W dzisiejszych czasach, gdy nasze życie jest w dużej mierze uzależnione od zasilania elektrycznego, niezawodne i wydajne akumulatory stają się bardzo ważnym elementem infrastruktury energetycznej, elektrycznej, motoryzacji, a nawet zdrowia i życia. Bez nich niemożliwe jest korzystanie z urządzeń przenośnych, samochodów elektrycznych czy też systemów zasilania awaryjnego.

Więcej

Sonel CMP-400, CMP-401 i CMP-1006 – tych mierników cęgowych nikomu nie trzeba przedstawiać. Przez ostatnie lata zostały sprzedane na całym świecie w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy i przechodzą na zasłużoną emeryturę. Zastąpią je Sonel CMP-402, CMP-403 i CMP-1010, które wraz z Sonel CMP-1015-PV tworzą nową generację mierników cęgowych.

Więcej

Mówisz: lokalizator, myślisz: Sonel. Ten polski producent przyrządów pomiarowych od ponad dekady oferuje wyspecjalizowane rozwiązania w dziedzinie trasowania kabli oraz detekcji uszkodzeń. Do dobrze znanych LKZ-720, LKZ-1000 i LKZ-2000 dołącza właśnie nowy zestaw lokalizacyjny Sonel LKZ-2500. Zastosowano w nim unikalne w skali świata rozwiązania, nie zabrakło też funkcjonalności spotykanych w znacznie droższych lokalizatorach.

Więcej

Rozwijający się świat i przemysł stawiają przed elektromonterami nowe wyzwania, do których potrzeba nie tylko innego niż dotychczas podejścia, ale także całkiem nowego sprzętu pomiarowego. Przeskok ten najlepiej widać w elektromobilności i odnawialnych źródłach energii, gdzie napięcie 1000 V DC już dawno zostało przekroczone.

Więcej

Multimetry cyfrowe są obecnie jednymi z najbardziej podstawowych i uniwersalnych narzędzi stosowanych w pomiarach. Nowoczesne multimetry są w stanie dokonywać nawet kilku pomiarów jednocześnie, np. wartości napięcia i jego częstotliwości, a także zapamiętywać mierzone wielkości.

Więcej

Poszukiwanie tras kabli i przewodów sprawia nie lada trudność instalatorom i pracownikom firm wykonawczych. Mimo że dobra praktyka instalatorska oraz norma N-SEP-E-002 określają strefy prowadzenia przewodów w ścianach, często brak rzetelności i konsekwencji skutkuje pojawianiem się przewodów elektrycznych w najmniej spodziewanych miejscach. To z kolei może skończyć się uszkodzeniem przewodów elektrycznych spowodowanym przewierceniem, przebiciem czy zwarciem przez metalowy wkręt.

Więcej

Zabezpieczenia prądowe w rozdzielnicach mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowania instalacji elektrycznych. W celu poprawy tego kryterium i ulepszenia obserwacji stanu obwodów montuje się sygnalizator faz. Czym jest i jakie są jego rodzaje?

Więcej

Narzędzie, które można obsługiwać jedną ręką, umożliwia wykonywanie podstawowych testów włókien światłowodowych i szybkie wykrywanie problemów z polaryzacją oraz uszkodzonych transceiverów. Obecność światła bliskiej podczerwieni jest sygnalizowana za pomocą sygnału dźwiękowego i diody LED.

Więcej

Regularnie przeprowadzane pomiary elektryczne i przeglądy pomagają uniknąć wielu niepotrzebnych awarii w instalacjach elektroenergetycznych. Dzięki pomiarom można w porę wykryć i naprawić usterki, a jednym z istotniejszych pomiarów jest badanie rezystancji izolacji transformatora.

Więcej

Zespoły pracują bezpieczniej i dokładniej lokalizują nieszczelności powietrza, gazu i próżni dzięki wyższej czułości dzięki kamerom dźwiękowym Fluke ii910.

Więcej
x