W dzisiejszych czasach, przy wszechobecnej elektronice, dość istotne jest zabezpieczenie się przed nagłymi i niekontrolowanymi przerwami w dostawach prądu, które to mogą sparaliżować nasze codzienne życie oraz ich skutkami w postaci uszkodzenia posiadanego sprzętu elektronicznego. Najbardziej zalecanym sposobem zapewnienia poprawności zasilania urządzeń wrażliwych jest zastosowanie systemów zasilania gwarantowanego UPS.

Więcej

Fabryka Kabli Elpar Sp. z o.o. mając na uwadze oczekiwania sektora meblarskiego, jako nowość w swojej ofercie, stworzyła rozwiązanie w postaci innowacyjnego przewodu elektrycznego o nazwie LEDPAR.

Więcej

Od kiedy developerzy zażyczyli sobie gniazda na balkonach i tarasach, pojawił się problem z montażem puszek elektrycznych w dociepleniu. Konieczne do rozwiązania stały się kwestie stabilności zainstalowanego osprzętu, przy jednoczesnym uniknięciu mostków termicznych. W sukurs instalatorom przyszli producenci, którzy przygotowali puszki dedykowane instalacji uwzględniającej wymagania izolacyjne budynków.

Więcej

Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych na początek marca 2021 r. w Polsce blisko 4216,3 MW mocy pochodzi z paneli fotowoltaicznych. Wciąż głównym i dominującym segmentem rynku fotowoltaicznego są mikroinstalacje, stanowiące 75% mocy zainstalowanej PV. Drugim największym segmentem są farmy słoneczne, rozwijające się głównie dzięki aukcyjnemu systemowi wsparcia – stanowią one ponad 20% rynku PV. Poniżej przedstawiona jest zaktualizowana prognoza mocy zainstalowanej do 2025 która pokazuje, że branża fotowoltaiczna będzie się sukcesywnie rozwijać a kolejne programy pomocowe jak np. mój prąd 3.0 będą nakręcać koniunkturę na inwestycje indywidualnych inwestorów w obawie o większe stawki za energię elektryczną i możliwość uzależnienia się od podwyżek.

Więcej

Nowy typoszereg kanałów elektroinstalacyjnych MKI, z oferty AKS Zielonka, to odpowiedź na rosnące wymagania instalatorów i inwestorów dotyczące szybkości i jakości montażu.

Więcej

Kanały kablowe nie wymagają inwazyjnego kucia w ścianach, a jednocześnie zapewniają łatwe i uporządkowane doprowadzenie zasilania i mediów teleinformatycznych do stanowisk pracy i innych miejsc, w których są niezbędne. Przy większej ilości przewodów sprawdzą się listwy bądź kanały z przegrodami separującymi. Jakie jeszcze rozwiązania stosowane w tym asortymencie mogą okazać się przydatne?

Więcej

Czujniki czadu wykorzystują ogniwo elektrochemiczne. Jeżeli w powietrzu występuje minimalna obecność tlenku węgla to na elektrodzie urządzenia zachodzi reakcja jego utleniania. Następuje wtedy przepływ prądu oraz załącza się sygnał alarmowy.

Więcej

Firma TT PLAST S.A. to wiodący polski producent rur osłonowych i osprzętu z tworzyw sztucznych (PP, PVC, HDPE). Działa na rynku krajowym i zagranicznym od 2002 roku, nieustannie rozwijając swoje portoflio produktowe oraz możliwości produkcyjne.

Więcej

UV-C STERILON SQUARE to połączenie komfortowego oświetlenia miejsca pracy z funkcją dezynfekcji powierzchni. Hybrydowa lampa od producenta z Wielkopolski została wyposażona w energooszczędne moduły LED i technologie niwelujące efekt olśnienia, a przy tym ma wbudowane świetlówki UV-C skierowane bezpośrednio na powierzchnię.

Więcej

Jakość i niezawodność każdego z wyprodukowanych wyłączników różnicowoprądowych EFI-P sprawdzana jest przez w pełni zautomatyzowaną linią produkcyjną. Posiada opatentowany dwustopniowy mechanizm wewnętrzny zapewniający maksymalną niezawodność działania. Każdy wyłącznik i elementy konstrukcyjne posiadają kody QR, które zawierają dane techniczne oraz informacje z poszczególnych testów pomiarowych.

Więcej