Inwestycja w system fotowoltaiczny cieszy się coraz większą popularnością. Panele fotowoltaiczne pozwalają na otrzymanie darmowej energii elektrycznej, którą można zasilać sprzęty domowe i nie tylko. Od czego jednak zależy to, czy fotowoltaika się opłaca? Czy warto się zdecydować na instalację PV w 2021 roku?

Więcej

W większości przypadków lampa sufitowa jest głównym źródłem światła w całym pomieszczeniu. Podczas zakupu należy więc pamiętać o tym, aby nie skupiać się wyłącznie na funkcji ozdobnej. Źle dobrana lampa może pogorszyć komfort domowników przebywających w niedoświetlonym pomieszczeniu.

Więcej

Automatyczne rolety to obecnie standard. Rolety mogą być sterowane pojedynczo lub grupowo. Silniki do rolet znacznie ułatwiają życie i podnoszą wartość nieruchomości. Umieszcza się je w stalowym wale nawojowym. Podczas zwijania rolety, jej pancerz zawija się na wale. Jeśli chodzi o montaż silnika, najlepiej zdać się na fachowca.

Zmodernizuj silnik do rolet i korzystaj z ochrony przed hałasem oraz owadami
Więcej

Inwestycja w panele fotowoltaiczna zapewni długoletnie oszczędności na rachunkach za prąd. Prawidłowo dobrany system PV jest w stanie zwrócić się w przeciągu 5 – 7 lat. Aby jednak tak było, należy wybrać odpowiednie komponenty. Jak dobrać panele fotowoltaiczne? Które urządzenia wybrać i o jakiej mocy?

Więcej

Pozwalając naszym dzieciom na zabawę na placu zabaw, większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie materiały zostały wykorzystane do budowy takiego miejsca. Płyty SBR to jeden z materiałów, który wykorzystywany jest między innymi dobudowy placów zabaw dla naszych dzieci. To nowoczesny materiał pochodzenia syntetycznego, odporny na działanie zmiennych temperatur, podobnie jak inne nowoczesne elementy wykorzystywane w budownictwie jak sznur silikonowy czy sznur z mikrogumy.

Więcej

Fachowy elektryk przeglądając rozwiązania dostępne na rynku, ma do dyspozycji wiele systemów automatyki budynkowej. Kształtujący się obecnie rynek inteligentnych rozwiązań oraz BMS (Building Management System) daje wiele okazji do zdobycia ciekawych zleceń. Kwestię, dlaczego warto, co można wykonać, jak to zrobić najlepiej, pozostawię do kolejnych artykułów.

Więcej

NatureConnect, wprowadzany przez Signify, to system oświetlenia inspirowany naturą. System opracowano zgodnie ze sprawdzonymi zasadami designu biofilnego, który wykorzystuje elementy natury w przestrzeniach wewnętrznych w celu tworzenia zdrowych, angażujących i inspirujących środowisk. Pierwsze wdrożenie NatureConnect odbywa się obecnie w warszawskim biurze Skanska.

Więcej

Fotowoltaika- czy warto zainwestować w takie udogodnienie? Z pewnością jest to pytanie, które zadaje sobie tysiące osób. Okazuje się, że wyróżnić możemy wiele zalet tego rozwiązania. Zapraszamy do lektury artykułu, który odpowiada na tytułowe pytanie.

Więcej

Od około 20 lat firma Fronius bada i rozwija rozwiązania wodorowe, dzięki czemu jest liderem w dziedzinie innowacji w wytwarzaniu zielonego wodoru. Mając tak bogate doświadczenie, firma zamierza jeszcze wiele dokonać: już w 2020 roku rozpoczęto budowę wodorowego centrum kompetencyjnego w siedzibie firmy w Steinhaus, w Górnej Austrii. Tam w przyszłości firma Fronius skoncentruje swoje siły, aby tworzyć odnawialne rozwiązania w dziedzinie mobilności i energii oparte na wodorze wytwarzanym w ekologiczny sposób.

Więcej

Jeśli porównujemy oferty zakupu fotowoltaiki musimy wiedzieć jak to zrobić dobrze, albo skorzystać z usług zewnętrznego doradcy. Sprawdź na co zwrócić uwagę.

Więcej