Dlaczego warto stosowac samoregulujące przewody grzejne Raychem?

Samoregulujące przewody grzejne automatycznie dostosowują moc grzewczą na całej swojej długości reagując na zewnętrzne źródła ciepła, takie jak grzejniki, oświetlenie, światło słoneczne czy żywe organizmy. Jest to możliwe dzięki unikalnej budowie i zastosowaniu polimerowego elementu grzejnego w rdzeniu przewodu.

Więcej
class=

Od stycznia 2013 roku ELEKTRA wzbogaca swoją ofertę o nowy, bardziej odporny na działanie wysokich temperatur specjalistyczny przewód ELEKTRA SelfTec? PRO TC.

Więcej
System przeciwoblodzeniowy firmy Ensto z zainstalowany w rynnach

Oczywiście, że nie. Przez kilka lat zima nas rozpieszczała jesienną a nawet wiosenną pogodą. Przyzwyczailiśmy się więc do dodatnich temperatur i śniegu dopiero po Nowym Roku. Mróz i śnieg są zjawiskami normalnymi. Należy zwrócić uwagę na profilaktykę, czyli zapobieganie utrudnieniom, które mogą wystąpić podczas zimy. Zacznijmy więc o własnego podwórka. A w szczególności od naszych rynien, rur, podjazdów oraz chodników. Na rynku oferta w zakresie systemów zapobiegających zamarzaniu rur i rynien oraz powstawaniu oblodzenia na nawierzchniach jest obszerna. Przyjrzyjmy się nieco bliżej kilku rozwiązaniom.

Więcej
przelam-lody

Ujemna temperatura, śnieg oraz trzymający wiele dni mróz to idealny czas dla awarii wodno-kanalizacyjnych. Jednak nie tylko rury znajdujące się na zewnątrz budynku narażone są na uszkodzenia, również i te biegnące w piwnicach, strychach czy np. garażach.

Więcej
elektryczne-systemy-przeciwoblodzeniowe-ensto

Systemy ochrony przeciwoblodzeniowej są coraz częściej stosowane w naszych warunkach klimatycznych. Zapobiegają one powstaniu oblodzenia, a więc likwidują przyczyny, a nie tylko skutki. Podmiotami decydującymi się na wykonanie instalacji przeciwoblodzeniowych są już nie tylko instytucje zabezpieczające schody, rampy rozładowcze, podjazdy i zakłady przemysłowe (rurociągi), ale coraz częściej również osoby prywatne, które decydują się na zastosowanie tego typu rozwiązań na schodach, podjazdach do garaży oraz rynnach i rurach spustowych.

Więcej
Elektryczne przewody grzejne SelfTec®DW

Nowym produktem w ofercie firmy ELEKTRA są samoregulujące przewody grzejne ELEKTRA SelfTec®DW. Można je stosować wewnątrz rurociągów z wodą pitną, co potwierdza certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Doskonale sprawdzają się w sytuacji, kiedy dostęp do rury jest utrudniony np. ze względu na ułożoną już izolację lub wręcz niemożliwy, gdy rurociąg jest umieszczony w ścianie lub przechodzi przez przegrody.

Więcej
Mata przeciwoblodzeniowa

RAMP MATA firmy LUXBUD to mata grzejna przeznaczona do ogrzewania przeciwoblodzeniowego na zewnątrz. Kabel grzejny ułożony jest już spiralnie na specjalnych taśmach. Instalacja polega na rozłożeniu RAMP MATY w warstwie podsypki piaskowej lub w betonie.

Więcej
x