Hager

Hager
Hager

Post autor: Hager » czw 16 gru 2010, 9:41

Hager, Polo oraz Tehalit to trzy europejskie marki produktów o wspólnej koncepcji jakości i innowacyjności, posiadające rozwiązania odpowiadające wszelkiego rodzaju zapotrzebowaniom. Każde otoczenie stawia inne, indywidualne wymagania. Niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie czy dom jednorodzinny, biurowiec czy zakład przemysłowy wszędzie zastosowanie znajdują dokładnie określone rozwiązania techniczne.
Grupa Hager oferuje odpowiedni system dla każdego rodzaju prac instalacyjnych: od zasilania elektrycznego oraz przesyłania danych do wnętrza budynku po gniazda oraz różnego rodzaju przyłącza w poszczególnych pomieszczeniach. Bliski kontakt z instalatorami, projektantami i architektami stanowi dla Hager, Polo, Tehalit swoisty kierunkowskaz prowadzący do odniesienia sukcesu na rynku pod wspólną marką grupy Hager.

Gość

Re: Hager

Post autor: Gość » śr 22 gru 2010, 12:45

Oferta firmy Hager dotycząca techniki systemowej w budownictwie, oprócz urządzeń instalacji EIB/KNX oferuje kompatybilny z standardami EIB/KNX system tebis TX wraz z autonomiczny programatorem TX100. System ten znajduje zastosowanie zarówno w prywatnym budownictwie mieszkaniowym, jak i w małych biurach, firmach.
Do możliwych funkcji należy sterowanie urządzeniami oświetlenia, roletami i żaluzjami oraz ogrzewaniem.

Gość

Re: Hager

Post autor: Gość » wt 28 gru 2010, 1:56

Co to jest System Tebis f-my Hager?

Georg

Re: Hager

Post autor: Georg » śr 29 gru 2010, 8:40

System Tebis TX to f-my Hager –to system instalacyjny do elastycznego i komfortowego sterowania oświetleniem, żaluzjami, roletami oraz regulacją temperatury poszczególnych pomieszczeń. System ten oferuje proste rozwiązania dla kompleksowych i złożonych wymogów instalacyjnych, które trudno jest zrealizować w układach konwencjonalnych. Główne różnice względem konwencjonalnej instalacji w typowym obiekcie budowlanym to:
podłączane przewody, np. systemu Oświetlenia, żaluzji, gniazd wtykowych itp. umieszczane w rozdzielniach / podrozdzielniach (oprzewodowanie w tzw. „gwiazdę´”).
brak konieczności prowadzenia przewodów sterowania 230 V do przełączników.Nie są wymagane pojedyncze żyły na każdy obwód. Do tego celu używany jest przewód sieci EIB -Y(ST) (2 x 2 x 0,8) który może być prowadzony w układzie liniowym otwartym lub gwiazdy. Umożliwia to elastyczne definiowanie funkcji przełączania zarówno w trakcie instalacji, jak również już po wprowadzeniu się, bez konieczności wykonania dodatkowych prac związanych z okablowaniem i montażem. Nakład pracy potrzebny do zainstalowania systemu tebis TX / RF KNX jest niezależny od wykonywanych funkcji i ogólnie zawsze taki sam. Nakład pracy dotyczący planowania instalacji jest znacznie mniejszy, przy jednoczesnej elastycznej realizacji wymogów stawianych przez klienta.

Gość

Re: Hager

Post autor: Gość » czw 30 gru 2010, 8:48

Może jakieś strony do tego tematu?


Gość

Re: Hager

Post autor: Gość » czw 27 sty 2011, 10:33

Dla początkujących instalatorów EiB należy szczególnie zwrócić uwagę na system TebisTX z autonomicznym programatorem TX100 (bez konieczności zakupu ETSa)!

ODPOWIEDZ