Stojaki do rozwijania kabli i przewodów, tzw. rozwijaki, zostały wykonane z ocynkowanej stali, niewymagającej zabezpieczania przed korozją. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do transportowania.

Więcej

Nie możesz pozwolić sobie, by przerwa w dostawie energii lub awaria sieci przeszkodziły Ci w pracy lub codziennym życiu? Potrzebujesz zasilania dla narzędzi w miejscu, w którym nie ma dostępu do energii elektrycznej? Zatem przyszedł czas na zakup agregatu prądotwórczego. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze generatora prądu, by jak najlepiej spełnił Twoje oczekiwania.

Więcej

Nikt sobie nie wyobraża życia bez światła. To właśnie odkrycie i ujarzmienie ognia spowodowało, że rozwój ludzkości mógł ruszyć na pełnej prędkości i nie wyhamował do tej pory. Kolejnym kamieniem milowym w kwestii światła było wymyślenie elektryczności, która pozwalała na oświetlanie domu w bezpieczny sposób. To jednak ludziom nie wystarczyło i teraz możemy nosić ze sobą przenośne źródła światła, czyli latarki. Większość ludzi ma je obecnie we własnych telefonach komórkowych, bo smartfony wyposażone są w nie już fabrycznie, a jeśli jakiś model nie ma latarki - zawsze można ściągnąć odpowiednią aplikację. Nie znaczy to jednak, że latarki jako takie - jako osobne urządzenia - straciły rację bytu. Nadal są bardzo potrzebne i warto je mieć w wielu sytuacjach. W końcu latarka w telefonie pożera ogromne ilości energii i nie wystarczy na zbyt długi czas.

Więcej

Fach w ręku w przypadku elektryków i elektromonterów to coś więcej niż tylko wiedza, doświadczenie i wysokie kwalifikacje zawodowe. To także... narzędzia, które umożliwiają wykorzystanie tych umiejętności i zmianę dowolnego projektu budowlanego w sprawnie działającą instalację. Sprawdzamy, jak dużą wagę należy przyłożyć do odpowiedniego wyposażenia na budowie i jakie są największe konsekwencje zaniedbań w tym obszarze.

Więcej

Większość urządzeń i maszyn przemysłowych oraz sprzętów codziennego użytku zasilana jest na energię elektryczną. Nikogo nie dziwi więc dzisiaj przenośna bateria, która stanowi doskonały magazyn energetyczny. Wśród wykorzystywanych ogniw szczególną popularnością cieszą się baterie litowe. Aby jednak w pełni korzystać z ich funkcjonalności oraz zadbać o bezpieczeństwo swojego zakładu, należy wyposażyć się w ognioodporną szafę do składowania baterii litowych.

Więcej

Przezorny zawsze ubezpieczony i... dobrze wyposażony! Wkraczanie na teren budowy jest równie ekscytujące, jak odkrywanie nowej planety i wymaga równie precyzyjnego sprzętu. Po sukcesie modelu XXL II Wiha wprowadza udoskonaloną wersję swojej bestsellerowej walizki narzędziowej – XXL III została skomponowana i zaprojektowana, żeby sprostać wszystkim wyzwaniom, które mogą czekać na elektryków i elektromonterów podczas ich... ekspedycji.

Więcej

Dzięki specjalnym bębnom kablowym zyskuje się nie tylko szybkie i łatwe rozwijanie przewodu ale i możliwość jego sprawnego transportowania na placu budowy. Zapewnia to bezpieczne a zarazem profesjonalne podejście do prac instalacyjnych oraz mobilność elektryka Więcej

Zimą, pogoda jest bardzo zróżnicowana.Może być zarówno sucha i mroźna, jak też wilgotna, obfitująca w deszcz, śnieg i błoto. Zimowe buty robocze muszą być odporne na tak różnorodne warunki i jednocześnie zapewniać stopom bezpieczeństwo, ciepło i suchość. Więcej

Seria ORANGE, bo pod taką nazwą kryją się te narzędzia, to absolutna nowość na rynku. Specjalna, opatentowana konstrukcja narzędzia pozwala na cięcie przewodów, bądź zaprasowywanie końcówek kablowych na przewodach będących „pod napięciem” o maksymalnej wartości 1000 V. Jest to rozwinięcie linii ręcznych narzędzi spełniających standard IEC60900. Dodatkowe badania narzędzi ORANGE określa standard IEC62841-1. Więcej

Są sytuacje, w których bycie widocznym w pracy nie wpływa na wysokość wypłaty czy pochwałę przełożonego, ale decyduje o zdrowiu, a nawet życiu pracownika. Dla takich właśnie okoliczności tworzona jest odzież robocza o wysokiej widoczności. Więcej