Google+

Technologie

24-03-2015 Zasilanie

Nowoczesne liczniki energii elektrycznej

W elektronicznych licznikach energii elektrycznej elementy mechaniczne i indukcyjne zastąpiono mikroprocesorem i wyświetlaczami LCD natomiast pomiar natężenia prądu bazuje na przekładnikach pomiarowych. Na uwagę zasługują szerokie możliwości w zakresie przesyłu danych.

Czytaj więcej

24-02-2015 Oświetlenie

Oprawy do liniowych źródeł światła LED

Na chwilę obecną technologia LED stała się nieodzownym elementem wyposażenia systemów oświetleniowych zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej, a także w przemyśle. Niektóre ledowe źródła światła wymagają konieczności stosowania...

Czytaj więcej

24-02-2015 Inteligentny budynek

Integracja różnych protokołów komunikacyjnych w systemie inteligentnego domu – innowacyjne rozwiązanie firmy Hemms

Automatykaa budynkowa jest coraz częściej wykorzystywana w pomieszczeniach biurowych, mieszkaniach oraz domach. Udogodnienia jakie ze sobą niesie i jednocześnie możliwość kontrolowania zużycia mediów zachęca ludzi do zakładania systemów inteligentnego zarządzania budynkiem.

Czytaj więcej

12-02-2015 Inteligentny budynek

Sterowanie komfortem cieplnym

Nowoczesne, energooszczędne źródło ciepła to tylko połowa sukcesu. Niezbędny jest również system, który pomoże nam w racjonalnym zarządzaniu temperaturą. Odpowiednio dobrane sterowniki w zasadzie zrobią to za nas.

Czytaj więcej

04-02-2015 Pomiary

Pomiary rezystancji izolacji miernikami wielofunkcyjnymi Sonel serii MPI

15 grudnia 2008 r. została zatwierdzona przez Prezesa PKN norma PN-HD 60364-6:2008 „Instalacje elektryczne niskiego napięcia Część 6: Sprawdzanie”. Zawiera ona wymagania dotyczące sprawdzania odbiorczego i sprawdzania okresowego instalacji elektrycznych. Dopuszczalne wartości błędów...

Czytaj więcej