Oświetlenie budynku mieszkalnego diodami LED

Domele_pl

Re: Oświetlenie budynku mieszkalnego diodami LED

Post autor: Domele_pl » pt 30 mar 2012, 9:22

Tutaj racja,dlatego jeżeli juz decydujesz się na zakup całego systemu oświetlenia,,to w dobrym i renomowanym sklepie,tak aby mieć pewność,ze żarówki nie będą pochodzić z Chin. W naszym sklepie masz gwarancję,a miła i fachowa obsługa pomoże w dokonaniu wyboru.

mały elektryk

Post autor: mały elektryk » pn 04 cze 2012, 2:03

Powoływany na przykład koncern Philps - wie co robi nie spiesząc się z wdrażaniem technologii LED . Na dzień dzisiejszy obarczona jest ona bowiem wieloma "chorobami wieku dziecięcego".
1. Deklarowane trwałości LED-ów , podawane przez poszczególnych producentów na 30 - 50 tysięcy godzin - są możliwe do osiągnięcia, ale przy ścisłym zachowaniu parametrów zasilania . Przy próbie "wyciśnięcia" z diod maksymalnego strumienia świetlnego , przez podbicie prądu - drastycznie spada ich trwałość .
2. Nikt nie podaje , że z każdym tysiącem godzin świecenia - spada o ~1% strumień światła emitowany przez diodę ! I co z tego , że wytrzyma ona te deklarowane 50 tys. godzin - jak będzie świeciła "na pół gwizdka" ?
3. Współczynnik oddawania kolorów - LED-y mają średni ... W porywach sięga 75 %, dla żarówek energooszczędnych to już 85 , dla świetlówek liniowych 85- 98 , dla halogenów - 100% !
4. Na dzień dzisiejszy "żarówki" LED przegrywają w oszczędności nawet ze starymi poczciwymi żarówkami energooszczędnymi ! Znów powołując się na przykład Philipsa : wyprodukował on żarówkę , która z mocy 12W emituje ilość światła taką jak klasyczna żarówka 60W . Byle jakie żarówki energooszczędne potrafią to samo przy minimalnie mniejszej mocy - bo 11W . Oczywiście - zaraz odezwą się głosy : jak to - przecież firma X ma LED-owe odpowiedniki żarówki 60W - pobierajace tylko 8 - 9 W . Tak - to też jest prawda , ale patrz p.1 : "wyżyłowane" diody spalą się w krótkim czasie !!!
"Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb" - jak mówił p. Jan Kobuszewski w znanym kabarecie ...
5. Wbrew powszechnym opiniom - diody LED - również emitują ciepło . I dla nich samych jest to największe zagrożenie - bo przekroczenie temperatury ~siedemdziesięciu stopni C' powoduje nieodwracalne zniszczenie struktury diody. Dlatego konieczne są coraz bardziej rozbudowane radiatory ( które i tak nie zdają egzaminu w sufitach podwieszonych ) . Już widziałem Led-ową żarówkę o mocy 25W z aktywnym chłodzeniem - tak , tak - z wiatraczkiem ...
6. Próby zastosowania LED-ów do oświetlenia ulicznego należy uznać za kuriozum . Osiągane w laboratoryjnych warunkach sprawności dla najlepszych diod LED - wynoszą do 120-130lm/W , podczas gdy sodowe żarówki dużej mocy osiągają bez trudu 150 lm/W , a niskoprężne sodowe mają ponad 200 lm/W . Ceny - lepiej nie porównywać ...

jarek08

Post autor: jarek08 » ndz 10 cze 2012, 7:30

LED-y to nie tylko same diody, ale i sprzężona z nimi elektronika (zasilacze, przetwornice, itd.). Jak wszyscy wiemy- kiedy coś się psuje, to w pierwszej kolejności właśnie elektronika. LED-y są fajną technologią, ale na razie jeszcze na zbyt wczesnym etapie rozwoju.
http://www.portalfotowoltaika.pl- wszystko o energii ze Słońca!

Domele_pl

Post autor: Domele_pl » śr 04 lip 2012, 7:21

W sumie pomysł jest bardzo ciekawy i myślę,że fajnie sprawdzi się w praktyce. o odpowiednią moc świetlną nie ma powodu do obaw. Mój kolega chciał zrobić podobnie,wiec dowiem się szczegółów.

Domele_pl

Post autor: Domele_pl » ndz 19 sie 2012, 11:04

Kiedyś LED zostanie zastąpione niewątpliwie czymś jeszcze lepszym. Świetny sposób oświetlenia domu, halogeny tak się nie sprawdzą. ;p także jak najbardziej!

Wito

Post autor: Wito » ndz 10 mar 2013, 7:27

Tu nie ma co myśleć są różne diody lepsze i gorsze jeżeli Cię stać żeby zainwestować w te dobre to na pewno uda Ci się znaleźć takie, które spełnią wszystkie potrzeby i będą świecić dobrze. Ja wymieniłem w domu 20 sztuk halogenów GU10 na Ledy i jestem bardzo zadowolony.

Led-Lux_pl

Post autor: Led-Lux_pl » ndz 07 kwie 2013, 7:50

Zgadzam się a poza tym znalezienie samych opraw oświetleniowych i diod LED nie jest takie trudne,teraz chociażby u nas jest kilak bardzo atrakcyjnych promocji,warto zajrzeć i przekonać się o tym samemu.
www.Led-Lux.pl- internetowe Centrum Oświetlenia

auraled

Post autor: auraled » pt 17 sty 2014, 12:29

Warto również zwrócić uwagę na jakość kupowanych lamp LED, które charakteryzują się długą żywotnością i niskim zużyciem energii. Dobrym rozwiązaniem jest zakup świateł LED w sklepach internetowych - wtedy możemy zaoszczędzić wiele czasu i zredukować koszty.
www.auraled.pl - wysokiej jakości oświetlenie LED w atrakcyjnych cenach

Led-Lux_pl

Post autor: Led-Lux_pl » czw 13 mar 2014, 12:00

Zgadzam się,jakość ma tutaj kluczowe znaczenie i jeżeli już chcemy zainwestować w diody LED to najlepiej jeżeli będą one dobrej jakości,a sam sklep godny zaufania,właśnie tak jest u nas- na pewno nikt się nie zawiedzie.
www.Led-Lux.pl- internetowe Centrum Oświetlenia

Henryk
Kontakt:

Post autor: Henryk » sob 12 kwie 2014, 10:15

U mnie w całym domu już od ponad 2-lat świecą LED'y i jak dotychczas - odpukać - nic się nie przepaliło. Tymczasem jarzeniówki musiałem dość często wymieniać. Osobiści polecam montowanie oświetlenia LED. Zwróci się dość szybko, tym bardziej jak przechodzisz na nie z jarzeniówek.

ODPOWIEDZ