szumy na grzejnikach przy napięciu dwu volt i skokach napięcia w okresach dwa na sekundę

ODPOWIEDZ [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ceres
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

szumy na grzejnikach przy napięciu dwu volt i skokach napięcia w okresach dwa na sekundę

Post autor: ceres » wt 23 sty 2018, 8:29

Witam,

Mam pewną nietypową sytuację w mieszkaniu, otóż na grzejnikach mam wg odczytów napięcie rzędu około dwu volt. I to napięcie ma pewną charakterystykę - skoki napięcia są kilkuprocentowe do kilkunastu procent w okresach dwa skoki na sekundę czyli w ciągu minuty jest około 120 skoków napięcia. Napięcie odczytywane przez pomiar gniazdko grzejnik też zależy od żyły i tak np w lewej czasami jest 0,750 volta a w prawej 1,958 volta. To się ciągle zmienia więc wypisywanie konkretnej wartości nie ma znaczenia.
I szukam wyjaśnienia tego zjawiska. Jednym z wyjaśnień jest użycie wzmacniacza przez innego mieszkańca bloku i skutek uboczny tego zjawiska jako szumy tj skoki napięcia w micro voltach. Ale to tylko hipoteza.
Dla mnie jest to uciążliwe, bo mieszkanie jest na ostatnim piętrze, w w odległości 140 metrów jest stacja bazowa GSM a połowa mieszkań na piętrze jest pusta. Do tego są problemy z uziemieniem, bo elementy miedziane w mieszkaniu się indukują elektromagnetycznie i mają wartość do dwu volt.
Proszę o porady co może być przyczyną tych zjawisk. Mam tylko nagranie video a to wg praktyki sądowej może być odrzucone jako dowód. Więc proszę o porady kto może mi zaprotokołować ww. zjawiska w mieszkaniu.
Proszę o porady jaką charakterystykę by miały szumy z wzmacniacza podłączonego do instalacji centralnego ogrzewania z napięciem dwu volt, czym prawidłowo takie szumy mierzyć i jaką metodą?
Dziękuję za pomoc.

ada34m
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: szumy na grzejnikach przy napięciu dwu volt i skokach napięcia w okresach dwa na sekundę

Post autor: ada34m » śr 14 lut 2018, 9:40

ale czy te szumy to zawsze są czy to tylko chwilowe np. minuta , dwie

ODPOWIEDZ