Solidarni z UKRAINĄ!

Zasady BHP oraz zdrowy rozsądek podpowiadają, że podczas wykonywania prac budowlanych, monterskich i podobnych, wymagane jest zastosowania specjalnej odzieży roboczej, której zadaniem jest ochrona zdrowia i ciała przed uszkodzeniem. Odpowiednie zabezpieczenie pracowników należy także do obowiązków pracodawcy określonych ustawą. Podczas wyboru odzieży roboczej kierujemy się ryzykiem narażenia ciała na uszkodzenie podczas pracy. Nierzadko w ciężkich warunkach (także atmosferycznych) ubrania robocze muszą sprostać wielu wyzwaniom.

Więcej

Analiza wyników badań dotyczących zagrożeń wynikających z pracy przy szeroko rozumianych instalacjach elektrycznych prowadzi do smutnej konstatacji, że to nie prąd elektryczny jest największym wrogiem. W większości przypadków do uszkodzeń ciała, a nawet śmierci doprowadzają zaniedbania procedur bezpieczeństwa w miejscach pracy. Pośpiech, wygoda, bylejakość i nieprzywiązywanie uwagi do drobiazgów dają w sumie mieszankę czynników sprzyjającym różnego rodzaju wypadkom. Jak temu zapobiegać? Oto kilka prostych zasad, których znajomość z pewnością podniesie poziom bezpieczeństwa elektryków.

Więcej

Seria odzieży podgrzewanej m12™ pozwala profesjonalistom wykonywać swoją pracę niezależnie od warunków atmosferycznych, nawet gdy temperatura spada poniżej zera. Zasilane akumulatorami M12™ REDLITHIUM™ kamizelki, bluzy i kurtki puchowe MILWAUKEE® posiadają strefy grzewcze z włókna węglowego rozprowadzające ciepło po klatce piersiowej i plecach, a także po kołnierzu lub kieszeni.

Więcej

Znaki ewakuacyjne to szczególny rodzaj znaków bezpieczeństwa. Najprościej definiując, możemy powiedzieć, że znak bezpieczeństwa zapewnia wizualną informację o przebiegu wyznaczonej drogi ewakuacyjnej zarówno przy świetle dziennym, świetle sztucznym, jak również przy braku oświetlenia (po nagłym usunięciu źródła światła).

Więcej

Jest wiele profesji, które wymagają stosowania odzieży roboczej. Najbardziej popularne są kitle lekarskie, kombinezony mechaników, czy mundury. W jej skład wchodzą na przykład spodnie, koszule, kaski, obuwie. Konieczność użytkowania ubrania roboczego wynika ze zgodności z przepisami sanitarnymi, technologicznymi oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Więcej

Pracownicy to najwyższa wartość każdej firmy. To nie ulega najmniejszej wątpliwości. O nikogo pracodawca nie powinien tak dbać, jak właśnie o nich. I nie chodzi tutaj wyłącznie o wynagrodzenie, premie, dodatki i różnego rodzaju motywatory do pracy. Równie ważne są tak podstawowe potrzeby pracownika, jak odpowiednie ubranie robocze. BHP to podstawa efektywnej, bezpiecznej i skutecznej pracy, a odzież robocza w zawodzie elektryka jest ogromnie ważna.

Więcej

Kurtka robocza WÜRTH MODYF została zaprojektowania specjalnie z myślą o pracownikach firm wykonawczych.

Więcej

Dolegliwości i choroby ze strony układu mięśniowo-szkieletowego stanowią jeden z najważniejszych problemów zdrowia w kilku ostatnich dziesięcioleciach. Zgodnie z danymi opublikowanymi w SHARP Report No. 40-4a-2000 liczba dolegliwości mięśniowo- -szkieletowych stanowiła 26% wszystkich zgłaszanych, natomiast ich koszt wynosił 40% wszystkich kosztów związanych z dolegliwościami. Problem dotyczy zwłaszcza chorób zawodowych, które stanowią kłopot nie tylko dla pracownika, ale i pracodawcy. Skąd tak wysokie wartości i czy można je skutecznie zredukować?

Więcej

Wszędzie tam, gdzie praca zawodowa specjalisty wymaga kontaktu z elementami pod napięciem, a także ciągłego używania narzędzi ręcznych nie ma miejsca na nieuwagę, zaniedbanie i pośpiech. Jak pokazują dane Głównego Urzędu Statystycznego[1], w ubiegłym roku w Polsce doszło do 1100 wypadków przy naprawie, konserwacji oraz instalacji maszyn i urządzeń, ponad 700 incydentów związanych z wytwarzaniem i zaopatrywaniem w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę, a także 5776 wypadków na budowie.

Więcej

Latem praca na dworze bywa bardzo męcząca ze względu na wysokie temperatury. Upał nie zachęca do zakładania ubrań roboczych, jak zatem pogodzić własny komfort z wymogami bezpieczeństwa w miejscu pracy?

Więcej
x