Systemy zdalnego odczyt liczników

Instalacje strukturalne, telefoniczne, komputerowe, alarmowe, RTV, ppoż itp.
ekspert

Systemy zdalnego odczyt liczników

Post autor: ekspert » śr 15 gru 2010, 1:48

Witam,

dość ciekawym i popularnym ostatnio rozwiązaniem staje się system zdalnego odczytu liczników energii, oto link do forum związanym z takimi systemami: http://www.zdalnyodczyt.fora.pl

ekspert

Re: Systemy zdalnego odczyt liczników

Post autor: ekspert » pn 20 gru 2010, 3:35

Zdalny odczyt liczników to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, pozwalające na automatyczne pobieranie danych z liczników i szybkie przesyłanie ich do zarządcy budynku. Dzięki temu proces rozliczania mieszkańców i analizy dostarczonych danych staje się dużo szybszy i łatwiejszy. Proces odczytywania danych z liczników oparty jest o bieżącą konsumpcję w czasie rzeczywistym, co eliminuje konieczność dokonywania nadpłat przez lokatorów. Jednym z kluczowych elementów systemów zdalnego odczytu jest moduł radiowy (telemetryczny) połączony z llicznikiwm posiadającym wyjście impulsowe (z wbudowanym modułem impulsowym). Moduł radiowy jest urządzeniem umożliwiającym nie tylko transmisje radiową (komunikacja na częstotliwości 433 MHz), ale także rejestratorem, którego oprogramowanie pozwala na selekcje danych (np. odczyty co godzinę) oraz rejestrowanie stanów alarmowych (np. sygnalizację ingerencji w układ pomiarowy poprzez namagnesowania wodomierza w celu zakłócenia jego działania lub poprzez próbę otwarcia obudowy modułu radiowego, informowanie o niskim stanie baterii). Moduły telemetryczne AMR ED wykonane są w postaci nadajników czterokanałowych, dzięki czemu można podłączyć do jednego modułu do czterech wodomierzy, co znacznie obniża koszty wdrożenia systemu. Zasilanie takiego urządzenia odbywa się poprzez wewnętrzny akumulator o niskim współczynniku samorozładowania pozwalający na długotrwałą prace modułu przez 5-10 lat, w zależności od częstotliwości dokonywania pomiarów. Rozwiązanie w postaci systemu AMR pozwala na rozbudowę istniejących urządzeń pomiarowych o moduły radiowe, niezależnie od producenta urządzenia (dowolność wyboru producenta licznika).

Gość

Post autor: Gość » śr 26 cze 2013, 2:40

ok, ale jest ktoś kto zna takie rozwiązanie? Co innego teoria a co innego praktyka.

leasie

Post autor: leasie » pn 29 lut 2016, 3:26

no właśnie, jak z tym do końca jest?

Reaver

Post autor: Reaver » czw 31 mar 2016, 8:41

Do końca to nic nie wiadomo jak jest :D

kolok

Post autor: kolok » śr 13 kwie 2016, 8:48

Nawet mnie to rozśmieszyło, bo tak to właśnie jest. :)

Buka67
Kontakt:

Post autor: Buka67 » wt 26 kwie 2016, 6:42

haha, no mnie tak samo :D

pliknud
Kontakt:

Post autor: pliknud » ndz 03 lip 2016, 1:08

Już kiedyś trafiłem na ten post i zaciekawił mnie. Jest to całkiem ciekawa inicjatywa.

ODPOWIEDZ