Solidarni z UKRAINĄ!

Pogłębiające się niedobory energii elektrycznej, powodowane między innymi przez jej rosnące zużycie czy też malejące zasoby naturalne, przede wszystkim ropy i węgla, oznaczają konieczność poszukiwania alternatywnych, najlepiej ekologicznych i w pełni odnawialnych źródeł energii. Są to przyszłościowe, lecz niezbędne do wprowadzenia rozwiązania, także w naszym kraju, a jednym z coraz powszechniej stosowanych jest energetyka wiatrowa. Do zamiany energii kinetycznej wiatru w tak potrzebną energię elektryczną służą turbiny wiatrowe, nazywane także elektrowniami wiatrowymi, mające, jak każde rozwiązanie, swoje zalety i wady, które warto poznać.

Więcej

Firma BuyPV regularnie poszerza zakres swojej oferty. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów, portfolio produktów zostało powiększone o optymalizatory marki TIGO. Produkty dostępne są już teraz na e-platformie sprzedażowej BuyPV.

Więcej

Nie wiesz, jakie panele fotowoltaiczne wybrać, aby były niezawodne i wydajne? Postaw na sprawdzone modele od najlepszych producentów działających w branży odnawialnych źródeł energii, a z pewnością się nie zawiedziesz!

Więcej

W rolnictwie, jak w każdym innymi przedsiębiorstwie, koszt energii elektrycznej to duże obciążenie. Szeroki wybór instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii może zredukować ten bilans do bardzo niskich wartości. Sprawdź, jakie rozwiązania przyniosą największą korzyść w gospodarstwie rolnym.

Więcej

Czysta energia pochodząca ze słońca jest jednym z obszarów, który wciąż rośnie w siłę. Dzięki ciągłym innowacjom technologia nieustannie się rozwija. Wraz z tym rosną zyski, a spadają koszty pozyskiwania energii. Czy warto inwestować w to odnawialne źródło energii? Sprawdź!

Więcej

Pęknięcie szyby, hotspoty czy tzw. ślimacze ścieżki – według raportu prestiżowego instytutu TÜV Rheinland to tylko trzy z dziesięciu najpoważniejszych awarii, na jakie narażone są systemy PV instalowane z wykorzystaniem modułów niskiej jakości. Tego rodzaju uszkodzeń często nie da się naprawić inaczej, niż wymieniając cały panel, a niewykryte w porę prowadzą do przyspieszonej degradacji i niższych uzysków. Dlatego przy wyborze komponentów PV sprawdza się stara zasada: lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Więcej

Magazyn energii pełni rolę podobną do akumulatora. Pozwala zmagazynować prąd oraz wykorzystać go w innym, późniejszym czasie. Urządzeniami tymi interesuje się coraz więcej osób, które zdecydowały się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Czy jednak domowy magazyn energii jest opłacalny?

Więcej

Według danych Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, w styczniu 2022 roku w szczytowych momentach wiatraki zaspokajały 30–35% zapotrzebowania energetycznego Polski, zaś w lutym – prawie 50%. OZE postrzegane są jako wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju i sposób na zmniejszanie emisji dwutlenku węgla. W turbinach wiatrowych wciąż wykorzystywany jest jednak gaz fluorowy, tysiące razy bardziej szkodliwy niż CO2. Jak wskazują eksperci Eaton, pilnie potrzebne są unijne regulacje zakazujące jego wykorzystywania.

Więcej

„Zielony czerwiec” to specjalna akcja organizowana przez sieć hurtowni elektrycznych Alfa Elektro wspólnie z kilkoma dostawcami. Korzystając ze swojej wyjątkowej pozycji w łańcuchu dostaw razem promują oni zrównoważony rozwój i dbałość o klimat.

Więcej
Cena instalacji fotowoltaicznej - czynniki wpływające na koszt

Instalacja fotowoltaiczna: ile kosztuje? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Cena instalacji zależy od wielu czynników. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, ile środków musisz posiadać, żeby pokryć koszt zakupu i montażu paneli słonecznych, najpierw musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Poniżej opisujemy kwestie, które warto wziąć pod uwagę, planując kosztorys związany z inwestowaniem w fotowoltaikę. Koszty można dosyć precyzyjnie określić, jeśli weźmie się pod uwagę omawiane czynniki.

Więcej
x