schematy elektryczne

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki, sterowniki.
rufus33

schematy elektryczne

Post autor: rufus33 » ndz 27 cze 2010, 10:52

poszukuję programu do projektowania schematów elektrocznicznych najlepsze byłyby wersje darmowe, proszę o pomoc w tym temacie

Amadeusz

Re: schematy elektryczne

Post autor: Amadeusz » ndz 27 cze 2010, 11:00

O pełne wersje darmowe raczej ciężko, chyba, że demo, dobrym programem do schematów ideowych jest EAGLE, przeznaczony głównie dla elektryków, dobrą opcją może być też AutoCad jeśli chodzi o darmowe wersje to A9CAD.

Hiram

Post autor: Hiram » czw 08 lip 2010, 5:24

Ja tylko dodam podkreślenie programu Eagle. Jest on darmowy, pod warunkiem, że pracujesz nad projektem niekomercyjnym - w przeciwnym wypadku musisz opłacić stosunkowo niewielką opłatę licencyjną.

Wg mnie, program naprawdę godny polecenia, szczególnie biorąc pod uwagę współczynnik cena/jakość.
Elektryka prąd nie tyka... no, może czasami ;)

muniek

Post autor: muniek » śr 22 wrz 2010, 9:10

Polecam i ja. "Orzełek" sprawdzał się mi dobrze, przynajmniej gdy jeszcze z niego korzystałem, ponieważ ostatnio mam całkiem długą przerwę.

Stasiek

Post autor: Stasiek » śr 29 wrz 2010, 7:53

też używałem eagle i jakoś specjalnie zadowolony nie jestem... jakiś taki nijaki mi się wydaje.

Gość

Post autor: Gość » czw 11 lis 2010, 10:14

Też nie za bardzo mi się podobał

Hey

Post autor: Hey » pt 03 gru 2010, 9:25

Skoro Eagle się nie podoba, to co panowie sugerujecie?

Czesc

Post autor: Czesc » pt 07 sty 2011, 8:47

Hmyh... nic nie sugerujecie...

Gość

Post autor: Gość » śr 19 sty 2011, 9:47

Warto przeczytać artykuł w numerze nr 6/2010 fachowego elektryka
SBC SwitchBoard Configurator BETA – program wspomagający dobór i wycenę rozdzielnic elektrycznych firmy Eaton Electric
Regułą jest, że jesienią na stronie www.moeller.pl, prezentowane są nowe wersje oprogramowania wspierającego projektowanie instalacji i urządzeń elektrycznych. W tym roku dostępna jest między innymi kolejna odsłona aplikacji do projektowania sieci niskiego napięcia – Pająk 2.8, a także aktualizacja oprogramowania cennikowego wraz z nakładką CAD.

Kamil

Post autor: Kamil » pn 28 sty 2013, 3:39

AutoCad

ODPOWIEDZ