Innowacyjny falownik hybrydowy GEN24 Plus od marca 2021 roku jest dostępny także w wersji Primo, przeznaczonej na rynki jednofazowe. Występuje w klasach mocy 3.0–6.0 kW i łączy w sobie maksymalną wydajność i największą możliwą elastyczność z prostą obsługą w jednym, kompaktowym, estetycznym i zaawansowanym urządzeniu. Uzupełnienie oferty stanowią praktyczne narzędzia online, zapewniające łatwe uruchomienie, monitorowanie instalacji w czasie rzeczywistym i wsparcie serwisowe 24/7 za pośrednictwem smartfonu lub tabletu.

Fronius Primo GEN24 PlusWyjątkowy, uniwersalny falownik hybrydowy Fronius Primo GEN24 Plus wyposażony w różne opcje zasilania rezerwowego i liczne otwarte interfejsy dla e-mobilności, ogrzewania/chłodzenia i gromadzenia energii. Zdjęcia: Fronius International GmbH

„Primo GEN24 Plus to nasz pierwszy jednofazowy falownik hybrydowy, a tym samym kolejny krok milowy do osiągnięcia naszej wizji 24 godzin słońca. Naszym celem było opracowanie wszechstronnego i kompaktowego falownika all-in-one, uwzględniającego wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju przez cały okres żywotności produktu”, wyjaśnia Martin Hackl, Global Director jednostki biznesowej Solar Energy, Fronius International GmbH, wysokie wymagania dotyczące innowacji Fronius. „Primo jest wyposażony w niezliczone otwarte złącza, umożliwiające połączenie sektorów energii, magazynowania, mobilności, ogrzewania lub chłodzenia. Nafaszerowaliśmy go przyszłościową technologią, aby przez dziesiątki lat umożliwić wydobywanie maksymalnej wydajności z instalacji PV”.

Wartość dodana dzięki magazynowaniu i zasilaniu rezerwowemu

Korzystanie w nocy z energii wytworzonej za dnia ze słońca zwiększa współczynnik samowystarczalności i zapewnia niezależność od sieci energetycznej. Dlatego Primo GEN24 Plus jest kompatybilny z domowymi magazynami energii i przekonuje wysoką wydajnością ładowania i rozładowywania. Dba o maksymalne wykorzystanie energii, ponieważ dopracowana technologia Multi Flow umożliwia jednoczesne przepływy energii i inteligentnie nimi steruje. Nie ma także znaczenia, czy instalacja PV zostanie uzupełniona o magazyn na początku, czy dopiero później — wszystko, co jest potrzebne, znajduje się już w falowniku.

PV Point: podstawowe zasilanie rezerwowe bez akumulatora

Nowością w GEN24 Plus jest PV Point — gniazdo zasilane w awaryjnych sytuacjach. Oferuje ono podstawowe zasilanie rezerwowe nawet bez akumulatora. Pozwala na obsłużenie niezbędnych odbiorników, takich jak laptop, smartfon lub małe zamrażarki.

Full Backup z pełnym zakresem funkcji

Jeżeli dostępny jest akumulator, Primo oferuje sprawdzony Full Backup i zapewnia zasilanie rezerwowe całego gospodarstwa domowego. Dzięki GEN24 Plus możliwe jest korzystanie z aktualnie wytwarzanej energii nawet podczas zasilania rezerwowego i zgromadzenie ewentualnej nadwyżki w akumulatorze.

Większa pojemność magazynowa dzięki równoległej pracy

Równoległa praca modułowego akumulatora BYD Battery-Box Premium HVS/HVM w połączeniu z Primo GEN24 Plus zapewnia pojemność magazynową do 57,96 kWh. Pozwala to stworzyć rozwiązania gromadzenia energii na potrzeby użytkowania komercyjnego, inteligentne rozwiązania ładowania pojazdów z napędem elektrycznym czy też rentowną i zrównoważoną alternatywę dla generatorów diesla z napędem spalinowym.

Elastyczny design systemu i maksymalna produkcja energii

Funkcja Fronius SuperFlex Design i ulepszona technologia aktywnego chłodzenia gwarantują maksymalną swobodę podczas projektowania i montażu instalacji PV. Falownik Primo GEN24 Plus można zamontować w pionie, jak i w poziomie („na płasko”), w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Zasysane z otoczenia powietrze przepływa przez innowacyjne żeberka chłodzące, dzięki czemu Primo zawsze ma chłodną głowicę i gwarantuje pełną wydajność, także przy wysokich temperaturach. Ponadto, serce urządzenia — wrażliwe układy elektroniczne mocy — są zabezpieczone przed tak zwanymi gorącymi punktami (ang. hot spots), a jego żywotność ulega wydłużeniu.

Zakres napięcia wejściowego DC w Primo GEN24 Plus zaczyna się już od 65 woltów i sięga aż do 600 woltów, przy czym możliwe jest zrealizowanie łańcuchów już od trzech modułów. Osobne wejście akumulatora i ujęte w standardowym wyposażeniu dwa trackery MPP otwierają wiele możliwości przy złożonych powierzchniach dachowych z lukarnami, okapami, a także w połączeniu z modułami fasadowymi i dachami garażowymi. Ponadto algorytm Dynamic Peak Manager, nawet w przypadku częściowego zacienienia zapewnia stałe utrzymanie wytwarzania energii na maksymalnym poziomie.

Prosty montaż i najlepsza koncepcja serwisowa na rynku

Wszystkie falowniki Fronius GEN24 Plus można błyskawicznie zamontować dzięki szybkomocującym śrubom 180º, zaciskom sprężynowym i sprawdzonemu, prostemu systemowi mocowania na ścianie. W celu zapewnienia instalatorom, technikom serwisowym i klientom końcowym prostego uruchomienia, monitorowania instalacji w czasie rzeczywistym i jeszcze szybszego serwisu, firma Fronius udostępnia im trzy łatwe w obsłudze aplikacje: Solar.start, Solar.web i Solar.SOS, z których zawsze i wszędzie można skorzystać za pomocą smartfonu lub tabletu.

Firma Fronius od lat przekonuje praktyczną wymianą płytki PCB i najlepszym serwisem na rynku. Oczywiście także w przypadku urządzeń GEN24 Plus istnieje możliwość prostej wymiany i doposażenia poszczególnych części. Technik serwisowy za pośrednictwem aplikacji Solar.web ma dostęp do zdalnej konserwacji i może usuwać drobne usterki, otrzymując automatycznie komunikaty serwisowe ze wszystkich instalacji. Dzięki temu jest w stanie z góry przygotować się do pracy, zamówić potrzebne części i oferować znakomity poziom usług na miejscu. To duża oszczędność kosztów i czasu, która wywiera bardzo pozytywne wrażenie na klientach

Wkrótce więcej GEN24

Rodzina Fronius GEN24 w kwietniu się powiększy. Trójfazowy falownik Symo GEN24 Plus będzie wówczas dostępny także w niższych klasach mocy 3.0, 4.0 i 5.0 kW. Tym samym cała seria GEN24 wypełni spektrum mocy od 3.0 do 10.0 kW.

 

    Kontakt w przypadku zapytań:

    Andrea SCHARTNER, +43 664 88536765, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Froniusplatz 1, 4600 Wels, Austria.

    Agnieszka BULENDA, +48 506 450520, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., ul. Gustawa Eiffel`a 8, 44-109 Gliwice, Poland