Budowa domu systemem gospodarczym zwykle ciągnie się latami. Obecnie od momentu rozpoczęcia prac do chwili wprowadzenia się właścicieli do gotowego domu może minąć zaledwie kilka miesięcy. Taką możliwość dają domy gotowe prefabrykowane.

Więcej
Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

Źle urządzona kuchnia może być prawdziwym koszmarem dla osoby przyrządzającej posiłki. Taka przestrzeń musi być ergonomiczna. Wtedy będzie można wykonać dużo pracy małym nakładem sił.

Więcej

Przetworniki ciśnienia to narzędzia przekształcające wartość ciśnienia medium (gazu, płynu, powietrza itp.) w sygnał napięciowy np. 0..10V lub elektryczny prądowy 4..20 mA. Ciśnieniowe systemy zasilania cieczami lub gazami muszą być szczegółowo kontrolowane. Decydujące znaczenie we wszystkich układach procesowych i produkcyjnych mają przetworniki ciśnienia.

Więcej

Uszkodzony zamek w drzwiach zwykle trafia nam się w najmniej odpowiednim momencie, jednak nie zawsze jest to rzecz, z którą będziemy długo walczyć. Wiele prostych usterek możemy naprawić samodzielnie, jeżeli tylko kupimy części zamienne do zamka lub cały mechanizm na wymianę. W sytuacji, gdy trafi nam się problem z drzwiami warto więc nie panikować, a zastanowić się na spokojnie, jak najlepiej rozwiązać ten problem. Jakie są najczęstsze problemy zaciętego zamka? Jak możemy sobie z tym poradzić bez konieczności wzywania ślusarza?

Więcej

Pozyskiwanie ciepła do ogrzewania domów to konieczność w strefie klimatycznej, w której żyjemy. Kołderka smogu, która co roku w okresie zimowym unosi się nad Polską, staje się coraz grubsza, a większość z nas zastanawia się nad tym, jak odpowiedzialnie i efektywnie zapewnić ciepło sobie i swoim najbliższym. Zwiększająca się świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawia, że rośnie zainteresowanie alternatywnymi metodami pozyskiwania ciepła. Jednym z nich są właśnie powietrzne pompy. Jakie korzyści niesie ze sobą ich użytkowanie?

Więcej

Rolety dzień noc to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych firan i zasłon. Okna i ich wystrój mogą stanowić ciekawe dopełnienie każdego wnętrza. Dlatego wiele osób oraz projektantów zwraca na nie szczególną uwagę. Obecnie coraz częściej w domach i mieszkaniach montowane są tak zwane rolety dzień i noc łączące w sobie funkcje typowych materiałowych rolet i żaluzji. Jak działają rolety dzień noc?

Więcej

Antresola magazynowa to rozwiązanie, które umożliwia zbudowanie funkcjonalnego pomieszczenia do przechowywania, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów samego magazynowania. Pozwala ona bowiem oszczędzić miejsce.

Więcej

Użytkowanie płyt indukcyjnych stanowi dosyć znaczącą zmianę w sposobie przygotowywania posiłków. Temperatura wytwarzana przez urządzenie rośnie bezpośrednio w naczyniu, poprzez nagrzewanie się bezogniowej płyty grzewczej. Zmiana trybu przygotowania potraw może rodzić szereg wątpliwości i problemów, które mogą przyczyniać się do nieprawidłowego eksploatowania urządzenia. Płyty te, tak jak i inne akcesoria domowe, mogą ulegać defektom i zniszczeniom. Poniżej zostaną zaprezentowane popularne usterki płyt indukcyjnych, które mogą przydarzyć się także nam.

Więcej

Diagnostyka sieci LAN przypomina czasami długotrwałe poszukiwanie symbolicznej igły skrzętnie ukrytej w stogu siana. Administratorzy sieci postrzegają ją, jako źródło potencjalnych problemów. Testowanie – zdarza się, że wielogodzinna weryfikacja jakości, nie musi ograniczać się wyłącznie do analizowania logów czy sprawdzenia, gdzie znajduje się źródło błędów.

Więcej

Instalacja elektryczna to rzecz, którą każdy z nas ma w domu czy mieszkaniu. Bez prądu nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, w związku z czym powinniśmy zadbać, aby sposób jego dostarczania do urządzeń w naszych czterech kątach był możliwie jak najlepszy. Dbając o projekt, a potem i montaż kabli oraz innych elementów instalacji sprawiamy, że nie musimy przez długi czas martwić się o wymianę, a całość jest bezpieczna dla nas i innych domowników. O czym pamiętać przy okazji opanowywania elektryki w domu?

Więcej