Rozwijający się świat i przemysł stawiają przed elektromonterami nowe wyzwania, do których potrzeba nie tylko innego niż dotychczas podejścia, ale także całkiem nowego sprzętu pomiarowego. Przeskok ten najlepiej widać w elektromobilności i odnawialnych źródłach energii, gdzie napięcie 1000 V DC już dawno zostało przekroczone.

Więcej

Multimetry cyfrowe są obecnie jednymi z najbardziej podstawowych i uniwersalnych narzędzi stosowanych w pomiarach. Nowoczesne multimetry są w stanie dokonywać nawet kilku pomiarów jednocześnie, np. wartości napięcia i jego częstotliwości, a także zapamiętywać mierzone wielkości.

Więcej

Poszukiwanie tras kabli i przewodów sprawia nie lada trudność instalatorom i pracownikom firm wykonawczych. Mimo że dobra praktyka instalatorska oraz norma N-SEP-E-002 określają strefy prowadzenia przewodów w ścianach, często brak rzetelności i konsekwencji skutkuje pojawianiem się przewodów elektrycznych w najmniej spodziewanych miejscach. To z kolei może skończyć się uszkodzeniem przewodów elektrycznych spowodowanym przewierceniem, przebiciem czy zwarciem przez metalowy wkręt.

Więcej

Zabezpieczenia prądowe w rozdzielnicach mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowania instalacji elektrycznych. W celu poprawy tego kryterium i ulepszenia obserwacji stanu obwodów montuje się sygnalizator faz. Czym jest i jakie są jego rodzaje?

Więcej

Narzędzie, które można obsługiwać jedną ręką, umożliwia wykonywanie podstawowych testów włókien światłowodowych i szybkie wykrywanie problemów z polaryzacją oraz uszkodzonych transceiverów. Obecność światła bliskiej podczerwieni jest sygnalizowana za pomocą sygnału dźwiękowego i diody LED.

Więcej

Regularnie przeprowadzane pomiary elektryczne i przeglądy pomagają uniknąć wielu niepotrzebnych awarii w instalacjach elektroenergetycznych. Dzięki pomiarom można w porę wykryć i naprawić usterki, a jednym z istotniejszych pomiarów jest badanie rezystancji izolacji transformatora.

Więcej

Zespoły pracują bezpieczniej i dokładniej lokalizują nieszczelności powietrza, gazu i próżni dzięki wyższej czułości dzięki kamerom dźwiękowym Fluke ii910.

Więcej

Nowy miernik cęgowy umożliwia wykonywanie pomiarów instalacji solarnych przy napięciu 1500 V, jednocześnie zapewniając najwyższą klasę bezpieczeństwa dla tej wartości napięcia oraz prostszą obsługę.

Więcej

Nowy przyrząd Fluke z serii 1770 do rejestrowania danych oraz wyszukiwania i usuwania awarii związanych z jakością energii elektrycznej zapewnia doskonałą konfigurację za każdym razem dzięki pracy plug-and-play z automatyczną weryfikacją połączenia i automatyczną korekcją.

Więcej

Termowizja wkracza w coraz to nowe dziedziny życia, znajdując zastosowanie w medycynie, usprawniając pracę służb bezpieczeństwa czy instalatorów. Szerokie zainteresowanie tą technologią zauważyć można także w przemyśle spożywczym oraz w automotive. Wciąż poszukiwane są nowe zadania dla urządzeń termowizyjnych. Ciekawe możliwości otwierają się m.in. dzięki połączeniu kamer termowizyjnych z systemami analizującymi treść obrazu i wywołującymi reakcję.

Więcej
x