Firma LEDVANCE oferuje promienniki bakterio- i wirusobójcze UV-C T8 oraz oprawy dedykowane do nich. Oprawy przeznaczone są do bezpośredniego napromieniowania powierzchni. Znajdują zastosowanie głównie przy odkażaniu powietrza oraz powierzchni w pomieszczeniach.

Więcej

Paski LED coraz częściej wybierane są jako oświetlenie do różnego rodzaju wnętrz. Taśma LED potrafi nadać każdemu pomieszczeniu przytulny i uroczy charakter. Świetnie nadaje się do salonu, łazienki czy nad lustro. Sprawdź, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze tego typu oświetlenia!

Więcej

W zmienionej serii łączników Axcent® pur firma ABB zastosowała oryginalne materiały, takie jak beton, łupek oraz papier prasowany, które nadają pomieszczeniom nowoczesnego charakteru. Z kolei nowa aplikacja 3D-LiveView umożliwia przeglądanie portfolio firmy w zakresie inteligentnych budynków na żywo we własnym domu.

Więcej

Domofony stanowią podstawowe wyposażenie każdego domu i mieszkania. Urządzenia te od wielu lat skutecznie zabezpieczają posesję przed niechcianymi gośćmi. Planujesz zakup sprzętu, który zapewni bezpieczeństwo Tobie oraz Twoim bliskim? W artykule dowiesz się, na co zwracać uwagę przy kupnie, dzięki czemu wybierzesz model, który spełni Twoje oczekiwania.

Więcej

Zalety posiadania własnych paneli słonecznych, jak uniezależnienie od dostawców prądu, oszczędność na rachunkach czy ekologiczny wymiar fotowoltaiki, sprawiają, że zainteresowanie tym rozwiązaniem nie maleje. Jednak pomimo dofinansowań zakup i montaż paneli słonecznych wciąż nie należy do tanich inwestycji. Dlatego aby uniknąć kolejnych wydatków związanych z naprawą lub wymianą paneli z naszej elektrowni przydomowej ważne jest, aby pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji.

Więcej

Pod znakiem ZUG (złączka uniwersalna gwintowa), w ofercie Spółdzielni Elektrotechnicznej POKÓJ, został zaprezentowany po raz pierwszy w 2010 roku, cały typoszereg produktów. Jest to unowocześniona konstrukcja złączek ZUG-G, które w pełni zastępują złączki ZG-G. Od tego czasu ZUG systematycznie jest rozbudowywana i unowocześniana.

Więcej

Oświetlenie to jeden z ważniejszych elementów, który należy uwzględnić przy projektowaniu domu. Jeśli jednak w późniejszym terminie będziesz chciał zastosować nowe rozwiązania, nic nie stoi na przeszkodzie. Szczególnie w przypadku oświetlenia wewnętrznego zmiany można wprowadzić stosunkowo prosto.

Więcej

Budowa instalacji elektrycznych w budynkach przemysłowych zależy od potrzeb wynikających z ich przeznaczenia. Przewody i kable należy przeprowadzić w taki sposób, aby ochronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zapewnić możliwość ich wymiany bez konieczności naruszania konstrukcji obiektu. Na szybkie doprowadzenie instalacji elektrycznych w dowolne miejsce pozwalają koryta kablowe. Osprzęt łączeniowy i rozdzielczy zastosowany w korytach powinien zapewnić jak najlepsze funkcjonowanie takiej instalacji.

Więcej

Systematycznie rozbudowujące się systemy instalacji elektrycznych powodują, że szukamy nowych rozwiązań w zakresie bezpiecznego prowadzenia tras kablowych. Rury karbowane PCV służą do układania kabli o różnym przeznaczeniu – od przewodów teleinformatycznych po kable elektryczne o wysokim napięciu.

Więcej

Popularność rolet zewnętrznych wzrasta z roku na rok, co łatwo zauważyć na nowo wybudowanych osiedlach. Dlaczego ta osłona jest tak chętnie wybierana przez Polaków? Jakie plusy i minusy ma to rozwiązanie? Czytaj dalej nasz artykuł, a poznasz odpowiedzi na wszystkie te pytania. Zapraszamy!

Więcej