Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych cech, dzięki której domy inteligentne coraz bardziej zyskują na popularności. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ bezpieczeństwo od wieków jest wartością najbardziej cenioną przez ludzkość, to w końcu druga w hierarchii potrzeba egzystencjalna człowieka. Najczęściej bezpieczeństwo rozumiane jest jako stan wolny od zagrożeń, niepokoju, dający poczucie pewności i gwarancję jego zachowania, a także szansę na doskonalenie. Aby dostarczyć tak rozumiane bezpieczeństwo w twoim domu trzeba do tematu podchodzić kompleksowo i wielopłaszczyznowo, dlatego też stale poszerzamy możliwości integracyjne, których efekty bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo. W Ampio koncentrujemy się przede wszystkim na 3 głównych aspektach bezpieczeństwa: eliminacja zagrożenia, powiadamianie o zagrożeniu, reagowanie na zaistniałe zagrożenie.

Więcej

Podtrzymanie funkcji to kwestia niezwykle istotna we współczesnych instalacjach. Tylko całkowicie niezawodne produkty, w razie pożaru, nie dopuszczą do rozprzestrzenienia się ognia i zagwarantują bezpieczne funkcjonowanie istotnych dla ewakuacji urządzeń elektrycznych – w budynkach i tunelach – takich jak oświetlenie awaryjne, czy urządzenia oddymiające na drodze ewakuacyjnej.

Więcej

Stosowane w przemyśle i budownictwie rozwiązania techniczne wymagają, aby użyte w nich urządzenia były niezawodne, bezpieczne oraz spełniały najwyższe standardy jakościowe. Dla wyrobów przeznaczonych na rynek europejski wymagania bezpieczeństwa zawarte są w stosownych dyrektywach Parlamentu Europejskiego i Rady.

Więcej

We wszelkich obszarach działalności człowieka wykorzystywane są powszechnie urządzenia elektryczne. Dla zapewnienia ich prawidłowej pracy niezbędne jest dostarczenie im energii elektrycznej o ściśle określonych parametrach. podstawowymi parametrami określającymi jakość energii elektrycznej są: wartość i częstotliwość napięcia, odkształcenia przebiegu napięcia (odkształcenia od przebiegu sinusoidalnego) oraz ciągłość zasilania. Jakoś energii elektrycznej bezpośrednio wpływa na: bezpieczeństwo, niezawodność i poprawność funkcjonowania zasilanych urządzeń jak też ciągłość realizacji procesów produkcyjnych.

Więcej

W nowoczesnej produkcji, procesy znakowania powinny być tak szybkie, niezawodne, wydajne i elastyczne, jak to tylko możliwe. Producenci oczekują również perfekcyjnych pod każdym względem efektów drukowania. I tu właśnie z pomocą przychodzi nowa, atramentowa drukarka oznaczników PrintJet CONNECT firmy Weidmüller. Wyposażona w wysokiej jakości przemysłową głowicę drukującą, wysoce wydajna PrintJet CONNECT do dużych nakładów, jest najnowszym modelem ze sprawdzonej serii PrintJet. Zaprojektowana by sprostać zmieniającym się potrzebom przemysłu, w szczególności produkcji szaf elektrycznych, łączy maksymalną sprawność procesu i opłacalność z inteligentną pracą w sieci i pełną spójnością danych. Zalety naszej drukarki doceniła Niemiecka Rada ds. Wzornictwa, która w maju 2021 przyznała firmie Weidmüller za PrintJet CONNECT nagrodę: German Innovation Award 2021.

Więcej

Brother posiada w swoim portfolio linię etykiet Pro, która jes dedykowana elektrykom, inżynierom infrastruktury sieciowej i osobom pracującym w branży przemysłowej.

Więcej

W sytuacji rozprzestrzeniania się ognia niezwykle istotne jest zapewnienie poprawnego działania instalacji ppoż. Dlatego należy tak dobrać przewody, aby w ekstremalnych warunkach spełniły swoje zadanie, dostarczając zasilanie oraz umożliwiając komunikację z urządzeniami przeciwpożarowymi.

Więcej

Rozwiązania typu smart pojawiają się w coraz to nowszych sferach naszego życia, poprawiając jego komfort, a także wpływając pozytywnie na parametry związane z energooszczędnością. Ich niewątpliwą przewagą nad urządzeniami działającymi w standardowych systemach, jest zdolność zautomatyzowanego dostosowania czasu i zakresu pracy do zmiennych warunków otoczenia. Tego typu walory posiadają również tzw. inteligentne żarówki. Można nimi sterować z poziomu smartfona, wykorzystując aplikacje Google Home lub amazon alexa bądź – w przypadku tańszych wersji – za pomocą dedykowanego im pilota.

Więcej

Wielkość rynku SMART Home gwałtownie rośnie w ostatnim czasie, wewnętrzne badania LEDVANCE pokazują, że ponad 60% Europejczyków posiada inteligentne produkty, a prawie 40% ma już inteligentny produkt oświetleniowy lub planuje go nabyć w najbliższej przyszłości. Ponadto prawie połowa konsumentów końcowych już poprosiła instalatora o zamontowanie produktów typu Smart Home.

Więcej

Barwa światła to drugi obok jego natężenia czynnik, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając oświetlenie do domu. Podczas gdy natężenie ma wpływ na ostrość widzenia, barwa światła decyduje o nastroju i atmosferze w pomieszczeniu. Nieodpowiednio dobrana może negatywnie odbijać się na naszej produktywności i samopoczuciu, dlatego warto zawczasu zastanowić się nad głównym przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń, by móc zaplanować oświetlenie o odpowiedniej barwie. Jaka barwa światła będzie zatem dobra do kuchni, a jaka do sypialni?

Więcej
x