Solidarni z UKRAINĄ!

Ocieplenie podłogi, zarówno tej na gruncie, jak i na stropie, powinno być wykonane z materiału, który będzie wytrzymały i jednocześnie skuteczny w zapobieganiu stratom ciepła. Takim materiałem jest wysokiej jakości zamkniętokomórkowa piana poliuretanowa PURIOS HR.

Więcej

Instalacja pompy ciepła chodzi po głowie coraz większej liczbie Polaków. Być może i ty masz taki pomysł, skoro jesteś teraz tutaj i czytasz ten artykuł. To dobrze, ponieważ z nami dowiesz się kilku najważniejszych rzeczy związanych z pompą ciepła w swoim domu.

Więcej

Wielu osobom łóżko chowane kojarzy się z meblami z poprzedniego systemu. W niewielkich mieszkaniach w blokach konstrukcje jak półkotapczan sprawdzały się doskonale i przede wszystkim pozwalały zagospodarować w taki sposób przestrzeń, by wszystko się zmieściło. Tym samym zastępowały tradycyjne łóżko, było wyposażone w półki i szafki, a także w rozkładane blaty biurek. Obecnie widać powrót tego trendu, choć nie da się nie zauważyć, że współczesne propozycje poza samą ideą znacznie odbiegają od pierwowzorów. Łóżka chowane wykorzystują różne rozwiązania, więc bez problemu można dopasować to najlepsze do indywidualnych potrzeb.

Więcej

Odbierając budynek, niezależnie czy jest to budynek wielorodzinny, gospodarczy czy dom jednorodzinny, musimy spełnić wszelkie ustalone w prawie budowlanym wymagania. Bez tego nasza nieruchomość nie będzie zdatna do legalnego użytku. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w budynku i jego otoczeniu. Prawidłowo wykonane mury, fundamenty, dach, kanalizacja, sieć wodociągowa i ciepłownicza, instalacja elektryczna - to wszystko musi być skontrolowane przed oddaniem budynku do użytkowania.

Więcej

Zabezpieczenie urządzeń przed awariami jest jednym z najważniejszych elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania i montażu nowego wyposażenia. Coraz więcej osób decyduje się na montaż na swoich posesjach pomp głębinowych, które to mogą zostać uszkodzone podczas awarii osprzętu czy pracy na sucho. Aby zapobiec tego typu niechcianym sytuacjom, zamontować można wyłącznik ciśnieniowy. Jak działa tego typu urządzenie? Jak dobrać odpowiedni? O tym przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

Więcej

Czy rzeczywiście elektryka prąd nie tyka? Tak może być, ale należy posiadać odpowiednią wiedzę oraz umiejętności. Z tego artykułu dowiesz się co musisz mieć, aby bezpiecznie i zgodnie z Polskim z prawem wykonywać prace przy napięciu elektrycznym.

Więcej

Połączenia niektórych materiałów powinny być dodatkowo zabezpieczone.

Więcej
Niezawodny wyłącznik silnikowy. Postaw na sprzęt z najwyższej półki

Wyłącznik silnikowy spełnia niesamowicie ważną funkcję, służy bowiem do ochrony silników elektrycznych. Zwykle sprawdza się w urządzeniach o mniejszej mocy, jednak możliwości jego zastosowania są niezwykle szerokie. Wyłączniki silnikowe nazywane też bywają termikami, posiadają bowiem termiczne wyzwalacze, dzęki którym uzwojenie silnika chronione jest w odpowiedni sposób.

Więcej
Projekty domów z poddaszem - o czym pamiętać?

Projekty domów wybieramy początkowo bardzo często, kierując się wyłącznie względami estetycznymi, natomiast tak naprawdę należy zacząć od oceny funkcjonalnej. Dopiero kiedy upewnić się, że projekt domu odpowiada potrzebom twoim i reszty domowników, możesz myśleć o kwestiach stricte estetycznych.

Więcej

Odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy, to podstawa sukcesywnego spędzania wielu godzin w biurze. Oświetlenie wpływa na produktywność człowieka, dlatego należy pamiętać, aby zadbać o odpowiednie doświetlenie naszego biura. Ponadto odpowiednia jasność sprawia, że nasze oczy są mniej podatne na zmęczenie. Dlatego warto zainwestować w profesjonalne oświetlenie LED.

Więcej
x