Transformacja energetyczna jest niezbędnym krokiem do zmniejszenia zależności od paliw kopalnych i walki ze zmianami klimatu. Ważną rolę odgrywają w tym zakresie odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna. Instalacje fotowoltaiczne są coraz bardziej popularnym sposobem przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną.

Więcej

Każdy, kto chociaż raz przyjrzał się procesowi produkcji, zna następujący obraz – grube segregatory z dokumentacją maszyn i urządzeń w szafach sterowniczych. Zdaniem ekspertów z Eplan oraz Rittal nie jest to już aktualne podejście, skoro dane są dostępne cyfrowo i centralnie. Firmy prezentują Rittal ePocket – cyfrową kieszeń na schematy. Nowe miejsce w chmurze nie tylko uwalnia od konieczności stosowania papieru, z korzyścią dla środowiska. A łatwy dostęp do aktualnych danych to same korzyści dla użytkowników, projektantów, konstruktorów rozdzielnic oraz serwisantów.

Więcej

Niełatwo znaleźć producenta osprzętów o większej renomie niż francuska firma Schneider Electric. Marka założona już w 1836 r. uchodzi obecnie za jednego z przodujących dostawców nowoczesnych technologii opracowanych z myślą zarówno o przedsiębiorstwach, jak i o budynkach mieszkalnych. Co więcej, Schneider należy także do głównych integratorów automatyki w naszym kraju, uświadamiając swoim klientom istotę sięgania po produkty tak nowoczesne, jak i ekologiczne. Szacunek do zrównoważonego rozwoju możemy zaobserwować również w łącznikach i kontaktach tego legendarnego producenta. Zostały one wykonane z materiałów nietoksycznych, ponadto nie zawodzą pod względem znakomitej efektywności oraz nowoczesnego designu – obecnie czynie je to jednymi z najciekawszych pozycji tego typu dostępnych na polskim rynku. Zapoznaj się z faktami, które warto wiedzieć na ich temat.

Więcej

We współczesnym świecie termowizja nie jest już dłużej technologią zarezerwowaną tylko dla policji i wojska. Ceny termowizorów są naprawdę bardzo korzystne, dlatego zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego urządzenia. Jego zakup powinni zdecydowanie rozważyć myśliwi korzystający dotąd z noktowizorów, jako że termowizja jest technologią o wiele bardziej zaawansowaną. Dlaczego? O tym właśnie opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Więcej

Elektrycy umieszczają zwykle przy wykonanych przez siebie instalacjach, dane z namiarami na swoją firmę. Najczęściej są to naklejki lub wizytówki. Nowatorskie rozwiązanie myHensel-box powoduje, że praktykę tę będzie można podnieść na zdecydowanie wyższy poziom.

Więcej

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych cech, dzięki której domy inteligentne coraz bardziej zyskują na popularności. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ bezpieczeństwo od wieków jest wartością najbardziej cenioną przez ludzkość, to w końcu druga w hierarchii potrzeba egzystencjalna człowieka. Najczęściej bezpieczeństwo rozumiane jest jako stan wolny od zagrożeń, niepokoju, dający poczucie pewności i gwarancję jego zachowania, a także szansę na doskonalenie. Aby dostarczyć tak rozumiane bezpieczeństwo w twoim domu trzeba do tematu podchodzić kompleksowo i wielopłaszczyznowo, dlatego też stale poszerzamy możliwości integracyjne, których efekty bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo. W Ampio koncentrujemy się przede wszystkim na 3 głównych aspektach bezpieczeństwa: eliminacja zagrożenia, powiadamianie o zagrożeniu, reagowanie na zaistniałe zagrożenie.

Więcej

Podtrzymanie funkcji to kwestia niezwykle istotna we współczesnych instalacjach. Tylko całkowicie niezawodne produkty, w razie pożaru, nie dopuszczą do rozprzestrzenienia się ognia i zagwarantują bezpieczne funkcjonowanie istotnych dla ewakuacji urządzeń elektrycznych – w budynkach i tunelach – takich jak oświetlenie awaryjne, czy urządzenia oddymiające na drodze ewakuacyjnej.

Więcej

Stosowane w przemyśle i budownictwie rozwiązania techniczne wymagają, aby użyte w nich urządzenia były niezawodne, bezpieczne oraz spełniały najwyższe standardy jakościowe. Dla wyrobów przeznaczonych na rynek europejski wymagania bezpieczeństwa zawarte są w stosownych dyrektywach Parlamentu Europejskiego i Rady.

Więcej

We wszelkich obszarach działalności człowieka wykorzystywane są powszechnie urządzenia elektryczne. Dla zapewnienia ich prawidłowej pracy niezbędne jest dostarczenie im energii elektrycznej o ściśle określonych parametrach. podstawowymi parametrami określającymi jakość energii elektrycznej są: wartość i częstotliwość napięcia, odkształcenia przebiegu napięcia (odkształcenia od przebiegu sinusoidalnego) oraz ciągłość zasilania. Jakoś energii elektrycznej bezpośrednio wpływa na: bezpieczeństwo, niezawodność i poprawność funkcjonowania zasilanych urządzeń jak też ciągłość realizacji procesów produkcyjnych.

Więcej

W nowoczesnej produkcji, procesy znakowania powinny być tak szybkie, niezawodne, wydajne i elastyczne, jak to tylko możliwe. Producenci oczekują również perfekcyjnych pod każdym względem efektów drukowania. I tu właśnie z pomocą przychodzi nowa, atramentowa drukarka oznaczników PrintJet CONNECT firmy Weidmüller. Wyposażona w wysokiej jakości przemysłową głowicę drukującą, wysoce wydajna PrintJet CONNECT do dużych nakładów, jest najnowszym modelem ze sprawdzonej serii PrintJet. Zaprojektowana by sprostać zmieniającym się potrzebom przemysłu, w szczególności produkcji szaf elektrycznych, łączy maksymalną sprawność procesu i opłacalność z inteligentną pracą w sieci i pełną spójnością danych. Zalety naszej drukarki doceniła Niemiecka Rada ds. Wzornictwa, która w maju 2021 przyznała firmie Weidmüller za PrintJet CONNECT nagrodę: German Innovation Award 2021.

Więcej
x