetlenie dla designera to całkiem poważna kwestia. Szczególnie w poważnych budynkach, gdzie koniecznym jest tworzenie odpowiedniego klimatu, eksponowanie pewnych elementów, a innych skrywanie. No i przyjazność dla oka...

Kiedyś troszkę o tym czytałem, jednak nigdy nie zajmowałem się na poważnie projektowaniem oświetleń z takim podejściem. Co do źródeł wiedzy zajrzyj do jakiegoś saloniku z prasą i poprzeglądaj różne magazyny z pokrewnych branż. Kiedyś chyba nawet widziałem osobny tytuł poświęcony oświetleniu.
Elektryka prąd nie tyka... no, może czasami ;)

Amadeusz

Post autor: Amadeusz » ndz 11 lip 2010, 2:15

Kolejny ciekawy artykuł na temat designerskiego oświetlenia na stronach "fachowego"
http://www.fachowyelektryk.pl/index.php ... kiego.html
Dobre i efektowne oświetlenie robi wrażenie na klientach i z pewnością też przyciąga uwagę. Kiedyś miałem przyjemność być na pewnym koncercie w Londynie gdzie zrobiono chyba najlepszą oprawę z jaką się spotkałem, dosłownie "miód dla oka".

Quantico

Post autor: Quantico » pn 17 paź 2011, 5:05

Lubię teksty/wypowiedzi samych designerów na temat ich pracy. Zaczęłam czytać i od razu wpadła mi w oko jedna z lamp z galerii: http://www.swiatrezydencji.pl/design/na ... ie?q=lampy Wszystkie są totalnie awangardowe, nieco kosmiczne. Mnie zadziwiły.
Swoją drogą - ładnie napisane o eksperymentowaniu ze światłem i możliwościach.

combo

Post autor: combo » ndz 04 gru 2011, 9:25

Cześć! Może na stronie tego sklepu internetowego znajdziesz coś, co Cię zainspiruje: http://sklep.cseie.com.pl/

limak31

Post autor: limak31 » pn 13 lut 2012, 3:29

Witam,
polecam nowy portal branżowy o oświetleniu LED www.lednews.pl :idea:

Domele_pl

Post autor: Domele_pl » ndz 19 sie 2012, 11:08

Na naszej stronie www.Domele.pl znajdziesz cały szereg inspiracji oraz rozwiązań,więc zapraszam. W razie problemów służę pomocą na forum. Warto rozejrzeć się! :)

ODPOWIEDZ