Najwydajniej pracują panele fotowoltaiczne skierowane na południe. Właśnie tam słońce jest najwyżej w ciągu dnia i świeci najmocniej, dzięki czemu energia kinetyczna, która dociera do ogniw, jest w tym przypadku największa. Jak się jednak okazuje, czasami lepszym rozwiązaniem jest wdrożenie fotowoltaiki wschód-zachód. Czym jest, jak wyglądają tego typu konstrukcje PV i kiedy warto wdrożyć to innowacyjne rozwiązanie?

Więcej

Inwestycja w farmę fotowoltaiczną czy komercyjną instalację PV to ważna, strategiczna decyzja. Dzięki dobrym wyborom na etapie projektowania oraz przed rozpoczęciem realizacji inwestycji, elektrownia słoneczna będzie pracować przez kolejne lata, przynosząc optymalne korzyści w postaci produkcji energii elektrycznej z maksymalnymi możliwymi uzyskami. Na co zatem powinni zwrócić uwagę inwestorzy, decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach obiektów lub terenach zielonych?

Więcej

Zimą generowanie energii elektrycznej z wiatru bije rekordy. W szczytowym momencie w lutym tego roku wiatraki produkowały nawet 6718 MWh – to więcej niż energia wytworzona z fotowoltaiki w piku lipcowym (6617 MWh). Według analiz Ember, energii z wiatru moglibyśmy produkować nawet cztery razy więcej, gdyby zmienione zostały restrykcyjne przepisy dotyczące rozmieszczenia wiatraków na lądzie. Pozwoliłoby to też zmniejszyć ryzyko blackoutu i wzrostu rachunków za energię.

Więcej

W ostatnich latach odnawialne źródła energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są nieustannie rosnące ceny energii elektrycznej. Niemniej nasi rodacy zauważają również problem złej jakości powietrza, związany z wykorzystaniem paliw kopalnych. Czym tak naprawdę są OZE i jaki jest potencjał ich wykorzystania w Polsce? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Więcej

Wzrost popularności fotowoltaiki przejawia się nie tylko rosnącą liczbą instalacji przydomowych, ale również coraz większym zainteresowaniem farmami fotowoltaicznymi. Fotowoltaika daje niezależność energetyczną i pozwala produkować czystą energię elektryczną. Dzięki farmom fotowoltaicznym możemy to robić na ogromną skalę. Jest to nie tylko sposób na odciążenie środowiska naturalnego, ale również na generowanie realnych zysków.

Więcej

Pogłębiające się niedobory energii elektrycznej, powodowane między innymi przez jej rosnące zużycie czy też malejące zasoby naturalne, przede wszystkim ropy i węgla, oznaczają konieczność poszukiwania alternatywnych, najlepiej ekologicznych i w pełni odnawialnych źródeł energii. Są to przyszłościowe, lecz niezbędne do wprowadzenia rozwiązania, także w naszym kraju, a jednym z coraz powszechniej stosowanych jest energetyka wiatrowa. Do zamiany energii kinetycznej wiatru w tak potrzebną energię elektryczną służą turbiny wiatrowe, nazywane także elektrowniami wiatrowymi, mające, jak każde rozwiązanie, swoje zalety i wady, które warto poznać.

Więcej

Firma BuyPV regularnie poszerza zakres swojej oferty. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów, portfolio produktów zostało powiększone o optymalizatory marki TIGO. Produkty dostępne są już teraz na e-platformie sprzedażowej BuyPV.

Więcej

Nie wiesz, jakie panele fotowoltaiczne wybrać, aby były niezawodne i wydajne? Postaw na sprawdzone modele od najlepszych producentów działających w branży odnawialnych źródeł energii, a z pewnością się nie zawiedziesz!

Więcej

W rolnictwie, jak w każdym innymi przedsiębiorstwie, koszt energii elektrycznej to duże obciążenie. Szeroki wybór instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii może zredukować ten bilans do bardzo niskich wartości. Sprawdź, jakie rozwiązania przyniosą największą korzyść w gospodarstwie rolnym.

Więcej

Czysta energia pochodząca ze słońca jest jednym z obszarów, który wciąż rośnie w siłę. Dzięki ciągłym innowacjom technologia nieustannie się rozwija. Wraz z tym rosną zyski, a spadają koszty pozyskiwania energii. Czy warto inwestować w to odnawialne źródło energii? Sprawdź!

Więcej
x