Uszkodzenie przewodu w ścianie

k8m3reke

Uszkodzenie przewodu w ścianie

Post autor: k8m3reke » pt 06 lip 2012, 9:26

Uszkodziłam wiertarką przewód w ścianie.Na tym kablu "wisiał" wyłącznik.Nie mam teraz światła w przedpokoju..Odległość wyłącznika od korków to ok.0,5 m. i kolejne 0,5 m od lampy podsufitowej podpiętej pod ten wyłącznik.Nie chcę kuć ścian, w grę wchodziłoby puszczenie przewodu po wierzchu.Nie wiem jak to zrobić..i czy nie ma innego rozwiązania.Prosiłabym o jakieś instrukcje :)

jarek08

Re: Uszkodzenie przewodu w ścianie

Post autor: jarek08 » sob 21 lip 2012, 12:44

Można by poprowadzić te przewody w listwie instalacyjnej przymocowanej do ściany.
http://www.portalfotowoltaika.pl- wszystko o energii ze Słońca!

anetta

Post autor: anetta » wt 28 sie 2012, 3:50

Ja tak właśnie mam, kable idą mi taką listwą. Nawet nie jest to takie złe rozwiązanie, chociaż na początku wcale tego nie widziałam. ;)
...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu.

jarek08

Post autor: jarek08 » śr 29 sie 2012, 12:52

Wystarczy to estetycznie zrobić i jakoś ujdzie :D Lepsze to niż kucie ściany.
http://www.portalfotowoltaika.pl- wszystko o energii ze Słońca!

tor

Post autor: tor » śr 23 sty 2013, 9:50

I jak wyszło?

Domele_pl

Post autor: Domele_pl » pt 08 mar 2013, 1:23

Pewnie,że lepiej zrobić to bardziej elastycznie niż kuć całą ścianę,to bardzo dużo męczącej pracy. Jeżeli wątek jest jeszcze aktualny,to koniecznie daj znać w jaki sposób udało się wszystko wykonać,jak wyszła całość.

Gość

Post autor: Gość » wt 06 sie 2013, 2:19

Też mi się wydaje, że lepiej nie pruć ścian.

Tomikk

Post autor: Tomikk » pn 28 lip 2014, 5:41

Jakiś czas temu miałem podobne doświadczenie, również uszkodziłem kabel wiertarką. Niestety moje uszkodzenie było na tyle poważne że musiałem wezwać elektryka. Jakby ktoś potrzebował to polecam http://elektrykuslugi.pl - sprawdzony, nawet w dużych awariach ;)

dowodzenie

Post autor: dowodzenie » pt 05 wrz 2014, 1:01

Instalacje elektryczne wewnętrzne to co innego niż sieci elektrycznie i co innego niż elektronika. Także każdy powinien wykonywać to co umie i ma do tego kwalifikacje, a nie brać się za rzeczy o których nic nie wie.

silvaihi96
Kontakt:

Post autor: silvaihi96 » czw 12 mar 2015, 8:58

Zależy jak głęboko w ścianie jest kabel. Jeśli płytko to można by wykuć kawałek i naprawić ten kabel, ale jeśli głęboko to szybciej i prościej tak jak koledzy mówią, najlepiej puścić nowy kabel.

ODPOWIEDZ