Praca elektryka i elektromontera należy do grupy zadań szczególnie niebezpiecznych. Zagrożeniem jest przede wszystkim ciągły kontakt z urządzeniami funkcjonującymi pod napięciem, ale także upadek z wysokości – wiele prac prowadzonych jest przez fachowców wysoko nad podłożem. Dbając o swoje bezpieczeństwo elektrycy muszą zatem bardzo starannie dobierać narzędzia pracy, w tym modele drabin. Jakie sprawdzą się najlepiej?

Więcej

Choć XXI wiek nie przywitał nas latającymi deskorolkami, branża motoryzacyjna wcale nie stoi w miejscu, a auta już w niczym nie przypominają swoich poprzedników sprzed kilku lat. Pojazdy elektryczne oraz hybrydowe, a niedługo, być może, autonomiczne wymagają od mechaników nieustannego podnoszenia kwalifikacji i pracy z odpowiednimi, bezpiecznymi, certyfikowanymi narzędziami. Jeden błąd może kosztować naprawdę wiele, dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć i zawczasu wyposażyć swój warsztat w rozwiązania najwyższej klasy. Tu z pomocą przychodzą najnowsze, innowacyjne i funkcjonalne propozycje marki WIHA – walizka narzędziowa XL oraz wózek warsztatowy eMobility. Oba zestawy, oprócz szerokiego wyboru wysokiej jakości narzędzi ręcznych, ofertują cały pakiet wartości dodanych związanych z funkcjonalnością, ergonomią i mobilnością. Co dokładnie kryją „pod maską”?

Więcej

Z pozoru zakup siekiery wydaje się prosty i nieskomplikowany, jednak gdy dochodzi do samego momentu wyboru tego narzędzia, widząc i słysząc, jakie mamy opcje, nie wiemy, która będzie dla nas najlepsza. Aby uniknąć konsternacji, zakłopotania, dobrym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z jej konkretnymi rodzajami i ich przeznaczeniem. Siekiery dobrej jakości możemy znaleźć na stronie marki Drillo: https://drillo.pl/, gdzie znajdziemy również wiele innych, bardzo przydatnych do domu i ogrodu narzędzi, przykładowo, takich jak młotowiertarka akumulatorowa Dewalt.

Więcej

Prace budowlano-remontowe, aby przebiegały nienagannie i bezawaryjnie, wymagają nie tylko wiedzy i doświadczenia fachowca, ale również narzędzi o doskonałych parametrach. Czasem jeden błąd wynikający z doboru nieodpowiedniego oprzyrządowania może kosztować bardzo wiele – i to nie tylko w aspekcie finansowym. Aby zminimalizować niepotrzebne ryzyko i w 100% spełnić oczekiwania wykonawców, Wiha wprowadza na rynek rozbudowane, kompletne systemy narzędziowe. Przed Wami 5 STAR SYSTEMS – szeroka gama przemyślanych rozwiązań dla wybranych branż! Doskonałym przykładem tak holistycznego podejścia do ergonomicznej i łatwiejszej pracy jest walizka narzędziowa XXL III – skrojona według potrzeb fachowców ceniących sobie bezpieczeństwo i nowoczesne podeście do codziennych zadań.

Więcej

Producent narzędzi Wiha prezentuje nowy wkrętak speedE® II electric. Szybsza, mocniejsza i wszechstronniejsza w swojej koncepcji nowa generacja wkrętaka elektrycznego obiecuje jeszcze więcej korzyści w użytkowaniu. Wkrętak elektryczny Wiha speedE® II wyposażony jest w dwa stopnie ochrony materiału – 0,4 Nm i 1 Nm , co pozwala na szersze możliwości aplikacji. Dzięki zabezpieczonemu przed napięciem systemowi bitów slimBit (do 1000 V AC) ta niemiecka nowość oferuje użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo, elastyczność i swobodę decyzji w codziennej pracy.

Więcej

Firma Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce (i na świecie) zupełnie nową linię produktów w swojej ofercie – izolowane narzędzia ręczne klasy premium, takie jak szczypce czy wkrętaki. Więcej

Zaciskarka do stalowych opasek kablowych

Profesjonalny pistolet firmy ELEMATIC do zaciąganiai automatycznego obcinania opasek kablowych metalowychwykonanych ze stali nierdzewnej o szerokości do 7,9 mmi grubości do 0,3 mm. Narzędzie jest wykonane z metalu,ze śrubą regulującą przyłożone napięcia potrzebne do odcięciazbędnej części opaski. Całość operacji zaciągania opaskioraz cięcia wykonujemy bez wysiłku oraz zadziorówna obciętej części.

