Google+

Profesjonalny plecak narzędziowy Fluke Pack30

Być może już niedługo pojawi się elektryczna odmiana Nissana NV200. Japoński producent rozpoczął właśnie testy drogowe ‘zeroemisyjnego’ dostawczaka, który najpierw sprawdzony zostanie w Japonii, a później także w Europie.

trwaja-testy-elektrycznego

W pierwsze fazie testów jeden egzemplarz takiego pojazdu trafi w ręce japońskiej poczty (Japan Post Service). Samochód będzie wykorzystywany do odbioru i doręczania przesyłek pocztowych w Jokohamie przez około 2 miesiące w celu oceny jego możliwości w normalnej eksploatacji przez klienta. Następnie podobne testy zostaną przeprowadzone zarówno w Japonii, jak i w Europie, gdzie na analogicznych zasadach pojazd będą oceniać inne firmy.

- Pojazdy zeroemisyjne mają do odegrania ogromną rolę w promowaniu równowagi między wzrostem gospodarczym a ochroną środowiska w branży logistycznej - mówi wiceprezes Nissana Hideto Murakami, odpowiedzialny za Globalny Dział Pojazdów Dostawczych. - W dalszych pracach nad produktami z pewnością weźmiemy pod uwagę informacje zwrotne uzyskane od klientów po testach. Liczę na to, że dostawcze pojazdy elektryczne oparte na modelu NV200 sprawdzą się w firmach klientów i przyczynią się do rozwoju społeczeństwa funkcjonującego w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Jak twierdzi producent NV200 to pojazd uniwersalny, sprawdzający się w wielu sytuacjach - w prowadzeniu firmy, codziennym użytkowaniu i w czasie wyjazdów rekreacyjnych. NV200 jest dostępny w Japonii, Europie, Chinach i Singapurze. Kolejne rynki, na których będzie oferowany, to USA i Indie. W sumie NV200 jest sprzedawany w około 40 krajach świata. Celem Nissana jest uzyskanie pozycji lidera w segmencie pojazdów zeroemisyjnych.