Solidarni z UKRAINĄ!

Inteligentne domy są coraz częściej rozwiązaniem, po które chcemy sięgnąć w naszym codziennym życiu. Odznaczają się szeregiem zalet, na które zwracamy uwagę i które sprawiają, że ich funkcjonalność przyciąga coraz szersze grono osób. Na co zatem zwrócić uwagę i w co warto zainwestować, aby faktycznie żyć wygodnie i w stylu smart?

Więcej

Właściciele domów jednorodzinnych bardzo dobrze wiedzą, jak częstym wyzwaniem, z którym muszą się mierzyć, jest wchodzenie na dach. Wybieranie igieł ze szpar między dachówkami, zrzucanie zbyt obficie zalegającego ściegu - to tylko kilka z przykładów koniecznych czynności, które należy wykonać przy pomocy drabiny.

Więcej

Każdy kierowca doskonale wie, że akumulator zawsze może odmówić posłuszeństwa i najczęściej dzieje się to z zaskoczenia. Zwykle problem z akumulatorem pojawia się zimą. Niskie temperatury przyczyniają się bowiem z dużym stopniu do rozładowania akumulatora. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak go naładować. Do tego celu wykorzystać należy prostownik. Warto zatem wiedzieć, jak prawidłowo naładować akumulator samochodowy za pomocą prostownika.

Więcej

Powszechnie uważa się, że tranzystory w dużej mierze odpowiadają za przełom technologiczny, który nastąpił w XX wieku. Warto zatem nieco bliżej przyjrzeć się tym elementom. Poniżej tłumaczymy, czym jest to drobne urządzenie oraz do czego służy tranzystor. Wyjaśniamy także, dlaczego tranzystory były tak ważne dla rozwoju technologii.

Więcej

Poradniki prezentowe często pozwalają znaleźć produkty, które będzie można bez obaw wręczyć bliskiej osobie – mamie, tacie, żonie, mężowi, dziecku itd. Jeden z nich znajdziesz poniżej. Skupiamy się w nim na upominkach dla każdej grupy wiekowej. Między innymi właśnie dlatego warto się tym zainteresować!

Więcej

Markizy tarasowe to jeden z najpopularniejszych sposobów zadaszania tarasów i balkonów.

Więcej

Trytytki – zwane też opaskami zaciskowymi – to elementy o niewielkich rozmiarach i prostej konstrukcji. Mają one jednak ogromne znaczenie w wielu branżach, co jest wynikiem ich wszechstronności. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy pokazać Ci, z czego to wynika. Jednocześnie przedstawimy Ci kilka powszechnych zastosowań trytytek.

Więcej

Peszel na kable posiada nieocenioną funkcję w procesie prawidłowego instalacji kabli oraz przewodów elektrycznych. Pomaga między innymi zwiększać bezpieczeństwo instalacji elektrycznej w trakcie jej montażu oraz późniejszego użytkowania. Czym jest peszel do kabli? Kiedy i w jakim celu warto go stosować? Sprawdźmy.

Więcej

Regulatory temperatury - takie jak kontrolery czy sterowniki - wykorzystywane są do sterowania sprzętami grzewczymi oraz wentylacyjnymi. Porównują faktyczną temperaturę z ustalonym poziomem lub wymaganą temperaturą kontrolną. Pozwalają na utrzymanie jej stałego poziomu. Są to nieskomplikowane urządzenia, proste zarówno w montażu jak i obsłudze, które używane są przy szczegółowej kontroli temperatury bez konieczności dużego zaangażowania operatora.

Więcej

Ocieplenie podłogi, zarówno tej na gruncie, jak i na stropie, powinno być wykonane z materiału, który będzie wytrzymały i jednocześnie skuteczny w zapobieganiu stratom ciepła. Takim materiałem jest wysokiej jakości zamkniętokomórkowa piana poliuretanowa PURIOS HR.

Więcej
x