Sterowanie oświetleniem - jaka automatyka

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
[quote=pablos post_id=323139 time=1568633371 user_id=715] Można to zrobić na kilka sposobów. Fajnym pomysłem jest wykonanie w oparciu o czujki ruchu. Dostępne są też różnego rodzaju sterowniki, jak np te z E-Line. Proponuje w związku z tym sprawdzić jeszcze jak coś np tutaj pod linkiem: https://www.sabur.com.pl/sterowanie-oswietleniem-z-e-line [/quote]
   

Rozwiń widokPrzegląd tematu:Sterowanie oświetleniem - jaka automatyka

Re: Sterowanie oświetleniem - jaka automatyka

autor: pablos »pn 16 wrz 2019, 12:29

Można to zrobić na kilka sposobów.
Fajnym pomysłem jest wykonanie w oparciu o czujki ruchu.

Dostępne są też różnego rodzaju sterowniki, jak np te z E-Line.
Proponuje w związku z tym sprawdzić jeszcze jak coś np tutaj pod linkiem: https://www.sabur.com.pl/sterowanie-osw ... m-z-e-line

Re: Sterowanie oświetleniem - jaka automatyka

autor: bartek_m »pt 13 wrz 2019, 8:40

W dłuższym okresie czasu najlepiej sprawdza się automatyka przewodowa, gdyż jest ona bardziej stabilna i niezawodna niż automatyka bezprzewodowa.
Ważnym elementem przy sterowaniu oświetleniem jest umiejętne dobranie oświetlenia oraz włączników, tak aby zapewnić wygodę w użytkowaniu, odpowiednie oświetlenie całości przestrzeni, przy utrzymaniu odpowiedniego poziomu zużycia energii. Vimar jest jednym z producentów, którzy są w stanie zapewnić takie rozwiązania - w pełni przewodowa automatyka, którą możemy zarządzać smartfonem z dowolnego miejsca, włączniki, które po naciśnięciu zapalają podświetlenie klawiszy na określony okres czasu w zależności, czy interesuje nas wariant ekonomiczny (5 sek) czy wariant komfortowy (ciągłe podświetlenie do momentu zgaszenia wybranego oświetlenia). Warto również zastosować ściemniacze, które umożliwią nam zmniejszenie natężenia światła w momencie kiedy nie jest to koniczne, a co zapewni nam oszczędność energii. Innym ciekawym elementem, który świetnie się sprawdza w automatyce sterowania oświetleniem jest zastosowanie czujek ruchu i obecności, za pomocą których można zoptymalizować zużycie energii w takich pomieszczeniach jak np. korytarz zapewniając przy tym niesamowity komfort codziennego życia. Tutaj należy wyróżnić włoskiego producenta Perry. Więcej możesz znaleźć na https://astat.pl/produkty/automatyka-bu ... talacyjny/.

Mam nadzieję, że rozwiązało to Twój problem, jeśli nie to pisz :)

Sterowanie oświetleniem - jaka automatyka

autor: kipson »czw 12 wrz 2019, 8:18

Jaka automatyka najlepiej sprawdzi się do celów związanych ze sterowaniem oświetleniem... Czy ktoś już to może wczesniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak?

Na górę