Norma mocowania uchwytów instalacji odgromowej

Poloma1

Norma mocowania uchwytów instalacji odgromowej

Post autor: Poloma1 » śr 10 wrz 2014, 1:39

Witam,
od dłuższego czasu, próbuje znaleźć informację na temat norm mocowania instalacji odgromowych, chodzi mi o dachy płaskie pokryte membraną.
Głównym moim pytaniem jest: Czy uchwyty instalacji odgromowej, muszą być przymocowane do powierzchni dachu? Przyklejone, bądź przygrzane za pomocą folii? Dzwoniłem naprawdę do wielu ludzi zajmujących się tym i od każdego otrzymałem sprzeczną informację! W normie PN EN 62561-4:2011 przeczytałem w tescie 6.4, że 2 uchwyty i przewód pomiedzy nimi musi pozostać nienaruszony po przyłożeniu siły wyrywającej 200N na środek przewodu, na ta sama normę powołuję sie producent uchwytów odgromowych pod tym linkiem:
http://odgromowy.pl/fakty-i-mity/
punkt 1.

Jednakże zagłebiając się w wyżej podaną normę, sam punkt 1. Zakres, mówi że norma ta nie dotyczy dachów pokrytych m.in. membraną!!
Następnie znalazłem, informacje że normy na ten temat są zawarte w PN-EN 62305 (cz. 1-4) . Czy ktoś mógłby mi pomóc, jak to jest z tą instalacją odgromowa, czy dopuszcza się uchwyty luźno leżace na dachu, i najbardziej prosiłbym o podanie numeru normy, w której znajdę interesujące mnie informację. Po kupnie tej normy, będzie to dla mnie podstawą do rozmowy z klientami.

sirezech

Re: Norma mocowania uchwytów instalacji odgromowej

Post autor: sirezech » pt 15 lip 2016, 7:20

Też chętnie dowiem się czegoś w tej kwesti, z góry dzięki za pomoc.

susannelson

Post autor: susannelson » wt 16 sty 2018, 4:36

Przeczytałem cały twój artykuł i jest naprawdę znaczący. Mam nadzieję, że będziesz pisać więcej artykułów takich jak ten.

* Hotmail Sign In

aleks32

Post autor: aleks32 » śr 18 lip 2018, 7:56

Też uważam zęby pan pisał więcej tematów bo widać po tym artykule ze zna się pan na pisaniu. Tylko szkoda że tak mało komentarzy jest.

ODPOWIEDZ