Rozdzielnice elektryczne zawierają szereg osprzętu i aparatury, która odpowiada za dystrybucję energii. Na etapie projektowania trzeba uwzględnić nie tylko parametry elektryczne urządzeń zamontowanych w jej wnętrzu, ale również optymalne wykorzystanie przestrzeni montażowej.

Więcej

Konfigurator rozdzielnic ENYGUIDE opracowany przez firmę Hensel znacząco ułatwia pracę projektantom. Dodatkowo do jego działania wystarczy jedynie przeglądarka internetowa, co daje możliwość wykorzystania go przez wszystkie osoby związane z procesem powstawania rozdzielnicy (od sporządzenia projektu i oferty, do jej wykonania).

Więcej

Program do projektowania EDS firmy Emiter został stworzony dla projektantów i instalatorów, by ułatwić i przyspieszyć im pracę. Jest to skuteczne, a zarazem proste w obsłudze narzędzie, które pozwala na idealne dopasowanie obudowy, dobór aparatury i rozmieszczenie jej zgodnie z obowiązującymi normami.

Więcej

Program do projektowania hagercad.one firmy Hager to pomoc dla projektanta, producenta zestawu rozdzielczego, elektroinstalatora i automatyka. Funkcje zawarte w programie podpowiadają kolejne kroki podczas projektowania, ograniczając tym samym powstawanie błędów.

Więcej

Konstruktorzy aparatury rozdzielczej i sterowniczej muszą polegać na aktualnych, kompleksowych i przejrzystych informacjach o produktach. Nowa aplikacja Rittal Chiller App zapewni teraz użytkownikom łatwość wyboru za pomocą smartfonu: uzupełniając istniejącą wersję online, aplikacja umożliwi automatyczne obliczanie wymaganej mocy chłodniczej. Odpowiedni chiller wybiera się interaktywnie w zaledwie czterech krokach – i to w zakresie mocy od 1 do 40 kW. Bezpłatna aplikacja jest dostępna na iPhone’a.

Więcej
Program do szynoprzewodów Eaton - automatyczne generowanie linii 3D

Ze względu na coraz większą ilość projektów jakie powstają w oparciu o szynoprzewody, oraz brak narzędzi, które w łatwy i szybki sposób pozwolą nam na tworzenie rysunków potrzebnych do zamieszczenia ich w projektach, firma Eaton przygotowała program, który umożliwi automatyczne generowanie ich tras w bardzo krótkim czasie.

Więcej
Projekt w kilka minut

Programy do projektowania rozdzielnic i konfiguracji aparatury poprowadzą nas przez wszystkie etapy planowania konstrukcji, wyboru akcesoriów i doboru aparatów.

Więcej
Program ELKO-BIS CAD

Aplikacje typu CAD mają szerokie zastosowanie w inżynierii budowlanej. Pod nazwą CAD (ang. Computer Aided Design) kryje się wiele skomplikowanych procesów, które służą do opracowania dokumentacji projektowej stanowiącej podstawę do wykonania robót budowlanych. W aplikacjach typu CAD można wykonywać grafikę sterowaną za pomocą specjalnych narzędzi automatyzujących proces rysowania, dokonywać różnych obliczeń, zestawień. Można też wykonać wizualizację wykonanego projektu w sposób jak najbardziej przystępny dla odbioru.

Więcej
Rys. 1. SBC Szybki dobór – obudowa dla wyłącznika typu NZM2 dla 144 modułów oraz rozłącznika bezpiecznikowego.

W ubiegłym roku do rąk użytkowników trafiło oprogramowanie SBC przygotowane przez Eaton. Program przeznaczony do konfiguracji rozdzielnic firmy Eaton jest doskonałym narzędziem, pozwalającym zarówno na szybki dobór konstrukcji rozdzielnic, jak również wykonanie pełnego projektu z widokiem i zestawieniem materiałowym konstrukcji oraz urządzeń niezbędnych do budowy rozdzielnic nn. Przeznaczony jest zarówno dla projektantów, instalatorów i prefabrykatorów, jak również dla dystrybucji jako wsparcie w doborze komponentów EATON.

Więcej
class=

Projektowanie oraz tworzenie dokumentacji wykonawczych szaf i rozdzielnic to trudne zadanie, nie koniecznie jednak musimy zmierzać się z nim sami. Dostępne oprogramowania sprawią, że idealnie dopasujemy aparaturę do projektu, a nawet - wyślemy zamówienie bezpośrednio do producenta oraz obliczymy czas montażu i koszt robocizny.

Więcej