Czujniki czadu wykorzystują ogniwo elektrochemiczne. Jeżeli w powietrzu występuje minimalna obecność tlenku węgla to na elektrodzie urządzenia zachodzi reakcja jego utleniania. Następuje wtedy przepływ prądu oraz załącza się sygnał alarmowy.

Więcej

Pojemnościowe czujniki zbliżeniowe to świetny zamiennik czujników indukcyjnych. Sprawdzą się zawsze wtedy, kiedy nie będzie można ich zastosować bez obawy o jakiekolwiek uszkodzenia czy awarie. Cechują się nie tylko precyzją, ale również niezawodnością.

Więcej

Wraz ze wzrostem pozycji nadzoru wizyjnego na rynku MSP, potrzebne są nowe rozwiązania, które pozwolą na zwiększenie elastyczności i łatwości użytkowana, a także na rozszerzenie pojemności pamięci.

Więcej

Dzięki wprowadzeniu na rynek produktów serii IP 2000, IP 4000 oraz IP 5000, Bosch Security Systems stworzył kompleksowe portfolio kamer sieciowych, które zapewnia małym i średnim przedsiębiorstwom dostęp do profesjonalnych rozwiązań w zakresie monitoringu wizyjnego.

Więcej
System monitorowania CMC III z certyfikatem UL

Ogień, woda, włamanie – to tylko niektóre zagrożenia, przed którymi firmy muszą chronić szafy serwerowe oraz centra danych.

Więcej
Ochrona sieci teleinformatycznych przed przepięciami

MX-Overvoltage-Protection-Box-RJ45/-LSA został stworzony do ochrony sieci teleinformatycznych przed przepięciami. Właściwym miejscem jego montażu jest wnętrze uchwytu kamery.

Więcej
Przetwornik 5 Mega w kamerach Mobotix

Lepsza, większa rozdzielczość (5 Megapikseli), czułość i odświeżanie to cechy charakterystyczne dla nowych wersji kamer Motobix. 5-megapikselowy przetwornik poprawia jakość i szczegółowość obrazu o 27% w stosunku do poprzednich modeli. Zwiększona została również wrażliwość na światło. Warto tu nadmienić, że jest to czynnik odgrywający znacząca rolę w wizyjnych systemach bezpieczeństwa.

Więcej
Nowatorskie rozwiązanie firmy Bosch dla dozoru wizyjnego

Bosch Security Systems wprowadza na rynek najnowszą generację kamer megapikselowych DINION starlight HD 720p oraz FLEXIDOME starlight HD 720p RD. Zostały one stworzone z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych.

Więcej
Nowe kamery Axis czujne w dzień i w nocy

Axis Communications - lider sieciowego nadzoru wizyjnego - wprowadza do oferty dwie kopułkowe, stałopozycyjne kamery sieciowe, AXIS M3024-LVE i AXIS M3025-VE, zapewniające wysoką rozdzielczość obrazu HDTV. Urządzenia te pracują w trybie dzień/ noc i mogą być zainstalowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Więcej
Czujniki dymu do zastosowań w budownictwie mieszkaniowym

Czujniki dymu firmy Hager z aprobatą VdS do zastosowań w budownictwie mieszkaniowym, wykrywają pożar we wczesnym jego stadium i generują sygnał alarmowy, w rozumieniu sygnału dźwiękowego i sygnału optycznego.

Więcej
x