EIB / KNX

Cichopek

EIB / KNX

Post autor: Cichopek » śr 03 lut 2010, 1:28

Szukam jakiś ciekawych artykułów, informacji na temat systemu KNX.

pozdrawiam

fachowiec

Re: EIB / KNX

Post autor: fachowiec » czw 04 lut 2010, 11:06

Oczywiście na mogę polecić artykuły Fachowego Elektryka dotyczące inteligentnych instalacji:

KNX - standard w dziedzinie inteligentnych instalacji elektrycznych

Dom z wysokim ilorazem inteligencji

Zastosowanie technologii magistralnej KNX w budynkach biurowych

Koncepcja Living Space w systemie ABB i-bus® EIB/ KNX

Dla integratorów i instalatorów opublikowaliśmy obszerną listę pytań, które warto zadać inwestorowi. Dzięki nim poznamy jego preferencje i usprawnimy proces projektowania.
Inteligentny budynek - lista pytań

Mam nadzieję, że powyższe artykuły okażą się pomocne.

Figaro

Post autor: Figaro » pt 09 kwie 2010, 11:12

A jakies fajne stronki o KNX znacie?

Gość

Post autor: Gość » pn 12 kwie 2010, 12:18

Najwięcej informacji na oficjalnym forum KNX

Gość

Post autor: Gość » czw 06 maja 2010, 12:47

Link na stronie głównej www.fahowyelektryk.pl

Gość

Post autor: Gość » pn 08 lis 2010, 10:31

Wiem że można się zwrócić do członków KNX Polska oni mają fajne broszury i opreacowania i wysyłają zainteresowanym. Teraz na przykład pojawił się nowy ETS 4, warto się z nim zapoznać wiem ze nie ma polskiej wersji, ale jest polsie opracowanie opisujące jego mozliwosci.

Gość

Post autor: Gość » pn 29 lis 2010, 8:21

ETS4 umożliwia wdrażanie projektów KNX w prosty i szybki sposób. Ponadto, użycie standaryzowanego, otwartego interfejsu pozwala na wymianę danych pomiędzy ETS i innymi aplikacjami oraz ich integrację. Wersja komercyjna ETS4 jest dostępna na rynku od 20 października 2010 roku.
Podstawowym wymaganiem dla nowego ETS4 jest dostępność prostego i intuicyjnego interfejsu użytkownika, ułatwiającego początkującym użytkownikom dostęp do technologii KNX.

Gość

Post autor: Gość » pn 10 sty 2011, 1:50

System zabezpieczeń
Nowoczesne zabezpieczenie budynku nie obejmuje już tylko zainstalowanie prostego systemu antywłamaniowego. Bezpieczny budynek powinien być wyposażony w kamery monitorujące otoczenie budynku, czujniki dymu informujące o zagrożeniu pożarem, czujniki wycieku wody, czy też czujniki czadu. O zagrożeniu użytkownik jest powiadamiany telefonicznie, SMSem itp. System zabezpieczenia budynku jest nieodzownym elementem jego ”inteligencji”.

Gość

Post autor: Gość » czw 27 sty 2011, 10:32

Dla początkujących instalatorów EiB należy szczególnie zwrócić uwagę na system TebisTX z autonomicznym programatorem TX100 (bez konieczności zakupu ETSa)!

ODPOWIEDZ