W marce Ideal TS stale rozszerzana jest oferta produktów, w ramach uzupełniania obudów KDB wprowadzono pierwsze trzyrzędowe obudowy z tworzywa – KDB-F54.

Obudowa Kanlux
Zdj. 1. KDB-F54 Zdj. 1. Kanlux KDB-F54 Zdj. 2. KDB-F54P Zdj. 2. Kanlux KDB-F54P

Każdy rozdzielnica ma trzy rzędy z których każdy może pomieścić 18 modułów. Do wyboru mamy dwa warianty. W wariancie wyposażonym w szyny DIN KDB-F54P (do zabudowy aparatury modułowej) oznacza to 54 moduły pojemności. Drugi dostępny model to wersja hybrydowa rozdzielnicy - KDB-F54P-M. Oznacza to jeden rząd z szyną DIN pod aparaturę modułową, a pozostałe dwa rzędy wydzielone z pozostałej przestrzeni rozdzielnicy dedykowane są pod zabudowę osprzętu multimedialnego, takiego jak: switche, routery, rozdzielacze czy przyłącza sygnałów niskonapięciowych. Obie obudowy mogą być użyte w projektowaniu zarówno aplikacji administracyjnych jak i apartamentowych, ze szczególnym wskazaniem na budynki wielomieszkaniowe.
Rozdzielnica KDB-F54 dostępna jest w wersji zabudowy podtynkowej. Wykonana w całości z tworzywa zapewnia II klasę izolacji. Drzwi rozdzielnicy wykonane zostały w kolorze białym, wyposażone są w zamek na klucz.

Rozdzielnica multimedialna KDB-F54P-M to także rozwianie podtynkowe. Jest ona połączeniem rozdzielnicy elektrycznej oraz teletechnicznej. Jest to nasza odpowiedź na wymagania, które zalecają zasilanie każdej jednostki mieszkaniowej z pojedynczej rozdzielnicy multimedialnej. Zabudowane w rozdzielnicy KDB-F54P-M jednostki do transmisji danych mogą być zarówno aktywne jak i pasywne.

Zaznaczyć trzeba, iż część multimedialna rozdzielnicy przystosowana jest do zabudowy komponentów multimedialnych dzięki płycie montażowej oraz uchwytowi pod urządzenia typu router/switch. Dodatkowo na wyposażeniu rozdzielnicy znajduje się gniazdo wtyczkowe z bolcem (francuskie) do ewentualnego zasilania wspomnianych urządzeń.
Obydwie rozdzielnice wyposażone są w zacisku N/PE z ochroną przed dotykiem bezpośrednim (IP2x).

Zdj. 3. KDB-F54P-M Zdj. 3. KDB-F54P-M

Dodatkową funkcjonalnością obydwu rozdzielnic jest montaż i demontaż pokryw aparatury modułowej, który odbywa się bez narzędzi. Wykonanie tego elementu z bardzo mocnego tworzywa poliwęglanowego (PC) i specjalne zatrzaski umożliwiają zdejmowanie i zakładanie pokryw wielokrotnie w szybki sposób i jednocześnie zapewniają jej bezawaryjność.

Podstawowe parametry:
Kolorbiały
Kolor drzwibiały
Miejsce montażudo wbudowania w ścianę
Głębokość [mm]145
Szerokość [mm]435
Wysokość [mm]605
Napięcie znamionowe [V]230/400 AC
Częstotliwość znamionowa [Hz]50/60
Klasa ochronności przed porażeniem elektrycznymII
Materiałtworzywo sztuczne
Liczba modułów54
Odporność temperaturowa [°c]650
Prąd znamionowy [A]63
Stopień IP30
Obudowa Kanlux

Zachęcamy tez do zapoznania się z całą gamą rozdzielnic w ofercie IDEAL TS. Oprócz rozdzielnic z tworzywa proponujemy także rozdzielnice metalowe KDB-M z szynami DIN, przeznaczone do zabudowy aparatury modułowej w trzech seriach. KDB-I-MF to obudowy podtynkowe o I klasie izolacji, a KDB-II-MF to również obudowy podtynkowe o II klasie izolacji. Obudowy te można montować we wnękach, bez możliwości mocowania w zabudowie typu karton-gips. KDB-I-MS to obudowy natynkowe o I klasie izolacji gdzie drzwi i ramka i wanna rozdzielnicy wykonane są z metalu a osłony aparatów z tworzywa. Obudowy te są w stanie pomieścić do 144 modułów w 6 rzędach.