Solidarni z UKRAINĄ!

Jak co roku, na początku września, z niecierpliwością przygotowujemy się do targów Energetab. Wyjazd do Bielska Białej jest dla naszej redakcji dużym wydarzeniem. Przede wszystkim dlatego, że jest wspaniałą okazją do bezpośredniego spotkania z naszymi czytelnikami, wymiany poglądów i uwag na temat branży i naszego pisma. Targowe spotkania, to również duży zastrzyk dobrej energii wynikającej z zapoznania się z nowościami rynkowymi i technologicznymi ciekawostkami.
Na tę okazję przygotowaliśmy specjalne wydanie Fachowego Elektryka. Ten sierpniowy numer obfituje w opisy nowych rozwiązań i premier produktowych. Części z nich będzie się można bliżej przyjrzeć właśnie na Energetabie.
Zachęcam do lektury Fachowego Elektryka oraz do skorzystania z nowej prenumeraty e-wydania. Ta wygodna forma dostępu do najnowszej wiedzy z pewnością przypadnie do gustu osobom preferującym komunikację on-line. Dodam, że podobnie jak prenumerata tradycyjna, dostęp do e-wydania jest BEZPŁATNY.
Małgorzata Dobień
redaktor naczelna

Więcej

Oszczędności, komfort i bezpieczeństwo to priorytetowe wartości, jakie wskazali respondenci badania przeprowadzonego przez jedną z firm dostarczających rozwiązania inteligentnego domu. Automatyka budynkowa może realnie wesprzeć działania związane z optymalizacją zużycia energii, a co za tym idzie – oszczędnościami. Może też poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, nie tylko związane z szeroko pojętą ochroną mienia, ale również zdrowia monitorując np. jakość powietrza w pomieszczeniach. O komforcie korzystania z domowych instalacji dzięki centralnemu sterowaniu nie muszę już wspominać, bo to wydaje się być oczywiste.
Nic więc dziwnego, że rynek tych rozwiązań dynamicznie rośnie przekonując do siebie kolejnych inwestorów. Jednak same instalacje i aplikacje nie wprowadzą korzystnych zmian. Konieczne jest jeszcze ich właściwe zaprojektowanie – zgodne z potrzebami i stylem życia domowników oraz właściwe przeszkolenie użytkowników. Bo co nam da najnowocześniejszy i najlepszy system, jeśli nie będziemy potrafili z niego skorzystać?
Małgorzata Dobień
redaktor naczelna

Więcej
Fachowy Elektryk 2/2021

We współczesnym świecie nie uciekniemy już od sterowania urządzeniami i systemami. Nawet z pozoru najprostsze produkty występują w wersjach, którymi możemy zdalnie zarządzać.
Przykładem mogą tu być opisywane w tym wydaniu fachowego elektryka żarówki. Dzięki najnowszym modelom możemy stworzyć inteligentny system zarządzania oświetleniem domowym. a wystarczy do tego tylko… wymiana kilku źródeł światła w naszych tradycyjnych oprawach.
To tylko jeden z aspektów pozwalających na kontrolę otaczającej nas przestrzeni. Bardziej skomplikowane układy, w skład których wchodzą instalacje wytwarzające i konsumujące energię elektryczną dążą do pełnej niezależności energetycznej gospodarstw domowych.
Dużym krokiem w tę stronę jest mobilność elektryczna. pojazdy zasilane w garażu prądem wytworzonym na jego dachu to już nie przyszłość ale era, w którą właśnie wkraczamy. Zachęcam do lektury artykułów o przydomowych ładowarkach samochodów elektrycznych oraz pozostałych tematów opracowanych z myślą o naszych czytelnikach. Małgorzata Dobień redaktor naczelna

Więcej
x