Agregaty prądotwórcze to urządzenia, dzięki którym można zwiększyć swoje bezpieczeństwo energetyczne. Na co dzień wykorzystywane są jako awaryjne źródło zasilania w domach i obiektach przemysłowych oraz jako podstawowe źródło prądu tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do sieci. Oczywiście sprzęt ten narażony jest na ewentualne usterki związane z jego eksploatacją. Wówczas warto postawić na wsparcie specjalistów Eve-Energy, którzy oferują profesjonalną naprawę generatorów prądu.

Więcej

Systemy UPS to dziś podstawa każdej działalności wykorzystującej zaawansowany sprzęt elektroniczny czy urządzenia elektryczne. Awaryjne źródło prądu chroni płynność procesów w firmach, gwarantuje bezpieczeństwo danych, mienia oraz ludzi. Kluczowy dla prawidłowej pracy UPS jest dobór odpowiednich baterii do zasilaczy.

Więcej

Agregat prądotwórczy, zwany inaczej generatorem prądu, przydaje się w sytuacjach, gdy nie masz dostępu do prądu. Dowiedz się, jak czym jest, gdzie go kupić i w jakich okolicznościach można go wykorzystać.

Więcej

Podczas podejmowania decyzji, czy używać baterii jednorazowych, czy akumulatorków, warto wziąć pod uwagę ich działanie. Jeżeli mają zasilać urządzenia przez wiele miesięcy przy pracy ciągłej, to zakup akumulatorków będzie bardziej ekonomiczny. Czym cechują się takie produkty?

Więcej

Układy zasilania gwarantowanego (UPS) są ważnymi elementami systemu zasilania, pozwalającymi uzyskać prawidłowe funkcjonowanie zabezpieczanych odbiorników. istotnym elementem w jego funkcjonowaniu jest dostarczenie energii o właściwej jakości. oprócz podstawowego zadania jakim jest podtrzymanie zasilania podczas zaników napięcia sieciowego oraz bieżącej poprawy jakości zasilania i filtracji zakłóceń, zasilacze Ups marki eVer z serii powerLiNe GreeN 33 pro oferują dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym można uzyskać oszczędności finansowe.

Więcej

Do zasilania serwerowni stosowane są zwykle zasilacze trójfazowe o mocy od 10 kVA do 500 kVA, a nawet 1,6 MW, lub zasilacze w układzie faz 3/1. Najczęściej mają budowę modułową i są przystosowane do współpracy z systemami zasilania i dystrybucji mocy.

Więcej

Magazyny energii optymalizujące zużycie pozyskanej przez instalację fotowoltaiczną energii, budzą coraz większe zainteresowanie właścicieli gospodarstw domowych. Niestety Polska pozostaje w tym obszarze mocno w tyle w porównaniu choćby do Niemiec, Wielkiej Brytanii, czy Włoch. Z dużym prawdopodobieństwem sytuację tę zmieni zapowiadane rozszerzenie programu dofinansowań Mój Prąd o dopłaty do zakupu magazynów energii w jego czwartej już edycji. Inwestorzy prywatni, którzy będą chcieli wzbogacić wówczas swoją przydomową instalację OZE o wydajny i niezawodny akumulator, powinni dokonać rzetelnego przeglądu rynku tych urządzeń. Jak działają magazyny energii? Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego urządzenia do domu? Zapytaliśmy o to Martę Kazimierską, ekspertkę portalu enerad.pl ds. magazynowania energii.

Więcej

Każdy z nas doświadczył braku dostaw prądu z różnych przyczyn. Czasami było to chwilowe, a innym razem mogło to trwać godzinami czy dniami. Wtedy poza martwieniem się czy starczy nam baterii w telefonie, aby rano uruchomił się budzik do pracy, dochodzi sprawa całego jedzenia w lodówce i zamrażarce - wtedy zaczyna się problem. Brak prądu jest także kłopotliwy na budowach czy w większych firmach przemysłowych, gdzie maszyny muszą pracować cały czas. Dlatego odpowiednim rozwiązaniem w takich przypadkach jest użycie agregatu prądotwórczego. Jaki wybrać do użytku domowego a jaki na budowę? Jakie powinien mieć napięcie? Na jakiej podstawie go wybierać?

Więcej

Instalacje typu off-grid to takie układy, które działają poza siecią, dzięki czemu są niezależne. Opierają się na magazynowaniu energii wytworzonej przez instalację PV, która nie została zużyta i nie nastąpiło przesłanie jej do zakładu energetycznego. Tego typu rozwiązania sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie występują duże przerwy w dostawach prądu, a także na jednostkach niezależnych pozostających w ruchu, takich jak kampery czy jachty.

Więcej

Urządzenia bezprzewodowe, zasilane za pomocą baterii czy akumulatorów wielokrotnego ładowania, stały się powszechne w życiu codziennym każdego z nas. Jednak korzystanie z nich nastręcza pewnych problemów. Po rozładowaniu baterię należy wymienić, akumulator doładować, a zużyte ogniwo zutylizować w bezpieczny dla środowiska sposób. Jest to kłopotliwe gdyż wymiana niejednokrotnie wiąże się z wykonaniem zabiegów technicznych czy konserwacyjnych i postojem urządzenia.

Więcej
x