Rozdzielczość od 256x192 do 640x480, ostrość ręczna i automatyczna, zakres temperatur od -40°C do 650°C, IFOV od 1,70 do 0,68 mrad – Sonel rozszerza ofertę o pięć kamer termowizyjnych z serii 500. To idealna propozycja zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących termografistów.

Więcej

DIGITUS®, wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań sieciowych, z przyjemnością ogłasza premierę nowej serii listew SMART PDU, stworzonych z myślą o inteligentnym zarządzaniu energią w centrach danych i infrastrukturze IT.

Więcej

Transformacja energetyczna jest niezbędnym krokiem do zmniejszenia zależności od paliw kopalnych i walki ze zmianami klimatu. Ważną rolę odgrywają w tym zakresie odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna. Instalacje fotowoltaiczne są coraz bardziej popularnym sposobem przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną.

Więcej

Każdy, kto chociaż raz przyjrzał się procesowi produkcji, zna następujący obraz – grube segregatory z dokumentacją maszyn i urządzeń w szafach sterowniczych. Zdaniem ekspertów z Eplan oraz Rittal nie jest to już aktualne podejście, skoro dane są dostępne cyfrowo i centralnie. Firmy prezentują Rittal ePocket – cyfrową kieszeń na schematy. Nowe miejsce w chmurze nie tylko uwalnia od konieczności stosowania papieru, z korzyścią dla środowiska. A łatwy dostęp do aktualnych danych to same korzyści dla użytkowników, projektantów, konstruktorów rozdzielnic oraz serwisantów.

Więcej

Niełatwo znaleźć producenta osprzętów o większej renomie niż francuska firma Schneider Electric. Marka założona już w 1836 r. uchodzi obecnie za jednego z przodujących dostawców nowoczesnych technologii opracowanych z myślą zarówno o przedsiębiorstwach, jak i o budynkach mieszkalnych. Co więcej, Schneider należy także do głównych integratorów automatyki w naszym kraju, uświadamiając swoim klientom istotę sięgania po produkty tak nowoczesne, jak i ekologiczne. Szacunek do zrównoważonego rozwoju możemy zaobserwować również w łącznikach i kontaktach tego legendarnego producenta. Zostały one wykonane z materiałów nietoksycznych, ponadto nie zawodzą pod względem znakomitej efektywności oraz nowoczesnego designu – obecnie czynie je to jednymi z najciekawszych pozycji tego typu dostępnych na polskim rynku. Zapoznaj się z faktami, które warto wiedzieć na ich temat.

Więcej

We współczesnym świecie termowizja nie jest już dłużej technologią zarezerwowaną tylko dla policji i wojska. Ceny termowizorów są naprawdę bardzo korzystne, dlatego zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego urządzenia. Jego zakup powinni zdecydowanie rozważyć myśliwi korzystający dotąd z noktowizorów, jako że termowizja jest technologią o wiele bardziej zaawansowaną. Dlaczego? O tym właśnie opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Więcej

Elektrycy umieszczają zwykle przy wykonanych przez siebie instalacjach, dane z namiarami na swoją firmę. Najczęściej są to naklejki lub wizytówki. Nowatorskie rozwiązanie myHensel-box powoduje, że praktykę tę będzie można podnieść na zdecydowanie wyższy poziom.

Więcej

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych cech, dzięki której domy inteligentne coraz bardziej zyskują na popularności. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ bezpieczeństwo od wieków jest wartością najbardziej cenioną przez ludzkość, to w końcu druga w hierarchii potrzeba egzystencjalna człowieka. Najczęściej bezpieczeństwo rozumiane jest jako stan wolny od zagrożeń, niepokoju, dający poczucie pewności i gwarancję jego zachowania, a także szansę na doskonalenie. Aby dostarczyć tak rozumiane bezpieczeństwo w twoim domu trzeba do tematu podchodzić kompleksowo i wielopłaszczyznowo, dlatego też stale poszerzamy możliwości integracyjne, których efekty bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo. W Ampio koncentrujemy się przede wszystkim na 3 głównych aspektach bezpieczeństwa: eliminacja zagrożenia, powiadamianie o zagrożeniu, reagowanie na zaistniałe zagrożenie.

Więcej

Podtrzymanie funkcji to kwestia niezwykle istotna we współczesnych instalacjach. Tylko całkowicie niezawodne produkty, w razie pożaru, nie dopuszczą do rozprzestrzenienia się ognia i zagwarantują bezpieczne funkcjonowanie istotnych dla ewakuacji urządzeń elektrycznych – w budynkach i tunelach – takich jak oświetlenie awaryjne, czy urządzenia oddymiające na drodze ewakuacyjnej.

Więcej

Stosowane w przemyśle i budownictwie rozwiązania techniczne wymagają, aby użyte w nich urządzenia były niezawodne, bezpieczne oraz spełniały najwyższe standardy jakościowe. Dla wyrobów przeznaczonych na rynek europejski wymagania bezpieczeństwa zawarte są w stosownych dyrektywach Parlamentu Europejskiego i Rady.

Więcej
x