różnicówki osprzęt odgromowy

cseie

różnicówki osprzęt odgromowy

Post autor: cseie » wt 06 kwie 2010, 2:45

Zapraszamy do zpoznania się z ofertą sklepu internetowego

http://sklep.cseie.com.pl

Pozdrawiamy CSEiE

fredi

Re: różnicówki osprzęt odgromowy

Post autor: fredi » ndz 27 cze 2010, 10:14

Witam,
Mam takie pytanie, niedawno ubezpieczyłem swoje mieszkanie od skutków przepięć lecz nie posiadam właściwej instalacji odgromowej, czy brak takiego zabezpieczenia może wpłynąć na ewentualne wypłacenie odszkodowania i czy zastosowanie takiej instalacji jest nakazane jakąś konkretną normą prawną czy może to tylko dodatkowe zalecenie, z góry dziękuję za pomoc

Amadeusz
Posty: 11
Rejestracja: pt 11 cze 2010, 2:27

Re: różnicówki osprzęt odgromowy

Post autor: Amadeusz » ndz 27 cze 2010, 10:28

Witam
Wszystko zależy od projektu instalacji czy takowy zawiera konkretne zalecenia, jeżeli jest o tym mowa w projekcie to w razie wypadku ubezpieczyciel może podważyć prawidłowość wykonania instalacji, jednak jeżeli jest to nowa instalacja warto jest zamontować ochronniki, ubezpieczyciele głównie zwracają uwagę na zgodność wykonania pracy z projektem, jeśli będą jakieś nieścisłości mogą wstrzymać wypłacenie odszkodowania

gosc

Re: różnicówki osprzęt odgromowy

Post autor: gosc » ndz 27 cze 2010, 10:37

Było kiedyś u mnie w miejscowości nieprzyjemne zdarzenie, że podczas burzy piorun uderzył w dom sąsiada , ten wprawdzie posiadał instalację ale była ona już przestarzała i bodajże niezgodna z projektem, kiedy ubezpieczyciel dowiedział się o nieścisłościach nie wypłacił ani grosza

Gość

Re: różnicówki osprzęt odgromowy

Post autor: Gość » czw 16 gru 2010, 9:54

No i nie ma co się dziwić, że ubezpieczyciel nie chciał wypłacić odszkodowania

Gość

Re: różnicówki osprzęt odgromowy

Post autor: Gość » pn 08 lip 2013, 10:00

Dokładnie

mr.myers
Posty: 13
Rejestracja: czw 19 wrz 2013, 3:11

Re: różnicówki osprzęt odgromowy

Post autor: mr.myers » sob 16 lis 2013, 10:39

Piękne lokale znajdziecie tylko tutaj http://www.abelard.pl/ Ja wielokrotnie się naciąłem, ale nie tutaj. Ludzie godni zaufania.

gość 1

Re: różnicówki osprzęt odgromowy

Post autor: gość 1 » wt 26 sie 2014, 6:32

Nie chciał wypłacić odszkodowania ponieważ ubezpieczyciel szuka dziury w całym i robi wszystko, aby nie wypłacić kasy i nie zawsze zasadnie. Taka Jego rola !
U mnie w projekcie indywidualnym nie ma projektu inst.elektr. ponieważ to ja decyduję, gdzie co będzie stało i mi świeciło na głową. Ustalę to wówczas , gdy przyjdzie elektryk . Mój dom , moje decyzje i moje pieniądze ! Tak jest w każdym wolnym kraju.
Chcę mieć wyłącznik światła pod stołem lub w podłodze, to będę miał pod stołem lub na podłodze ,bo takie moje życzenie. Chcę mieć samochód w salonie ,to będzie stał w salonie i nic żadnemu urzędnikowi do tego .Wolność Tomku w swoim domku. Nic też ubezpieczycielowi do tego. Natomiast od rozwiązywania sytuacji spornych jest Sąd, a nie pracownik firmy ubezpieczeniowej .Komunizm w Polsce już minął i czas dostosować przepisy do czasów aktualnych.

opornik
Posty: 11
Rejestracja: ndz 10 maja 2015, 8:54
Kontakt:

Re: różnicówki osprzęt odgromowy

Post autor: opornik » ndz 10 maja 2015, 9:30

Jeżeli firma ubezpieczeniowa zdecydowała się ubezpieczyć dom z taką instalacją jaka jest to nie ma potrzeby instalowania czegokolwiek dodatkowo. Byle stan faktyczny nie odbiegał od zatwierdzonego projektu. Jeżeli są jakieś zmiany istnieje podstawa do odmowy wypłaty odszkodowania. A najważniejsze to sprawdzić treść umowy. Cz w tych drobnych druczkach nie ma jakiś haczyków mówiących o dodatkowych warunkach.

ediled
Posty: 6
Rejestracja: wt 28 kwie 2015, 1:20

Re: różnicówki osprzęt odgromowy

Post autor: ediled » pt 22 maja 2015, 2:06

Niestety z ubezpieczycielami jest problem w przypadku konieczności wypłaty. Spotkałem się z sytuacją ubezpieczonego domu z brakami w którym po kilkudziesięciu latach płacenia właściciel dostał guzik, bo nie był nawet świadomy tego, że nie spełnia wielu wymogów umowy :) i nigdy ich nie spełniał.

ODPOWIEDZ