Strona 1 z 1

Sterowanie oświetleniem - jaka automatyka

: czw 12 wrz 2019, 8:18
autor: kipson
Jaka automatyka najlepiej sprawdzi się do celów związanych ze sterowaniem oświetleniem... Czy ktoś już to może wczesniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak?

Re: Sterowanie oświetleniem - jaka automatyka

: pt 13 wrz 2019, 8:40
autor: bartek_m
W dłuższym okresie czasu najlepiej sprawdza się automatyka przewodowa, gdyż jest ona bardziej stabilna i niezawodna niż automatyka bezprzewodowa.
Ważnym elementem przy sterowaniu oświetleniem jest umiejętne dobranie oświetlenia oraz włączników, tak aby zapewnić wygodę w użytkowaniu, odpowiednie oświetlenie całości przestrzeni, przy utrzymaniu odpowiedniego poziomu zużycia energii. Vimar jest jednym z producentów, którzy są w stanie zapewnić takie rozwiązania - w pełni przewodowa automatyka, którą możemy zarządzać smartfonem z dowolnego miejsca, włączniki, które po naciśnięciu zapalają podświetlenie klawiszy na określony okres czasu w zależności, czy interesuje nas wariant ekonomiczny (5 sek) czy wariant komfortowy (ciągłe podświetlenie do momentu zgaszenia wybranego oświetlenia). Warto również zastosować ściemniacze, które umożliwią nam zmniejszenie natężenia światła w momencie kiedy nie jest to koniczne, a co zapewni nam oszczędność energii. Innym ciekawym elementem, który świetnie się sprawdza w automatyce sterowania oświetleniem jest zastosowanie czujek ruchu i obecności, za pomocą których można zoptymalizować zużycie energii w takich pomieszczeniach jak np. korytarz zapewniając przy tym niesamowity komfort codziennego życia. Tutaj należy wyróżnić włoskiego producenta Perry. Więcej możesz znaleźć na https://astat.pl/produkty/automatyka-bu ... talacyjny/.

Mam nadzieję, że rozwiązało to Twój problem, jeśli nie to pisz :)

Re: Sterowanie oświetleniem - jaka automatyka

: pn 16 wrz 2019, 12:29
autor: pablos
Można to zrobić na kilka sposobów.
Fajnym pomysłem jest wykonanie w oparciu o czujki ruchu.

Dostępne są też różnego rodzaju sterowniki, jak np te z E-Line.
Proponuje w związku z tym sprawdzić jeszcze jak coś np tutaj pod linkiem: https://www.sabur.com.pl/sterowanie-osw ... m-z-e-line