SEP vs SPE

Energetyk

SEP vs SPE

Post autor: Energetyk » śr 22 wrz 2010, 8:50

Cześć wszystkim.
Wie ktoś może jaka jest PRAKTYCZNA różnica pomiędzy uprawnieniami SPE a SPE? Jak na to patrzą w pracy, jak z wiedzą i czy jest coś, co mogłoby być istotnym dla potencjalnego zainteresowanego danymi uprawnieniami.

Solberg

Re: SEP vs SPE

Post autor: Solberg » śr 22 wrz 2010, 9:13

Praktyczna - łatwiej zdać SPE. Dużo łatwiej. Mniej teorii, więcej na głowę. Jednak przecież i tak większości uczy się człowiek w pracy... Zaś od strony prawnej, oba uprawnienia są równe.

SPEcjalista

Post autor: SPEcjalista » wt 28 wrz 2010, 8:41

Znajomy był ostatnio w SPE, kurs zajmuje dwa dni...

Elektro-luk

Post autor: Elektro-luk » sob 13 lis 2010, 9:52

Uprawnienie elektryczne są wydawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich w skrócie SEP i Stowarzyszenie Polskich Energetyków w skrócie SPE. Są to 2 niezależne instytucje - stowarzyszenia , które posiadają odpowiednie uprawnienia od ministra i samodzielnie mogą wydawać uprawnienia elektryczne po przeprowadzeniu właściwej procedury zakończonej egzaminem Uprawnienia SEP i SPE są sobie równoznaczne

MłodyElektryk

Post autor: MłodyElektryk » pn 29 lis 2010, 3:04

I żaden pracodawca REALNIE nie zwraca uwagi na źródło twych uprawnień? Skoro wiadomo, że SPE jest zdecydowanie mniej wymagające do zdania, to chyba można także w świetle tego faktu lekko mniej oceniać pracownika... nie prawda?

Gość

Post autor: Gość » pt 07 sty 2011, 8:55

Niekoniecznie SPE są prostsze do zdania. Tam także są egzaminy, nawet podobne do tych z SEP. I tak czy siak, jeśli chcesz zdać, warto zapoznać się z wymaganym materiałem. Jest to konieczne niezależnie od tego gdzie chcesz zdawać.

Pozdrawiam

icu

Post autor: icu » śr 20 kwie 2011, 3:02

Łatwiej czy nie coś trzeba wiedzieć. Sam mam co prawda SPE ;p ale wcale nie mam ochoty na przygodę z porażeniem. Myślę że kursy pomagają ale w dużej mierze jest to biurokracja. Poczytać, popytać fachowców a dalej moc będzie z Wami! ;)
Pozdrawiam

STACH44

Post autor: STACH44 » pt 18 sty 2013, 11:55

Elektryka prąd nie tyka :D

Gość

Post autor: Gość » śr 10 lip 2013, 1:21

A jak tyknie... :twisted:

Krzysiek

Post autor: Krzysiek » czw 03 mar 2016, 8:12