W polskim klimacie skuteczne ogrzewanie domu jest niezbędne do normalnego funkcjonowania przez cały rok. Współcześnie klienci zyskują coraz więcej rozwiązań, dostosowanych do rozmaitych potrzeb i ograniczeń mieszkaniowych.

Więcej
Rys. 1. Przewód samoregulujący T2Red

Nasze samopoczucie w ogrzewanym pomieszczeniu zależy przede wszystkim od równomiernego rozkładu temperatur. Optymalnie jest, kiedy temperatura powietrza nie odbiega specjalnie od średniej temperatury otaczających nas płaszczyzn (ścian, sufitów), a temperatura powierzchni grzejnych zbliżona jest do temperatury człowieka. Takie warunki zapewnia ogrzewanie niskotemperaturowe, do którego zaliczamy płaszczyznowe ogrzewanie elektryczne.

Więcej
Płyty izolacyjne Isolecta oraz inne elementy systemu

Jak grzać? To pytanie zadaje sobie każdy, kto buduje lub gruntownie remontuje dom czy mieszkanie. Od razu to proste pytanie rozwija się szerzej ? jaką wybrać technologię, aby było tanio i efektywnie, aby system grzewczy był łatwy w sterowaniu i estetyczny. Jednym z coraz powszechniej stosowanych rozwiązań jest elektryczne ogrzewanie podłogowe. Poniżej, przy współpracy ekspertów z wiodących firm oferujących elektryczne systemy grzewcze, odpowiadamy na pytania, które zadają nasi Czytelnicy.

Więcej
ECO 16 LCD

ECO16LCD to programowalny termostat podwójny (powietrzny i podłogowy) z wyświetlaczem LCD, używany do sterowania elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. Oprócz funkcji termostatu podwójnego (powietrznego i podłogowego), ECO16LCD wyposażony jest również w funkcję regulacji mocy. Zakres ustawień wynosi od 0 do 10, z dostosowaniem następującym w przedziałach 30-minutowych.

Więcej
Ułożenie maty ELEKTRA WoodTec™

Ogrzewanie podłogowe zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Na taką sytuację wpływ ma nie tylko estetyka wnętrza pozbawionego widocznych elementów grzejnych, ale przede wszystkim, komfort cieplny jaki zapewnia. Wśród licznej oferty rynkowej na naszą uwagę zasługuje elektryczna wersja ogrzewania podłogowego, do wykonania którego wykorzystuje się gotowe maty lub przewody grzejne. W niniejszym artykule zajmiemy się założeniami do projektowania i układania elektrycznego ogrzewania podłogowego.

Więcej
x