Instalacja elektryczna w mieszkaniu (bezpieczniki itd)

M&M Elektryka
Re: Instalacja elektryczna w mieszkaniu (bezpieczniki itd)

Post autor: M&M Elektryka » ndz 22 lis 2020, 8:47

Witam serdecznie.

Super by było gdyby mieszkanie było zasilone przewodem YDY 5x6 mm2 jeśli jest aluminium lub zasilanie jedno - fazowe warto pomyśleć o wymianie zasilania na klatce nawet przyszłościowo, wtedy będziemy przygotowani i będzie można się wpiąć bez inwazji w mieszkaniu.

Co do instalacji odbiorczej w mieszkaniu to należy wydzielić poszczególne obwody takie jak

- zasilanie oświetlenia (mające swój oddzielny wyłącznik różnicowo - prądowy)
- zasilanie gniazd pokoje
- zasilanie piekarnik
- zasilanie zmywarka
- zasilanie gniazdo w łazience
- zasilanie pralka
- zasilanie piec / bojler
- zasilanie płyta indukcyjna

I tutaj kolejno wyłącznik różnicowo - prądowy 3 fazowy do obwodów w kuchni
Kolejny wyłącznik różnicowo -prądowy na gniazda w łazience
Kolejny wyłącznik róznicowo - prądowy na gniazda w pokojach

Warto też pomyśleć o mediach czyli : internet / telewizja / domofon warto ukryć przewody w bruzdach dzięki czemu zachowamy estetyke unikając prowadzenia przewodów listwami przypodłogowymi itd.

Oczywiście najlepiej niech to zrobi firma elektryczna z uprawnieniami która po wykonaniu instalacji dokona pomiarów i udzieli gwarancji na wykonaną pracę. Pozdrawiam, Elektryk Niepołomice

Tykaczek

Re: Instalacja elektryczna w mieszkaniu (bezpieczniki itd)

Post autor: Tykaczek » śr 05 maja 2021, 8:16

Na dobrą sprawę u mnie w mieszkaniu wszystko było w porządku z samą instalacją, ale w moim życiu tak się pozmieniało, że musiałem je niestety szybko sprzedać. Najbardziej jestem zadowolony z tego, że firma http://skupnieruchomoscidom.pl/ zdecydowała się je ode mnie skupić i przy tym płacąc jeszcze gotówką.

ODPOWIEDZ