Każdy, kto chociaż raz przyjrzał się procesowi produkcji, zna następujący obraz – grube segregatory z dokumentacją maszyn i urządzeń w szafach sterowniczych. Zdaniem ekspertów z Eplan oraz Rittal nie jest to już aktualne podejście, skoro dane są dostępne cyfrowo i centralnie. Firmy prezentują Rittal ePocket – cyfrową kieszeń na schematy. Nowe miejsce w chmurze nie tylko uwalnia od konieczności stosowania papieru, z korzyścią dla środowiska. A łatwy dostęp do aktualnych danych to same korzyści dla użytkowników, projektantów, konstruktorów rozdzielnic oraz serwisantów.
Niełatwo znaleźć producenta osprzętów o większej renomie niż francuska firma Schneider Electric. Marka założona już w 1836 r. uchodzi obecnie za jednego z przodujących dostawców nowoczesnych technologii opracowanych z myślą zarówno o przedsiębiorstwach, jak i o budynkach mieszkalnych. Co więcej, Schneider należy także do głównych integratorów automatyki w naszym kraju, uświadamiając swoim klientom istotę sięgania po produkty tak nowoczesne, jak i ekologiczne. Szacunek do zrównoważonego rozwoju możemy zaobserwować również w łącznikach i kontaktach tego legendarnego producenta. Zostały one wykonane z materiałów nietoksycznych, ponadto nie zawodzą pod względem znakomitej efektywności oraz nowoczesnego designu – obecnie czynie je to jednymi z najciekawszych pozycji tego typu dostępnych na polskim rynku. Zapoznaj się z faktami, które warto wiedzieć na ich temat.
We współczesnym świecie termowizja nie jest już dłużej technologią zarezerwowaną tylko dla policji i wojska. Ceny termowizorów są naprawdę bardzo korzystne, dlatego zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego urządzenia. Jego zakup powinni zdecydowanie rozważyć myśliwi korzystający dotąd z noktowizorów, jako że termowizja jest technologią o wiele bardziej zaawansowaną. Dlaczego? O tym właśnie opowiemy w dzisiejszym wpisie.
Elektrycy umieszczają zwykle przy wykonanych przez siebie instalacjach, dane z namiarami na swoją firmę. Najczęściej są to naklejki lub wizytówki. Nowatorskie rozwiązanie myHensel-box powoduje, że praktykę tę będzie można podnieść na zdecydowanie wyższy poziom.
Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych cech, dzięki której domy inteligentne coraz bardziej zyskują na popularności. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ bezpieczeństwo od wieków jest wartością najbardziej cenioną przez ludzkość, to w końcu druga w hierarchii potrzeba egzystencjalna człowieka. Najczęściej bezpieczeństwo rozumiane jest jako stan wolny od zagrożeń, niepokoju, dający poczucie pewności i gwarancję jego zachowania, a także szansę na doskonalenie. Aby dostarczyć tak rozumiane bezpieczeństwo w twoim domu trzeba do tematu podchodzić kompleksowo i wielopłaszczyznowo, dlatego też stale poszerzamy możliwości integracyjne, których efekty bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo. W Ampio koncentrujemy się przede wszystkim na 3 głównych aspektach bezpieczeństwa: eliminacja zagrożenia, powiadamianie o zagrożeniu, reagowanie na zaistniałe zagrożenie.
Podtrzymanie funkcji to kwestia niezwykle istotna we współczesnych instalacjach. Tylko całkowicie niezawodne produkty, w razie pożaru, nie dopuszczą do rozprzestrzenienia się ognia i zagwarantują bezpieczne funkcjonowanie istotnych dla ewakuacji urządzeń elektrycznych – w budynkach i tunelach – takich jak oświetlenie awaryjne, czy urządzenia oddymiające na drodze ewakuacyjnej.
Stosowane w przemyśle i budownictwie rozwiązania techniczne wymagają, aby użyte w nich urządzenia były niezawodne, bezpieczne oraz spełniały najwyższe standardy jakościowe. Dla wyrobów przeznaczonych na rynek europejski wymagania bezpieczeństwa zawarte są w stosownych dyrektywach Parlamentu Europejskiego i Rady.
We wszelkich obszarach działalności człowieka wykorzystywane są powszechnie urządzenia elektryczne. Dla zapewnienia ich prawidłowej pracy niezbędne jest dostarczenie im energii elektrycznej o ściśle określonych parametrach. podstawowymi parametrami określającymi jakość energii elektrycznej są: wartość i częstotliwość napięcia, odkształcenia przebiegu napięcia (odkształcenia od przebiegu sinusoidalnego) oraz ciągłość zasilania. Jakoś energii elektrycznej bezpośrednio wpływa na: bezpieczeństwo, niezawodność i poprawność funkcjonowania zasilanych urządzeń jak też ciągłość realizacji procesów produkcyjnych.
W nowoczesnej produkcji, procesy znakowania powinny być tak szybkie, niezawodne, wydajne i elastyczne, jak to tylko możliwe. Producenci oczekują również perfekcyjnych pod każdym względem efektów drukowania. I tu właśnie z pomocą przychodzi nowa, atramentowa drukarka oznaczników PrintJet CONNECT firmy Weidmüller. Wyposażona w wysokiej jakości przemysłową głowicę drukującą, wysoce wydajna PrintJet CONNECT do dużych nakładów, jest najnowszym modelem ze sprawdzonej serii PrintJet. Zaprojektowana by sprostać zmieniającym się potrzebom przemysłu, w szczególności produkcji szaf elektrycznych, łączy maksymalną sprawność procesu i opłacalność z inteligentną pracą w sieci i pełną spójnością danych. Zalety naszej drukarki doceniła Niemiecka Rada ds. Wzornictwa, która w maju 2021 przyznała firmie Weidmüller za PrintJet CONNECT nagrodę: German Innovation Award 2021.
Brother posiada w swoim portfolio linię etykiet Pro, która jes dedykowana elektrykom, inżynierom infrastruktury sieciowej i osobom pracującym w branży przemysłowej.