Grupowanie przewodów

Cena: 430,00 zł (dane z www.4technik.pl)

 

Przyrząd do zaciskania opasek kablowych

Profesjonalny pistolet, wyprodukowany przez firmęProfesjonalny pistolet, wyprodukowany przez firmęELEMATIC, do zaciskania i automatycznego obcinaniaopasek kablowych plastikowych o szerokościod 2,2 do 4,8 mm. Narzędzie jest wykonane z metalu,z pokrętłem regulującym przyłożone napięciapotrzebne do odcięcia zbędnej części opaski. Całośćoperacji zaciągania opaski oraz cięcia wykonujemybez wysiłku oraz zadziorów na obciętej części.

to ci sie przyda do pracy z opaskami kablowymi2

Cena: 123,00 zł (dane z www.4technik.pl)

 

Narzędzie montażowe do opasek kablowych EV09 486038

Narzędzie montażowe do opasekNarzędzie montażowe do opasekkablowych EV09 niemieckiej firmyHellermannTyton służy do ręcznegozaciągania opasek kablowych o szerokoścido 13,5 mm. Przeznaczone międzyinnymi dla firm elektroinstalacyjnych.Doskonale sprawdza się do seryjnegozakładania opasek podczas produkcji czyukładania instalacji. Posiada regulacjęsiły zaciągania, która pozwala zacisnąćwszystkie opaski w jednakowy sposób.

to ci sie przyda do pracy z opaskami kablowymi3

Cena: 1879,00 zł (dane z www.swiatnarzedzi.pl)

Szczypce do opasek kablowych RT-1

Szczypce Weidmüller do opasekSzczypce Weidmüller do opasekkablowych, to kompaktowe narzędzie,za pomocą którego w jednej operacjimożna opaski kablowe mocno zacisnąći oddzielić ich końcówki. Idealne doopasek o szerokości od 2,5 do 4,8 mm.

to ci sie przyda do pracy z opaskami kablowymi5

Cena: 299,00 (dane z www.conad.pl)

Szczypce do opasek kablowych

Szczypce HellermannTyton, to lekkie, ergonomiczne narzędzie służące do napinaniaSzczypce HellermannTyton, to lekkie, ergonomiczne narzędzie służące do napinaniai cięcia standardowych opasek kablowych do szerokości do 4,8 wzgl. 7,6 mm.Opaska kablowa odcinana jest wprost przy główce, co pozwala uniknąć pozostawanianadmiaru taśmy.

to ci sie przyda do pracy z opaskami kablowymi6

Cena 199,00 zł (dane z www.conad.pl)

Brother P-touch E110VP to łatwa w użyciu profesjonalna drukarka etykiet, skierowana do elektryków i instalatorów. Urządzenie charakteryzuje się szybką pracą i wygodną w eksploatacjikonstrukcją, oferując możliwość łatwej edycji treści drukowanych na etykietach. Więcej

Podanie, strzał i bramka! Wiha powołuje do reprezentacji najlepszych zawodników, którzy doskonale sprawdzą się podczas remontowych czy budowlanych rozgrywek - niezależnie od rodzaju mocowania i warunków wykonawczych. Nowa „Drużyna Wiha” - ElectricVario Family to system 83, w pełni kompatybilnych narzędzi, składający się z różnych zestawów Wiha, wielu nowości i dobrze znanych „graczy”. Najnowsza kampania promocyjna, której motywem przewodnim został drużynowy duch profesjonalnej piłki nożnej, opiera się na spójnej identyfikacji wizualnej oraz sportowej narracji. Dziś, Wiha oddaje w ręce użytkowników przyjazny dla zdrowia, w pełni profesjonalny, niezawodny zespół wychodzący zwycięsko nawet z podbramkowych sytuacji!

Więcej

Rozwój nowych technologii sprawił, że najnowsze dwubiegowe praski hydrauliczne i akumulatorowe cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród elektromonterów. Na wybór tych urządzeń wpływ mają nie tylko ich doskonałe parametry, szybkość pracy, niezawodność działania ale również bardzo przystępne ceny, które sprawiają, że zakup szybko się zwraca, zapewniając przy tym elektromonterom znacznie większy komfort pracy niż tradycyjne narzędzia instalacyjne. W porównaniu do modeli znanych starszemu pokoleniu energetyków, współczesne praski hydrauliczne i elektrohydrauliczne przeszły prawdziwą rewolucję, nie tylko pod względem gabarytów i zastosowanych w nich rozwiązań technologicznych, ale przede wszystkim przez najnowszy sposób hartowania i obróbki końcowej narzędzi znacznie wydłużający ich żywotność.

Więcej
x