Wyłączniki nadmiarowo-prądowe zwane też jako nadprądowe znane są praktycznie każdemu. Kto nie zna fachowego zastosowania, na pewno miał do czynienia z tego typu urządzeniami w skrzynce rozdzielczej swojego mieszkania, domu czy np. w miejscu pracy. Wyłączniki nadmiarowo-prądowe zwane potocznie „bezpiecznikami”, „esami” należą do podstawowych zabezpieczeń każdej rozdzielni elektrycznej, bez tych urządzeń praktycznie nie da się zaprojektować i zbudować instalacji elektrycznej. Noark Electric w swojej ofercie posiada szeroką gamę tych właśnie urządzeń. Produkty te posiadają odpowiednie certyfikaty wymagane na rynek europejski i są objęte 5 letnią gwarancją.

Więcej

Przełączniki źródła zasilania służą do przełączania obwodów urządzeń i maszyn na jedno z dwóch odrębnych źródeł zasilania doprowadzonych do przełącznika. Najczęściej przełączniki zasilania stosuje się w przypadku instalacji zasilania sieciowego wspomaganego w razie jego zaniku rezerwową dostawą energii elektrycznej z agregatu prądotwórczego.

Więcej

Aparatura elektryczna stosowana jest zarówno w instalacjach elektrycznych niskiego, średniego, jak i wysokiego napięcia. W ramach tej kategorii można dokonać różnych sposobów grupowania, np. uwzględniając napięcie pracy, przeznaczenie instalacji, a także funkcje poszczególnych aparatów i urządzeń. Do zadań aparatury elektrycznej należą m. in. zasilanie, pomiar parametrów elektrycznych, łączenie i zabezpieczanie, sterowanie oraz kompensacja mocy biernej. Wśród aparatów elektrycznych szczególne miejsce zajmuje aparatura modułowa, stosowana szeroko zarówno w budownictwie, jak i przemyśle.

Więcej

Stycznik w odróżnieniu od przekaźnika przeznaczony jest do łączenia obwodów głównych. Są to obwody silnoprądowe typu: silnik elektryczny, grzałka elektryczna, pompa, wentylator lub transformator. Stycznikiem można sterować zdalnie co ma duże znaczenie w przypadku trudno dostępnych miejsc gdzie sterowanie ręczne nie ma racji bytu.

Więcej

Firma Eaton posiada szerokie portfolio produktów do aplikacji przemysłowych, które z każdym rokiem jest sukcesywnie poszerzane. Poniżej opisane zostały flagowe produkty, takie jak wyłączniki silnikowe PKZ, styczniki mocy DILM i aparatura pulpitowa RMQ-Titan oraz nowości, które w ostatnim czasie pojawiły się w ofercie.

Więcej

Najbardziej znaną grupą przekaźników na rynku są przekaźniki elektromagnetyczne. Produkty te powszechnie występują w automatyce oraz wielu gałęziach przemysłu elektrotechnicznego. Przybliżymy serce układu wejściowego przekaźnika elektromagnetycznego którym jest cewka.

Więcej

Zadaniem wyłącznika różnicowoprądowego jest rozłączenie obwodu w momencie wykrycia różnicy między prądem do niego wpływającym, a wypływającym. Więcej

Relpol S.A. rozszerzył ofertę o nowe gniazda przekaźnikowe typu GZP80, GZP4 i GZ14P z zaciskami w technologii Push-in. Całkowicie nowa seria gniazd została zaprojektowana do zastosowania w najbardziej wymagających aplikacjach oraz z myślą o instalatorach, integratorach i służbach utrzymania ruchu. Produkty są odpowiedzią Relpol S.A. na najnowsze trendy i potrzeby aplikacyjne użytkowników końcowych i firm zajmujących się prefabrykacją rozdzielnic automatyki przemysłowej. Więcej

Sterowniki PLC, wynalezione na przełomie lat 60-tych i 70-tych w USA przez przemysł samochodowy, błyskawicznie pokazały swoją przewagę nad klasycznymi układami przekaźnikowostycznikowymi. Na przestrzeni kolejnych dekad stały się podstawą funkcjonowania wszelkiej automatyki, w tym i tej obecnej w domach. Nie oznacza to jednak, że przekaźniki odpadły z gry. One również zaliczyły ogromny skok rozwojowy i wciąż znajdują szereg zastosowań, m.in. w zautomatyzowanych domach, gdzie prym wiodą przekaźniki czasowe. Więcej

Stosowanie ograniczników przepięć to konieczność zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych. Przepięcia bardzo często powodują niewłaściwą pracę układów sterujących, uszkodzenia obwodów elektronicznych, resetowanie urządzeń cyfrowych, a także zakłócenia i błędy w przesyle informacji. Więcej

x