Mechanizacja prac kablowych znacznie wpływa na zmniejszenie pracochłonności i kosztów tego typu robót, pozwalając jednocześnie na wzrost wydajności.

Stojaki i rozwijaki do kabli i przewodów ENERGOTYTANEM Fot. 1.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów z sektora energetycznego i telekomunikacyjnego, firma Energotytan wprowadziła do swojej oferty nową linię produktów służących optymalizacji pracy z przewodami i kablami. Poniżej przedstawiono krótki przegląd wybranych pozycji z asortymentu.

Stojaki i rozwijaki do kabli i przewodów ENERGOTYTANEM

Rozwijaki

Pierwszą grupę stanowią urządzenia X-BOARD (fot. 1, 2, 3, 4, 5) czyli najnowsze rozwiązanie stworzone przez profesjonalistów dla profesjonalnych użytkowników. Rozwijaki XB łączą w sobie solidność wykonania, łatwość obsługi i niezawodność, zwiększając wydajność prac podczas rozwijania bębnów kablowych oraz kabli i peszli z krążków. Dzięki swej konstrukcji zapewniają doskonałe efekty pracy nawet w miejscach trudnodostępnych.

Stojak jest całkowicie bezobsługowy i nadaje się do użytku na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Stojaki i rozwijaki do kabli i przewodów ENERGOTYTANEM

Możliwość swobodnego obsługiwania jedną ręką, czyni to narzędzie szczególnie przydatne dla montażystów szaf rozdzielczych oraz instalatorów elektrycznych i teletechnicznych. Xboard jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą kupić narzędzie zapewniające maksymalną efektywność pracy, łatwość obsługi oraz stały dostęp do kompatybilnych akcesoriów dodatkowych i części zamiennych. Kompaktowy rozwijak X-BOARD – XB 300/XB500, to uniwersalne urządzenie do rozwijania i zwijania kabli umieszczonych na małych i średnich bębnach. Cechy charakterystyczne X-BOARD to:

  • możliwość dopasowania do różnych otworów bębnów dzięki zdejmowanemu rdzeniowi
  • rozwijanie dwóch krążków równocześnie na dolnym i górnym poziomie
  • niewielka waga i rozmiar przy imponującym udźwigu
  • zapewnia wydajną i bezobsługową pracę, zapobiegając plątaniu się kabli
  • osadzenie rozwijaka na 5 gumowanych podstawkach antypoślizgowych
  • ochronę powierzchni podłogowych w gotowych obiektach
  • idealne rozwiązanie do obsługi uszkodzonych bębnów.
Rozwijaki
ModelØ bębnaObciążenieWysokośćWagaCena netto
10137300 mm200 kg105 mm1,26 kg499 zł
10136500 mm500 kg133 mm6,94 kg899 zł
Stojaki i rozwijaki do kabli i przewodów ENERGOTYTANEMFot. 6. Stojaki i rozwijaki do kabli i przewodów ENERGOTYTANEMFot. 7.

Stojak do odwijania kabli z bębnów

Kolejna grupa urządzeń przeznaczona jest do codziennej pracy z bębnami kablowymi wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń. Stojak do odwijania kabli z bębnów (fot. 6, 7) został zaprojektowany przez użytkowników dla użytkowników. Urządzenie wyposażone jest w solidną konstrukcję z wysokiej jakości stali i aluminium. Regulacja położenia łożyska bębna umożliwia obsługę całej gamy standardowych bębnów kablowych do rozmiaru 1000 mm średnicy i wadze do 215 kg. Jest to możliwe poprzez stopniowo regulowany rozstaw rolek prowadzących. Uszczelnione łożyska chronią przed korozją i zabrudzeniami wydłużając w ten sposób żywotność wałków. Przy zastosowaniu dwóch stojaków nośność wzrasta do 430 kg. Ergonomiczny kształt i części antypoślizgowe zapewniają maksimum bezpieczeństwa dla operatora. Innowacyjna konstrukcja gwarantuje trwałość i funkcjonalność produktu.

Stojak
ModelØ bębnaObciążenieSzerokość bębnaWagaCena netto
101341000 mm215 kg550 mm9,6 kg800 zł
101351000 mm215 kg740 mm11,35 kg940 zł

Dwuczęściowy stojak

Stojaki i rozwijaki do kabli i przewodów ENERGOTYTANEMFot. 8.

W przypadku wąskich przestrzeni idealnym rozwiązaniem może okazać się dwuczęściowy stojak AS-900 (fot. 8). Jest on także szczególnie zalecany do stosowania w przypadku gdy kable różnych rodzajów muszą być zainstalowane w krótkim okresie czasu. System szybkiej i łatwej wymiany bębnów oraz obsługa bębnów do 1700 kg sprawia, że urządzenia te są bardzo często wykorzystywane przez firmy z sektora energetycznego i telekomunikacyjnego. Regulacja położenia tylnej rolki umożliwia obsługę bębnów kablowych w zakresie 480-2000 mm. System składa się z dwóch części, które są umieszczone po obu stronach bębna. Stabilna konstrukcja z aluminium i stali, bezobsługowe łożyska kulkowe i rolki zwiększają trwałość, a pomysłowy design zapewnia pełną funkcjonalność.

Dwuczęściowy stojak
ModelØ bębnaObciążenieSzerokość stopyWaga zestawuCena netto
10142480-2000 m1700 kg152 mm22 kg3000 zł

Adrian Zając

www.energotytan.com