zarówka led

lodus

zarówka led

Post autor: lodus » pn 21 lut 2011, 5:58

MAM PROBLEM Z ŻAROWKAMI LED 0,9V SĄ ONI W SUFICIE PODWIESZANYM I JEST ICH 4-SZT Z TYM ŻE SA PODZIELONE JEST WŁACZNIK PODWÓJNY I JAK ZASWIECAM TO DWIE A DRUGIM TAGZE DWIE I PROBLEM POLEGA NA TYM ZE JAK ZASWIECAM DWIE TO DRUGIE DWIE LEKKO ŻAZĄ JAKA MOŻ BYC TEGO PRZYCZYNA

Gość

Re: zarówka led

Post autor: Gość » śr 23 lut 2011, 9:00

Bardzo specyficzna pisownia...

Może masz jakieś przebicie w obwodzie (stawiam na włącznik)? Jeśli nie, a te "żarzenie" Cię drażni, to po prostu rozłącz cały obwód a następnie zrób do tego dwa oddzielne wyłączniki i voila - prawo świecenia będą miały tylko te dwie LED'ki, które aktualnie są włączone (bądź też 4 - jeśli włączone są oba przełączniki).

anetta

Post autor: anetta » wt 28 sie 2012, 3:43

no dobra a ja mam pytanie trochę inne, ale też o żarówki. Mianowicie mam lampę na 4 żarówki. Każda jest 40, spokojnie mogę tak używać, sprawdzałam. I niby wszystko jest ok, ale co jakiś czas przepala mi się jedna żarówka i tak systematycznie przepalają się wszystkie. Zawsze. Czasem w przeciągu 2 miesięcy tracę wszystkie. Jaka może być przyczyna? też przebicie w obwodzie?
...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu.

mały elektryk

Post autor: mały elektryk » pt 31 sie 2012, 11:16

anetta pisze:no dobra a ja mam pytanie trochę inne, ale też o żarówki. Mianowicie mam lampę na 4 żarówki. Każda jest 40, spokojnie mogę tak używać, sprawdzałam. I niby wszystko jest ok, ale co jakiś czas przepala mi się jedna żarówka i tak systematycznie przepalają się wszystkie. Zawsze. Czasem w przeciągu 2 miesięcy tracę wszystkie. Jaka może być przyczyna? też przebicie w obwodzie?
Zacznij od tego - jakie to żarówki ? Ja zakładam , że kupiłaś żyrandol na małe halogenowe żarówki na 230V , z trzonkiem G9 . Żarówka jest zrobiona tylko ze szkła , ma małe wąsy z drutu ? Jeśli tak - to przyjmij do wiadomości , że "ten typ tak ma " ! Generalnie żarówki halogenowe na napięcie sieciowe 230V mają mizerną trwałość . Jakkolwiek producenci podają ich żywotność na 1000 godzin , to jest tyle samo , co zwykłych żarówek z gwintem E27 - to w praktyce nie jest niczym dziwnym taka sytuacja jak u ciebie . Najlepsze jest to , że nie ma ich na co wymienić - bo jakkolwiek istnieją żarówki energooszczędne , czy ledowe z takim trzonkiem - to jednak ilość światła , jaką te zamienniki emitują - jest śmieszna . Najprościej będzie wymienić całą lampę - tym razem już na normalne żarówki z gwintem . I nie ma co się przerażać , że klasyczne żarówki są właśnie wycofywane - bo podaż świetlówek kompaktowych z gwintem jest olbrzymia , a i zaczynają pojawiać się ledowe żarówki o większych mocach ( na razie niestety - drogie ) .

DoktorWolt_pl

Post autor: DoktorWolt_pl » sob 24 lis 2012, 7:45

Kwestia żarówek,podaj jakie kupujesz jakiej firmy i wówczas będzie można coś doradzić. Lepiej zainwestować i wybrac te dobre,sprawdzone które posłużą dłużej.
www.doktorwolt.pl - Twój sklep elektryczny.

Gość

Post autor: Gość » śr 30 sty 2013, 3:11

DoktorWolt_pl pisze:Kwestia żarówek,podaj jakie kupujesz jakiej firmy i wówczas będzie można coś doradzić. Lepiej zainwestować i wybrac te dobre,sprawdzone które posłużą dłużej.
Oczywiście

Domele_pl

Post autor: Domele_pl » pt 08 mar 2013, 1:25

W takim razie czekamy na szczegóły jak i opinie,jednak także podpisuje się pod tymi postami,które mówią o tym,że jednak warto dołożyć i kupić coś sprawdzonego,dobrego producenta. Potem przynajmniej nie możemy narzekać na to,że coś nam się notorycznie psuje.

TypowyZ

Post autor: TypowyZ » czw 30 lis 2017, 1:49

W przypadku LED przede wszystkim nie warto kupować najtańszego modelu. Nie zawsze za wysoką ceną idzie jakość, ale z drugiej strony akurat w tym przypadku tanie jest po prostu wadliwe

Densen
Kontakt:

Post autor: Densen » czw 30 lis 2017, 2:04

udało Ci się rozwiązać ten problem? Bo tez się z tym obecnie borykam, mam sprawdzone żarówki LED dosyć kosztowne więc na pewno problem nie tkwi w jakości.

pompelos

Post autor: pompelos » wt 05 gru 2017, 9:27

Też mnie interesuje odpowiedź.

ODPOWIEDZ