Plączące się kable urządzeń zasilanych z sieci zostały skutecznie ujarzmione przez systemy gniazd nablatowych. tego typu rozwiązania sprawdzają się przede wszystkim w biurach i w salach konferencyjnych, gdzie przybierają formę rozbudowanych mediaportów. Niemniej również w instalacjach domowych, zwłaszcza w kuchniach, gniazda nablatowe zyskują sporą popularność, zwiększając funkcjonalność m.in. wysp i półwyspów kuchennych.

Więcej

Rok 2020 przyniósł prawdziwą rewolucję w wielu aspektach życia. Jedną z nich jest to, że więcej czasu spędzamy we wnętrzach. Warto zatem zadbać o spójną i harmonijną aranżację przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Każdy wystrój opiera się na mocnych akcentach, takich jak meble czy wyrazisty kolor ścian, a także na dodatkach. Elementem, którego wybór z pozoru może wydawać się nieważny, jest osprzęt elektryczny. To ogromny błąd! Gniazdka i wyłączniki mogą bowiem zaważyć na estetyce całego wnętrza. Jak wybrać najlepsze?

Więcej

Platforma zakupowa MerXu oferuje swoim klientom duży asortyment szeroko rozumianego osprzętu instalacyjnego, a także włączników oraz gniazd specjalnego przeznaczenia. Wśród produktów znajdują się wyroby znanych na całym świecie marek, jak i wytwórców lokalnych. Wszystkie charakteryzuje odpowiednia jakość wykonania oraz niezawodność.

Więcej

Tak zwane prace wykończeniowe, w dużej mierze polegają na dobieraniu i odpowiednim łączeniu ze sobą różnego rodzaju elementów, które oprócz cech użytkowych, posiadać musza również walory estetyczne. Jednymi z takich elementów są kontakty oraz ramki do gniazdek elektrycznych. Dlaczego ich wybór jest tak istotny?

Więcej

Wymiana starej instalacji elektrycznej jest konieczna, by dostosować ją do współczesnych obciążeń i używanych sprzętów. Kable aluminiowe, mające kilkadziesiąt lat włączniki i gniazdka elektryczne powodują niebezpieczne przepięcia, a montowane przez laty bezpieczniki przepalają się, gdy podłączy się w domu wszystkie używane sprzęty. Jeśli planujesz wymianę instalacji elektrycznej, sprawdź, jak wybrać odpowiedni osprzęt. Osprzęt elektryczny wysokiej klasy to podstawa.

Więcej

Instalacje elektryczne stosowane w kopalniach odkrywkowych i zakładach przetwórczych kruszyw budowlanych muszą sprostać szczególnym wymaganiom. W tego typu aplikacjach przewody i kable są narażone na ciężkie, specyficzne warunki eksploatacji – duże zapylenie, wibracje, ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne itp. Helukabel Polska, jako producent dostarczający kable i przewody stosowane w różnych aplikacjach i do różnych warunków pracy, może zaproponować odpowiednie rozwiązania dla przemysłu ciężkiego. Więcej

„POKÓJ” Spółdzielnia Elektrotechniczna została założona w 1951 r., w charakterze producenta funkcjonuje od lat 70. XX wieku, kiedy rozpoczęła produkcję złączek jedno- i wielotorowych, którą kontynuuje do dziś, a stworzony tu znak handlowy ZUG jest utożsamiany właśnie z połączeniami elektrycznymi przewodów. Więcej

Na czym polega wstępne okablowanie rury?

