Instalacja antyoblodzeniowa

Instalacje strukturalne, telefoniczne, komputerowe, alarmowe, RTV, ppoż itp.
adamo

Instalacja antyoblodzeniowa

Post autor: adamo » czw 08 lip 2010, 7:54

Przeczytałem przypadkiem artykuł o takiej instalacji (http://www.budujesz-kupujesz.pl/instala ... odzeniowa/) i temat bardzo mnie zaciekawił, bo dobrze znam efekty śliskich schodów (miesiąc z ręką w gipsie po małym poślizgu tej zimy) :x

Czy ktoś z was orientuje się w kosztach takiej instalacji albo może mi polecić jakąś firmę ze Śląska, która wykonuje takie cuda?

Amadeusz

Re: Instalacja antyoblodzeniowa

Post autor: Amadeusz » ndz 11 lip 2010, 11:13

To ostatnio bardzo "chodliwy temat" zwłaszcza kiedy zima znacznie utrudnia codzinne funkcjonowanie (wyjazd samochodu z garażu wchodzenie po schodach itd.). Jaki jest koszt samej instalacji nie jestem pewien, ale na pewno samo utrzymanie jest niedrogie, wydatek około 17zł na sezon. Więc jeśli zima mocno dokucza, warto taką instalacje zmontować za wczasu.

Ciekawski

Post autor: Ciekawski » pn 12 lip 2010, 1:25

Witam
Można wiedzieć w jaki sposób została ustalona ww kwota 17zł/sezon? Wykonałem kilka prostych (orientacyjnych) obliczeń i wyszło mi znacznie więcej. Mogłem się pomylić... ale czy ktoś może potwierdzić koszt 17zł/sezon? Byłbym bardzo wdzięczny.

mateo

Post autor: mateo » śr 14 lip 2010, 9:52

Nie wiem jak to wyliczono i nie wiem czy wychodzi dokładnie 17zl, ale wiem że koszty utrzymania tej istalacji sa rzeczywiscie nie duże bo mówil mi to znajomy który takową instalację posiada na swojej posiadlosci. Lecz dobrze jest zaczerpnąć informacje z różnych źródeł. Jeśli ktoś wie ile dokładnie wynosi ta opłata to niech napisze! Może sam zdecyduję się na takie udogodnienie

Gość

Post autor: Gość » wt 07 gru 2010, 9:17

Budując lub modernizując dom, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość wykonania kilku istotnych usprawnień:
• ogrzewanie wjazdu do garażu;
• podgrzewanie ciągów komunikacyjnych i schodów;
• ochrona anty oblodzeniowa dachów, rynien i rur spustowych.

Gość

Post autor: Gość » pn 20 gru 2010, 8:59

A coś więcej na temat tych instalacji?

Stefan

Post autor: Stefan » pn 27 gru 2010, 9:21

Wjazd do garażu
Ogrzewanie wjazdu do garażu możemy wykonać na dwa sposoby:
Pierwszy zakłada wykonanie ogrzewania pod całą powierzchnią naszego podjazdu
Możliwe jest również wykonanie ogrzewania wyłącznie pod trakcje jezdne naszego auta.
Na schody
Do instalacji ogrzewania anty oblodzeniowego schodów powinniśmy użyć przewodów o mocy 25 W/mb.
Na sople
Zimowe niebezpieczeństwo nie kryje się wyłącznie na ziemi. Jeśli nie zabezpieczymy rynien i rur spustowych, może dojść do ich urwania i w konsekwencji do sporych strat materialnych oraz osobowych. Możliwe jest również, że spadające sople uszkodzą zaparkowany pod domem pojazd lub co gorsza uderzą przechodzącą pod nimi osobę.

Gość

Post autor: Gość » czw 30 gru 2010, 8:51

Ciekawi mnie jak zabezpiecza się rynny i rury spustowe.

Gość

Post autor: Gość » czw 30 gru 2010, 2:14

Instalacja ogrzewania rynien opiera się na zastosowaniu stałooporowych przewodów grzejnych lub przewodów samoregulujących, np. SelfTec. Przewody układa się w rynnach i rurach spustowych za pomocą specjalnych uchwytów mocujących, które ułatwi montaż i zapewnią właściwą pozycję kabla grzejnego.

Gość

Post autor: Gość » śr 16 sty 2013, 3:38

Działa?

ODPOWIEDZ