Aparatura elektryczna stosowana jest zarówno w instalacjach elektrycznych niskiego, średniego, jak i wysokiego napięcia. W ramach tej kategorii można dokonać różnych sposobów grupowania, np. uwzględniając napięcie pracy, przeznaczenie instalacji, a także funkcje poszczególnych aparatów i urządzeń. Do zadań aparatury elektrycznej należą m. in. zasilanie, pomiar parametrów elektrycznych, łączenie i zabezpieczanie, sterowanie oraz kompensacja mocy biernej. Wśród aparatów elektrycznych szczególne miejsce zajmuje aparatura modułowa, stosowana szeroko zarówno w budownictwie, jak i przemyśle.

Więcej

Stycznik w odróżnieniu od przekaźnika przeznaczony jest do łączenia obwodów głównych. Są to obwody silnoprądowe typu: silnik elektryczny, grzałka elektryczna, pompa, wentylator lub transformator. Stycznikiem można sterować zdalnie co ma duże znaczenie w przypadku trudno dostępnych miejsc gdzie sterowanie ręczne nie ma racji bytu.

Więcej

Firma Eaton posiada szerokie portfolio produktów do aplikacji przemysłowych, które z każdym rokiem jest sukcesywnie poszerzane. Poniżej opisane zostały flagowe produkty, takie jak wyłączniki silnikowe PKZ, styczniki mocy DILM i aparatura pulpitowa RMQ-Titan oraz nowości, które w ostatnim czasie pojawiły się w ofercie.

Więcej

Najbardziej znaną grupą przekaźników na rynku są przekaźniki elektromagnetyczne. Produkty te powszechnie występują w automatyce oraz wielu gałęziach przemysłu elektrotechnicznego. Przybliżymy serce układu wejściowego przekaźnika elektromagnetycznego którym jest cewka.

Więcej

Zadaniem wyłącznika różnicowoprądowego jest rozłączenie obwodu w momencie wykrycia różnicy między prądem do niego wpływającym, a wypływającym. Więcej

Relpol S.A. rozszerzył ofertę o nowe gniazda przekaźnikowe typu GZP80, GZP4 i GZ14P z zaciskami w technologii Push-in. Całkowicie nowa seria gniazd została zaprojektowana do zastosowania w najbardziej wymagających aplikacjach oraz z myślą o instalatorach, integratorach i służbach utrzymania ruchu. Produkty są odpowiedzią Relpol S.A. na najnowsze trendy i potrzeby aplikacyjne użytkowników końcowych i firm zajmujących się prefabrykacją rozdzielnic automatyki przemysłowej. Więcej

Sterowniki PLC, wynalezione na przełomie lat 60-tych i 70-tych w USA przez przemysł samochodowy, błyskawicznie pokazały swoją przewagę nad klasycznymi układami przekaźnikowostycznikowymi. Na przestrzeni kolejnych dekad stały się podstawą funkcjonowania wszelkiej automatyki, w tym i tej obecnej w domach. Nie oznacza to jednak, że przekaźniki odpadły z gry. One również zaliczyły ogromny skok rozwojowy i wciąż znajdują szereg zastosowań, m.in. w zautomatyzowanych domach, gdzie prym wiodą przekaźniki czasowe. Więcej

Stosowanie ograniczników przepięć to konieczność zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych. Przepięcia bardzo często powodują niewłaściwą pracę układów sterujących, uszkodzenia obwodów elektronicznych, resetowanie urządzeń cyfrowych, a także zakłócenia i błędy w przesyle informacji. Więcej

Firma Relpol, to od ponad 60 lat producent wysokiej jakości przekaźników elektromagnetycznych. Od wielu lat firma rozszerza swoją ofertę o nowe grupy urządzeń do różnego rodzaju zastosowań w automatyce. Aktualnie taką grupą produktów są przekaźniki półprzewodnikowe, które wyróżnia szybkość działania, możliwość wyboru sposobu załączenia, duża trwałość i szybkość będąca wynikiem braku elementów ruchomych, są to więc doskonałe element sterujące w obwodach niskiego napięcia. Nowa oferta w zakresie tych przekaźników, to zarówno przekaźniki jedno- i trójfazowe, ale również miniaturowe i przemysłowe.

Więcej

Wraz z postępującą automatyzacją procesów technologicznych oraz dynamicznym rozwojem w branży napędowej rosnącym zainteresowaniem cieszą się urządzenia, takie jak falowniki. Stosunkowo niskie ceny oraz bogata oferta falowników sprawia, że urządzenia te zyskują na popularności. W celu uzyskania prądu o optymalnym dla naszego odbiornika napięciu i częstotliwości coraz częściej sięgamy po tego typu rozwiązania. Falowniki pozwalają więc na znaczną oszczędność pozyskiwanej energii. Co jednak oznacza to w praktyce? Jak optymalnie wykorzystać falowniki?

Więcej
x