Dynamika rynku elektroinstalacyjnego i automatyki domowej wymaga od profesjonalistów bycia na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Dlatego ABB, światowy lider w dziedzinie technologii energetycznych i automatyki wciąż poszerza swoje kompleksowe rozwiązania, które pozwolą rozszerzyć ofertę i przyciągnąć nowych klientów.

Więcej

Agregat prądotwórczy zasilany gazem może być wygodnym i wszechstronnym rozwiązaniem zapewniającym zasilanie elektryczne w różnych sytuacjach. Generatory gazowe, które zwykle działają na propan lub gaz ziemny, mają kilka zalet, które czynią je popularnym wyborem zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Więcej

Jako aktualny lub przyszły właściciel e-pojazdu z pewnością zastanawiasz się, czy wykorzystanie fotowoltaiki do ładowania samochodu w domu jest możliwe i czy będzie opłacalne. O tym, ile energii elektrycznej zużyje Twój samochód na przestrzeni miesiąca decyduje przede wszystkim intensywność jego użytkowania – np. to jak szybko jeździsz i jaki rodzaj tras pokonujesz. Natomiast na koszt ładowania samochodu elektrycznego wpływa wybór źródła energii.

Więcej

Kto by pomyślał, że w ciągu kilku dekad przeskoczymy od gąszczu plączących się kabli do bezprzewodowego ładowania urządzeń? Technologia niesie ze sobą fale zmian, a my - jadąc na tej fali - często zapominamy, skąd się wzięliśmy. Zróbmy więc małą wycieczkę w czasie i zobaczmy, jak ewoluowało ładowanie naszych codziennych sprzętów.

Więcej

Dynamika współczesnej elektroenergetyki wyznacza rolę kluczową dla linii kablowych średniego i niskiego napięcia, które stanowią istotny element infrastruktury zapewniającej bezawaryjny przepływ energii elektrycznej do różnych obszarów. Linie kablowe, stanowiące alternatywę dla linii napowietrznych, oferują kompleksowe korzyści, które skutecznie wspierają dostarczanie energii w terenach gęsto zabudowanych oraz intensywnie rozwijających się przemysłowo.

Więcej

Wybór materiału murowego to jeden z kluczowych kroków, które zdecydują o trwałości, funkcjonalności, a także estetyce każdego budynku. Różne materiały oferują różne korzyści, ale jednym z najbardziej renomowanych i powszechnie używanych w branży budowlanej jest pustak ceramiczny. Ale dlaczego jest on tak ceniony? Czy to tylko moda, czy może są to rzeczywiste, naukowo udowodnione zalety? W tym wpisie omówimy, dlaczego pustaki ceramiczne są uznawane za jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów murowych.

Więcej

Rozwijający się świat i przemysł stawiają przed elektromonterami nowe wyzwania, do których potrzeba nie tylko innego niż dotychczas podejścia, ale także całkiem nowego sprzętu pomiarowego. Przeskok ten najlepiej widać w elektromobilności i odnawialnych źródłach energii, gdzie napięcie 1000 V DC już dawno zostało przekroczone.

Więcej

Renowacja starych okien drewnianych to ważny proces, który pozwala przywrócić dawny blask starym, drewnianym oknom. Odnowić okna i doprowadzić je do dobrego stanu technicznego oraz estetycznego, to cel wielu właścicieli domów, którzy cenią sobie tradycyjne rozwiązania i piękno drewnianych okien. Dowiedz się więcej jak odnowić drewniane okna oraz jak konserwować drewno. Dodatkowo dowiesz się o konserwacji okien drewnianych.

Więcej

Czujnik ruchu LED wykrywa ruch i automatycznie włącza lub wyłącza oświetlenie w zależności od obecności osób w danym obszarze. Może być stosowany zarówno we wnętrzach, jak i na tarasach w celu zapewnienia efektywnego i energooszczędnego oświetlenia.

Więcej

Odpowiednia wentylacja we wnętrzu jest kwestią niezwykle ważną nie tylko pod kątem technicznym, jak również dla samej wygody i dobrego samopoczucia mieszkańców. Dzisiaj w pomieszczeniach często stosowane są kurtyny powietrzne. Czym są takie kurtyny i jak działają? Czym jest GWC i na czym polega jego działanie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Więcej
x