instalacja pod płytę indukcyjną

Instalacje strukturalne, telefoniczne, komputerowe, alarmowe, RTV, ppoż itp.
zieff1977

instalacja pod płytę indukcyjną

Post autor: zieff1977 » ndz 27 maja 2012, 8:52

Mam zamiar zakupić płytę indukcyjną. Płyta jest na 230V moc przyłączeniowa 7,2kW. Kupuję mieszkanie w bloku gdzie ma być moc 3.5 kW (jednofazowa). Czy taka instalacja wytrzyma czy nie a jeżeli wytrzyma czy wykorzystam pełną moc kuchenki. Czy lepiej już teraz podciągnąć dodatkowo siłę (instalacja trójfazowa). Czy jeśli instalacja jednofazowa nie wystarczy czy można takie płyty indukcyjne na 230 V podłączyć do instalacji trójfazowej. Proszę o informację czy mam rozbudowywać instalacje czy może należało by to w jakiś inny sposób rozwiązać.

mały elektryk

Re: instalacja pod płytę indukcyjną

Post autor: mały elektryk » pn 04 cze 2012, 1:10

Podłączenie jakiegokolwiek odbiornika o mocy 7,2 kW do instalacji jednofazowej w bloku jest niemożliwe ! Prąd pracy takiego urządzenia wyniósłby 36A, podczas gdy instalacja w mieszkaniu obliczana jest pod stałe obciążenie co najwyżej 16A . Pod takie obciążenia dobierane są zarówno przewody , jak zabezpieczenia. Należy wystąpić do administracji z pytaniem - czy w ogóle istnieje techniczna możliwość wykonania dodatkowego przyłącza trójfazowego do podłączenia płyty indukcyjnej , a kupować dopiero po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi . W przeciwnym wypadku kupimy bezużyteczny mebel, z którego można korzystać na mniej niż 50% ...

jarek08

Post autor: jarek08 » pt 29 cze 2012, 7:22

Tak jak pisze mały elektryk, instalacja mogłaby nie wytrzymać takiego przeciążenia. A kupowanie urządzenia które działałoby na pół gwizdka nie ma najmniejszego sensu.
http://www.portalfotowoltaika.pl- wszystko o energii ze Słońca!

JACU07

Post autor: JACU07 » wt 10 lip 2012, 3:38

WITAM

W MOIM PRZYPADKU SYTUACJA WYGLĄDA TAK:

MOC PRZYŁĄCZENIOWA DO MIESZKANIA 4 KW.
PŁYTA INDUKCYJNA KTÓRĄ CHCIAŁBYM ZAKUPIĆ I ZAMONTOWAĆ 230V, 4,6 KW

NIE JESTEM ELEKTRYKIEM, A NA TEMAT PRĄDU WIEM TYLKO TYLE ŻEBY NIE WKLADAĆ PALCY DO KONTAKTU, WIĘC PROSZE O PODPOWIEDZI I SUGESTIE CO ZROBIĆ. CZY INSTALACJA WYTRZYMA, CZY MOC PRZYŁĄCZENIOWA 4 KW WYTRZYMA?

DODAM SZCZEGÓŁ: DZWONIŁEM DO ELEKTROWNI I DOWIEDZIAŁEM SIE, ŻE JEST MOŻLIWOŚĆ ZWIĘKSZENIA MOCY DO 6 KW, BEZ PODCIĄGANIA SIŁY.

DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!!

anetta

Post autor: anetta » wt 28 sie 2012, 3:48

Podpisuję się pod pytaniem Jacu07. Moja płyta grzewcza jest taka jak ta, te same parametry ma: http://www.niezawodne-agd.pl/plyty-grzewcze (igd22s - druga od góry) i moc przyłączeniowa do mieszkania 4kw. Też nie wiem co począć, jak to się ma do instalacji. Proszę o pomoc bo już sama nie wiem kogo o to zapytać ;//
...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu.

Mały elektryk

Post autor: Mały elektryk » pt 31 sie 2012, 11:22

JACU07 pisze:DODAM SZCZEGÓŁ: DZWONIŁEM DO ELEKTROWNI I DOWIEDZIAŁEM SIE, ŻE JEST MOŻLIWOŚĆ ZWIĘKSZENIA MOCY DO 6 KW, BEZ PODCIĄGANIA SIŁY.
Powiedzieli prawdę , ale zapomnieli dodać , że i tak wymaga to wymiany przewodów zasilających ... Może więc okazać się , że zakup płyty ceramicznej , czy innego urządzenia o dużej mocy za kwotę 1500-2000 zł spowoduje wydatek kolejnych 2000 i demolki w domu !

arturek567

Post autor: arturek567 » śr 16 sie 2017, 4:45

bardzo ciekawa to jest instalacja

wepenek

Post autor: wepenek » pn 18 wrz 2017, 9:49

Taka instalacja nie kosztuje wiele :) Ale trzeba mieć do niej naprawdę porządnego fachowca.
Właśnie teraz poznaj Richevon - polecany krem na zmarszczki: https://poznajrichevon.pl/

ODPOWIEDZ