Rozdzielczość od 256x192 do 640x480, ostrość ręczna i automatyczna, zakres temperatur od -40°C do 650°C, IFOV od 1,70 do 0,68 mrad – Sonel rozszerza ofertę o pięć kamer termowizyjnych z serii 500. To idealna propozycja zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących termografistów.
Transformacja energetyczna jest niezbędnym krokiem do zmniejszenia zależności od paliw kopalnych i walki ze zmianami klimatu. Ważną rolę odgrywają w tym zakresie odnawialne źródła energii,
takie jak energia słoneczna. Instalacje fotowoltaiczne są coraz bardziej popularnym sposobem przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną.
We współczesnym świecie termowizja nie jest już dłużej technologią zarezerwowaną tylko dla policji i wojska. Ceny termowizorów są naprawdę bardzo korzystne, dlatego zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego urządzenia. Jego zakup powinni zdecydowanie rozważyć myśliwi korzystający dotąd z noktowizorów, jako że termowizja jest technologią o wiele bardziej zaawansowaną. Dlaczego? O tym właśnie opowiemy w dzisiejszym wpisie.
Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych na początek marca 2021 r. w Polsce blisko 4216,3 MW mocy pochodzi z paneli fotowoltaicznych. Wciąż głównym i dominującym segmentem rynku fotowoltaicznego są mikroinstalacje, stanowiące 75% mocy zainstalowanej PV. Drugim największym segmentem są farmy słoneczne, rozwijające się głównie dzięki aukcyjnemu systemowi wsparcia – stanowią one ponad 20% rynku PV. Poniżej przedstawiona jest zaktualizowana prognoza mocy zainstalowanej do 2025 która pokazuje, że branża fotowoltaiczna będzie się sukcesywnie rozwijać a kolejne programy pomocowe jak np. mój prąd 3.0 będą nakręcać koniunkturę na inwestycje indywidualnych inwestorów w obawie o większe stawki za energię elektryczną i możliwość uzależnienia się od podwyżek.
FLIR MR277 łączy wbudowaną kamerę termowizyjną z higrometrem do pomiaru wiglotności i technologią FLIR Multi-Spectral Dynamic Imaging, aby pomóc użytkownikom w szybkim rozwiązywaniu problemów związanych z wilgocią.
Firma Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce kamerę termowizyjną Fluke TiS60+, która jest dedykowana zespołom utrzymania ruchu, a szczególnie technikom dopiero rozpoczynającym korzystanie z termografii. Kamera TiS60+ pozwala rejestrować w podczerwieni obrazy odzwierciedlające mniejsze różnice temperatur z większej odległości. Zastosowana w niej technologia IR-Fusion pozwala zobaczyć problem i jego lokalizację na jednym obrazie (dzięki nakładaniu na siebie dwóch obrazów – z pasma widzialnego oraz z podczerwieni).
Kamera termowizyjna pomaga profesjonalnym użytkownikom skrócić czas diagnostyki i przyspieszyć naprawy. Wszechstronny i wytrzymały model FLIR TG267 umożliwia profesjonalistom kontrolę sprzętu i identyfikację problemów z bezpiecznej odległości poprzez wizualizację gorących i zimnych punktów, które mogą wskazywać na poważniejsze problemy.
Koncern Fluke wprowadza na polski rynek dwie nowe przemysłowe kamery termowizyjne – modele Ti401 PRO i TiX501. Jednocześnie firma odświeża całą linię swoich kamer przemysłowych i wraz z nowymi modelami wprowadza też nowe niższe ceny na pozostałe będące w ofercie modele (Ti480 PRO i TiX580).