Solidarni z UKRAINĄ!

Rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej zmiany w prawie budowlanym. Od 2023 roku postawienie domu ma być jeszcze prostsze i szybsze – pozwolenia nie zawsze będą wymagane, a cała biurokracja związana z procesem budowlanym będzie cyfrowa. W niektórych przypadkach zniesiony zostanie nawet obowiązek zatrudnienia kierownika budowy. Regulacje przyspieszą budowę, ale mogą też skutkować powstawaniem większej liczby wadliwych budynków.

Więcej

Technologia Augmented Reality rozwija się bardzo dynamicznie. Z zastosowań tej technologii korzysta m.in. branża architektoniczna, wykorzystując projektowanie z pomocą AR do odwzorowania wyglądu danego obiektu w dowolnym, rzeczywistym pomieszczeniu. Firma 2N, światowy lider rynku domofonów połączonych z Internetem i systemów kontroli dostępu, stworzyła aplikację rozszerzonej rzeczywistości. 2N AppeAR pozwala architektom, inżynierom, integratorom i instalatorom zobaczyć, jak wyglądałyby produkty fi rmy, gdyby zostały uwzględnione w ich projektach.

Więcej

Firma ABB przygotowała cykl profesjonalnych szkoleń online dla elektroinstalatorów z całego kraju. Spotkania mają interaktywną formułę, dzięki czemu można zarówno poznać działanie systemu, jak i zadać nurtujące pytania prowadzącym.

Więcej

Już 6 czerwca 2023, w budynku Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej, odbędzie się szkolenie dla elektryków i instalatorów z zakresu technologii domów inteligentnych!

Więcej

Wiosna i lato są czasem zabawy na świeżym powietrzu. Jednak pośród harców Wojtek, Ignacy, Hanna i Anna nie zapominają o pracach w ogrodzie. Dzięki wiedzy i umiejętnościom majsterkowania ekipa ma teraz najpiękniejsze podwórko w całym Szwarcwaldzkim Lesie! Co ma z tym wspólnego słońce?

Więcej

Szkolenia poświęcone instalacji systemów bezpieczeństwa z pewnością są wpisane w kalendarz zawodowy wielu aktywnych instalatorów. Często są wymagane przez producentów lub dystrybutorów inteligentnych systemów alarmowych, aby zagwarantować instalatorom odpowiedni poziom wiedzy i umiejętności do zainstalowania systemu. Warto wybierać producentów i dystrybutorów, którzy oferują szkolenia certyfikowane, aby mieć gwarancję wysokiej jakości merytorycznej danego szkolenia, a także skorzystać z profesjonalnego wsparcia technicznego.

Więcej

Firma Fronius przyjemnością zaprasza na kolejne, bezpłatne webinarium z cyklu szkoleń online dla projektantów instalacji fotowoltaicznych, który powstał w oparciu o wiedzę doświadczonych partnerów oraz w odpowiedzi na zgłaszane potrzeby szkoleniowe ze strony zarówno projektantów dużych systemów PV, jak i samych inwestorów. Tym razem Pan Dariusz Szymkiewicz, ekspert z firmy Hager zaprezentuje Państwu program Hagercad.one poprzez zaprojektowanie przykładowej rozdzielnicy PV.

Więcej

W dniach 15-17 marca, w EXPO XXI w Warszawie, odbyły się 30. Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2023 i 20. Międzynarodowe Targi ELEKTROTECHNIKA 2023. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Na terenach targowych zaprezentowało się 237 firm, 5 985 osób odwiedziło EXPO XXI podczas 3 dni targowych, a w szkoleniach i warsztatach wzięły udział 863 osoby.

Więcej

Jubileuszowa edycja Targów ENEX zapowiada się rekordowo! Już od 8 do 9 marca 2023 roku w siedmiu halach Targów Kielce swoją ofertę zaprezentuje ponad 200 Wystawców z 12 krajów (Polski, Czech, Austrii, Grecji, Holandii, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii, Chin, Sri Lanki, Singapuru i Turcji), w tym wiodące firmy z branży energetycznej oraz najwięksi producenci i dystrybutorzy najnowszych rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Więcej

Trzydziesta, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO i towarzyszące im Międzynarodowe Targi Elektrotechnika, odbędzie się w dniach 15-17 marca 2023 w EXPO XXI w Warszawie!

Więcej
x