Jak to w końcu wygląda :)

UEBKC

Jak to w końcu wygląda :)

Post autor: UEBKC » ndz 21 sty 2018, 7:32

Witam wszystkich

Przeglądałem wszystkie obecne na internetach fora i tym podobne i nie mogłem dociec odpowiedzi...

Otóż prowadzę firmę, mam uprawnienia SEP >1kV na E + D oba z pomiarami.
I chciałbym się was zapytać w praktyce jak to wygląda ponieważ nikt nie umie jasno tego sprecyzować.

Przykład 1.
Mam klienta w mieszkaniu, który zleca mi wymianę instalacji aluminiowej w mieszkaniu. Wykonuję kosztorys, klient się zgadza, przystępuję do pracy.
Instalacja jest wymieniona. Zostały wykonane na koniec pomiary, nie było ingerencji w licznik energii elektrycznej jak i nie było żadnych zmian w zabezpieczeniu. Czy przekazując klientowi Fakturę oraz pomiary jest odpowiednim zachowaniem? Czy trzeba cokolwiek zgłaszać do energetyki?

Przykład 2.
Sytuacja identyczna jak powyżej. Jednakże w tym przypadku kabel zasilający jest do wymiany i chcę wyciąć plomby i wymienić kabel z Al na Cu.
W tym przypadku konieczne jest zgłoszenie ale jak sytuacja powinna wyglądać dalej z wykonaniem przyłącza i ponownym zaplombowaniu licznika.

Przykład 3.
Wykonuję kompletnie nową instalację elektryczną w domku jednorodzinnym. Jak wygląda przebieg instalacji formalnie, mam na myśli pomiary oraz oddanie do użytku.

___________________________________________________________________________________________________________________________
A więc nawiązując do pytania, pracuję sam, jestem samozatrudniony pracy jest multum ale trapi mnie ta kwestia jak to robić żeby było to zgodne z prawem oraz czy potrzeba czegoś jeszcze aby normalnie móc zajmować się instalatorstwem na własny rachunek. Z zawodu technik elektryk, szkoła skończona w Anglii. Pytam dlatego iż w Anglii jest to bardzo proste, wykonujesz, dajesz pomiar nara, a w Polsce jakoś wydaję się to pod górkę. Pozdrawiam i proszę o proste odpowiedzi w miarę do każdego z przykładów

Slawek56

Re: Jak to w końcu wygląda :)

Post autor: Slawek56 » śr 11 kwie 2018, 8:40

Sam nie wiem tak naprawdę jak to wygląda i jak dalej to będzie prowadzone

lacopi
Kontakt:

Post autor: lacopi » czw 12 kwie 2018, 2:25

moim zdaniem nieciekawie

marek43

Post autor: marek43 » pn 11 cze 2018, 11:22

Też mi się wydaję ze to nie wygląda za ciekawie tutaj. Ja bym to na pewno inaczej zrobił żeby przynajmniej wygląd był ok.

ODPOWIEDZ