Każdy z nas doświadczył braku dostaw prądu z różnych przyczyn. Czasami było to chwilowe, a innym razem mogło to trwać godzinami czy dniami. Wtedy poza martwieniem się czy starczy nam baterii w telefonie, aby rano uruchomił się budzik do pracy, dochodzi sprawa całego jedzenia w lodówce i zamrażarce - wtedy zaczyna się problem. Brak prądu jest także kłopotliwy na budowach czy w większych firmach przemysłowych, gdzie maszyny muszą pracować cały czas. Dlatego odpowiednim rozwiązaniem w takich przypadkach jest użycie agregatu prądotwórczego. Jaki wybrać do użytku domowego a jaki na budowę? Jakie powinien mieć napięcie? Na jakiej podstawie go wybierać?

Więcej

Realizacja celów klimatycznych wymaga obniżenia bilansu CO2 w budynkach, ponieważ to one są odpowiedzialne za 36% emisji oraz za 40% zużycia energii w Unii. Do głównych odbiorników prądu należą urządzenia klimatyzacyjne.

Więcej

Dowiedz się więcej o stylowych, nowoczesnych rozwiązaniach, które możesz wykorzystać w swoim domu. Współczesna technologia pozwala na więcej, wykorzystaj to i zaopatrz się w produkty, które pomogą Ci w codziennym życiu.

Więcej

Oświetlenie w formie lamp ściennych jest na tyle uniwersalne, że z powodzeniem można je wkomponować w aranżację niemal każdej przestrzeni. Równie dobrze sprawdzają się one w sypiali, łazience, a nawet w gabinecie - wystarczy sięgnąć po dopasowany do danego pomieszczenia model. Jak dokonać właściwego wyboru? Czym się kierować kupując lampę ścienną do łazienki, a czym do sypialni? Poniżej przedstawiamy aspekty, które warto wziąć pod uwagę szukając oświetlenia idealnego. Zapraszamy do lektury!

Więcej

Osprzęt elektryczny oraz wszystko co się z nim wiąże, jest swoistym układem nerwowym każdego domu oraz mieszkania. Tutaj nie ma dróg na skróty - warto inwestować np. w gniazda i wyłączniki premium, bo taka inwestycja będzie inwestycją we własne bezpieczeństwo. Prąd przesyłany takimi instalacjami, nie będzie stanowił zagrożenia dla domowników. Stąd też dobrze by było nabyć wysokiej jakości, np. osprzęt elektryczny Berker by Hager. Może to być nasz strzał w dziesiątkę, na który długo czekaliśmy.

Więcej

Przedsiębiorcy mający hale magazynowe czy profesjonalne warsztaty samochodowe nie mogą sobie pozwolić na to, aby w miejscu ich pracy było zbyt ciemno. Każdego dnia mają w końcu do wykonania pracę wymagającą precyzji i nierzadko "dłubania" pod maską czy innych ciemnych zakamarkach samochodu. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w dobre oświetlenie do warsztatu. Sprawdź też, dlatego inteligentne oświetlenie do domu będzie strzałem w dziesiątkę.

Więcej

Instalacje typu off-grid to takie układy, które działają poza siecią, dzięki czemu są niezależne. Opierają się na magazynowaniu energii wytworzonej przez instalację PV, która nie została zużyta i nie nastąpiło przesłanie jej do zakładu energetycznego. Tego typu rozwiązania sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie występują duże przerwy w dostawach prądu, a także na jednostkach niezależnych pozostających w ruchu, takich jak kampery czy jachty.

Więcej

Technika oświetleniowa to szerokie pojęcie, które obejmuje wszelkie urządzenia, osprzęt, oprzewodowanie i inne dodatkowe produkty bezpośrednio lub pośrednio związane z oświetleniem. Na platformie MerXu zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne komponenty – od opraw, poprzez różnego rodzaju czujniki, sterowniki, po startery, transformatory i zasilacze.

Więcej

Plączące się kable urządzeń zasilanych z sieci zostały skutecznie ujarzmione przez systemy gniazd nablatowych. tego typu rozwiązania sprawdzają się przede wszystkim w biurach i w salach konferencyjnych, gdzie przybierają formę rozbudowanych mediaportów. Niemniej również w instalacjach domowych, zwłaszcza w kuchniach, gniazda nablatowe zyskują sporą popularność, zwiększając funkcjonalność m.in. wysp i półwyspów kuchennych.

Więcej