Wymiana transformatora w sterowniku bramy elektrycznej Nice

Dawid

Wymiana transformatora w sterowniku bramy elektrycznej Nice

Post autor: Dawid » pt 29 wrz 2017, 3:14

Witam.
Zakladam temat ponieważ borykam się z pewnym problem.
Padł mi transformator w sterowniku dwuskrzydłowej bramy elektrycznej marki Nice. Sterownik to Noce Mindy A400.

Problem w tym, ze według naklejki na transformatorze jest to transformator 230V/20V i mocy 10VA.
Szukałem takiego i jedyne co znalazłem to w jakimś serwisie dedykowaby do tej bramy za ponad 200zl i to na zamówienie.
Ale... wg instrukcji obsługi silniki zasilane są z 230V AC a w sterowniku podzespoły jak fotokomorki itp zasilane są z 24V PP. Dotrgo na schemacie i w tabeli danych technicznych również jest podane napięcie 24V.
Stad moje pytanie. Czy czasem te 20V uzwojenia wtórnego to nie jest chwyt marketingowy i mogę zastosować standardowy transformator 24V który byłby ogólnodostępny i zdecydowanie tańszy?
Może miał ktoś z tym odczynienia bądź siedzi na codzień w temacie bram i coś podpowie?

Pozdrawiam.

markowy

Re: Wymiana transformatora w sterowniku bramy elektrycznej Nice

Post autor: markowy » śr 23 maja 2018, 10:27

20 a 24 to jednak różnica,
ja bym nie ryzykował i kupił droższy dopasowany do tej,
możesz coś spalić i wtedy będziesz miał jeszcze większy wydatek

czaro677

Re: Wymiana transformatora w sterowniku bramy elektrycznej Nice

Post autor: czaro677 » śr 23 maja 2018, 4:52

Na https://kasandra.com.pl/jak-zarobic-25- ... n-210.html znajduje się poradnik, z którego dowiecie się jak zarobić 2,5 tysiąca przez internet w kilka godzin. Uważam, że przyda się to nie jednej osobie.

ODPOWIEDZ