Solidarni z UKRAINĄ!

Fachowy Elektryk i Grupa Narodowa KNX Polska zapewniły swoim czytelnikom fantastyczną zniżkę grupową. Jeśli zarejestruje się 75 lub więcej czytelników, organizacja KNX.ORG może zaoferować ogromną 40% obniżkę na zakup oprogramowania ETS6 Professional.

Więcej

Dawniej automatyka domowa kojarzona była głównie z dużymi rezydencjami i systemami, które wymagały dokładnego zaplanowania oraz skomplikowanych prac instalacyjnych. Dziś smart home może mieć każdy, czy to w nowym mieszkaniu, czy już w ukończonej inwestycji, bez kucia ścian i kilometrów kabli. Wystarczy połączenie WiFi, prosta instalacja oraz aplikacja w telefonie.

Więcej

NuBe BEGHELLI CLOUD to nowoczesna platforma ulokowana w chmurze, umożliwiająca zdalne zarządzanie wszystkimi systemami Beghelli oraz dostęp do zgromadzonych w nich danych. Przeznaczona jest zarówno dla instalatorów i projektantów jak i wszystkich końcowych użytkowników produktów Beghelli. Pozwala ona na sterowanie, raportowanie i analizy danych zdalnie pobranych z opraw oświetlenia podstawowego oraz awaryjnego, które mogą być zainstalowane na obiektach rozlokowanych w dowolnych zakątkach świata.

Więcej

Szybkość, łatwość konfiguracji i nastaw parametrów oraz możliwości realizacji złożonych funkcji i algorytmów to podstawowe wymagania, jakie stawiane są programowalnym komponentom bazującym na automatyce przekaźnikowej.

Więcej

Koszty energii związanej z eksploatacją naszych mieszkań czy domów w przeważającej większości wiążą się z ogrzewaniem, cóż – taki mamy klimat. Dlatego każda racjonalizacja sposobu zarządzania energią cieplną powinna przynieść wymierną korzyść finansową. Chcemy również ograniczać zużycie energii, by pośrednio chronić środowisko naturalne. połączenie motywacji ekonomicznych z ekologicznymi idealnie zachęci większość z nas do działania.

Więcej

Fronius, wiodąca firma w branży fotowoltaicznej, oraz Grenton, polski producent systemu automatyki domowej, rozpoczęli współpracę od integracji systemów smart home i PV. Ich połączenie zapewnia oszczędności dzięki darmowej energii słonecznej i inteligentnemu zarządzaniu tą energią.

Więcej

aby osiągnąć cele klimatyczne, należy obniżać bilans Co2 budynków, ponieważ w całej Unii europejskiej odpowiadają one za 36% emisji oraz za 40% zużycia energii. Do głównych konsumentów energii należą tutaj w szczególności urządzenia klimatyzacyjne.

Więcej

Obecnie budowane domy i mieszkania standardowo zawierają wiele elementów elektronicznych, które wymagają odpowiednich urządzeń sterujących, takich jak panele, różnego rodzaju piloty, centralki, włączniki czy aplikacje mobilne. Znaczna część tych rozwiązań działa autonomicznie, wiele czujników jest dublowanych, nie jest wykorzystywany cały potencjał rozwiązań oraz nie potrafią one ze sobą współpracować. Ma to niestety wpływ nie tylko na komfort, ale także na koszty użytkowania takiej inwestycji.

Więcej

Branża SmartHome (Domy Inteligentne, automatyka budynkowa) opiera się na rozwiązaniach bezprzewodowych oraz przewodowych systemach centralnych i rozproszonych. Często Klienci nie są świadomi różnic i tym samym nie znają konsekwencji związanych z wyborem danego rozwiązania. Naszym zdaniem najlepsza konfiguracja to system przewodowy rozproszony. 13 lat doświadczenia w produkcji rozwiązań „Smart” upewniło nas, że takie rozwiązanie zapewni niezawodność i bezpieczeństwo.

Więcej

Fachowy elektryk przeglądając rozwiązania dostępne na rynku, ma do dyspozycji wiele systemów automatyki budynkowej. Kształtujący się obecnie rynek inteligentnych rozwiązań oraz BMS (Building Management System) daje wiele okazji do zdobycia ciekawych zleceń. Kwestię, dlaczego warto, co można wykonać, jak to zrobić najlepiej, pozostawię do kolejnych artykułów.

Więcej
x