Możliwości systemów detekcji wycieków cieczy firmy nVent RAYCHEM TraceTek i Aquitron są bardzo duże. Mogą monitorować obszary od kilku metrów do kilkudziesięciu kilometrów przewodów sensorowych z dokładnością wskazania wycieku do jednego metra. W zależności od zastosowania przewodów sensorowych system może wykrywać wycieki: wody, kwasów, paliw, rozpuszczalników organicznych i innych cieczy.

Więcej

Domofony stanowią podstawowe wyposażenie każdego domu i mieszkania. Urządzenia te od wielu lat skutecznie zabezpieczają posesję przed niechcianymi gośćmi. Planujesz zakup sprzętu, który zapewni bezpieczeństwo Tobie oraz Twoim bliskim? W artykule dowiesz się, na co zwracać uwagę przy kupnie, dzięki czemu wybierzesz model, który spełni Twoje oczekiwania.

Więcej
Jak zabezpieczyć mieszkanie lub dom przed włamaniem? Porady iVolta

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka, plasująca się na najniższym, najbardziej elementarnym poziomie potrzeb piramidy Maslowa. Aby móc prawdziwie odczuć ten komfort, warto zabezpieczyć odpowiednio mieszkanie lub dom. Od czego należy zacząć? Co jest najważniejsze?

Więcej

Systemy alarmowe to zespoły połączonych w konkretny sposób urządzeń, których zadaniem jest ochrona obiektu, odstraszenie rabusia oraz poinformowanie ochrony lub właściciela w przypadku zaburzenia strefy chronionej.

Więcej

Szybkie wykrycie i sygnalizowanie pożaru pozwala na sprawne, skuteczne, a co najważniejsze, bezpieczne przeprowadzenie akcji ewakuacyjnej i gaśniczej. Stąd też istotną rolę odgrywają odpowiednie systemy sygnalizowania pożaru.

Więcej

Zadaniem instalacji alarmowej jest wczesne wykrywanie każdej próby nieuprawnionego wejścia na określony teren i informowanie o tym fakcie. Mózgiem systemu alarmowego jest centralka, ale oczami i uszami są różnego rodzaju czujki, przede wszystkim ruchu i obecności.

Więcej

Domofon w tradycyjnym rozwiązaniu stanowi urządzenie, dzięki któremu jest możliwa identyfikacja osoby zamierzającej wejść na teren posesji. Z reguły w systemie głosowym wykorzystuje się wzmacniacz. W przypadku wideofonów oczywista jest dostępność obrazu sprzed bramy, furtki, drzwi.

Więcej

Czujka ruchu i obecności zamontowana na suficie rozpoznaje ruch w zasięgu 20 m, a kąt rozpoznawania wynosi 360°. Uniwersalna czujka może współpracować z siecią czujek i z wtórnikami. A jej parametry można ustawiać za pomocą pilota

Więcej

Domofony i wideofony są nieodzownym elementem wyposażenia budownictwa jedno- i wielorodzinnego. W nowoczesnych urządzeniach tego typu uwzględnia się wiele przydatnych rozwiązań.

Więcej

Czujniki PIR (ang. Passive Infra Red) stanowią elektroniczne detektory przeznaczone do wykrywania ruchu. Są one nieodzownym elementem systemów alarmowych, a także instalacji automatycznego załączania oświetlenia, wentylacji itp.

Więcej
x