Na wstępne okablowanie składają się operacje testowania, kontroli komponentów i sprawdzania jakości przewodów przed samym przeciągnięciem kabla przez rurę. Gotowy produkt, na który składa się rura karbowana i przewody, ma na celu optymalizację czasu produkcji i redukcję ewentualnych błędów, które mogą wystąpić przy montażu. Zwiększa efektywność pracy, ale przede wszystkim pomnaża współczynnik oszczędności przy realizacjach inwestycji.

rurAKS – system wstępnego okablowania rur karbowanych – krótszy czas instalacji, obniżone koszty

Główne zalety systemu rurAKS:

  • 50% oszczędności czasu i 30% obniżenie kosztów pracy – brak potrzeby przeprowadzania przewodu przez dwie osoby,
  • redukcja miejsca – unikamy podwójnego magazynowania (rura + przewody),
  • redukcja kosztów transportu,
  • bezpieczeństwo: gwarancja jakości użytych materiałów, zgodnych z normami europejskimi,
  • eliminacja ryzyka uszkodzenia kabli podczas samodzielnego przeciągania.
rurAKS – system wstępnego okablowania rur karbowanych – krótszy czas instalacji, obniżone koszty

Produkt dostępny jest zarówno dla rur o wytrzymałości mechanicznej 320 N, jak i 750 N z przewodami, takimi jak: H07V-U (DY750V) dla kabli 3x1,5 i 3x2,5 oraz teleinformatycznymi: UTP, FTP, YWDXPek. Zwiększona średnica wewnętrzna rur umożliwia przeprowadzenie większej ilości przewodów, tym samym dając wariant montażu innych, pod indywidualne zamówienia. Kodowanie produktów rurAKS kolorami zgodnymi z europejskimi standardami pozwala na szybką identyfikację wybranego modelu pod potrzeby konkretnej instalacji. Dodatkowym atutem rurAKS jest szeroka oferta osprzętu uzupełniającego jak: uniwersalne uchwyty zamykane (UZU), zaciskowe paskowe (UZP), złączki kątowe sztywne (ZKS). Przemyślana technika pakowania produktu w folię z otworem pozwala na utrzymanie kształtu krążka przy stopniowym wyciąganiu rury z wewnętrznej części zwoju. rurAKS dostępny jest w krążkach o różnej długości dopasowanych do zapotrzebowania na rynku. Produkcja ma miejsce w 100% na terenie Polski, a dodatkowym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania jest zgodność ze wszystkimi wymaganymi dla produktu normami i towarzyszące mu niezbędne deklaracje.

rurAKS – system wstępnego okablowania rur karbowanych – krótszy czas instalacji, obniżone koszty

Zastosowanie

rurAKS może być dowolnie stosowany zarówno w przemyśle budowlanym jak i motoryzacyjnym, kolejowym, stoczniowym oraz w automatyce przemysłowej. Dzięki właściwościom materiałowym może być używany w instalacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Jest również idealnym rozwiązaniem przy rozprowadzaniu przewodów w konstrukcjach drewnianych (przykładowo: altany, wiaty, domki ogrodowe). Samogasnąca rura jest produktem polskim o wysokiej klasie wykonania, zgodnym ze wszystkimi wymaganymi normami. Produkt AKS Elektro eliminuje problemy montażowe w codziennej pracy instalatorów. Pozwala zredukować koszty i czas pracy, oferując równocześnie przyjazny środowisku produkt, wykonany z wysokiej jakości materiałów.

www.aks-zielonka.pl

Zbudowanie domu, biurowca lub innego obiektu, który nie tylko będzie zapewniał wysoki komfort, ale będzie również bezpiecznym miejscem do życia lub pracy, stanowi dla właściciela lub inwestora wielkie wyzwanie i odpowiedzialność. Nowoczesna instalacja elektryczna w każdym domu mieszkalnym lub w lokalu użytkowym jest tego gwarancją. Jednym z elementów takiej instalacji są puszki elektroinstalacyjne.

Więcej

Czasami to konieczność. Nie ma możliwości wycięcia bruzd w ścianie lub nie jest ona pokryta tynkiem. Czasami to kwestia wygody – pozbawionego problemów dostępu do każdego elementu instalacji, łatwej modernizacji czy rekonfiguracji bez potrzeby prowadzenia prac murarsko-malarskich. Czasem o montażu natynkowej instalacji elektrycznej i teleinformatycznej decyduje styl pomieszczenia, gust inwestora lub po prostu moda. Więcej

x