Sposób aranżacji oświetlenia zakłada najczęściej użycie nie tylko głównego źródła światła w postaci lampy, ale również zamontowanie dodatkowych elementów oświetleniowych. Do tej grupy zaliczają się praktyczne i dekoracyjne kinkiety.

Więcej

Dawno minęły czasy, w których jedynym źródłem światła były promienie słoneczne. Dzisiaj mamy dostęp do całej infrastruktury, umożliwiającej funkcjonowanie nawet w najbardziej pochmurną noc.

Więcej

Horyzontalna platforma e-commerce www.merXu.com, uruchomiona niedawno dla firm z sektora B2B z Europy Środkowo-Wschodniej, pozwala na handel między firmami towarami przemysłowymi i okołobudowlanymi. Wśród blisko miliona ofert które są już dziś do dyspozycji kupujących, poważną część stanowią oprawy oświetleniowe, źródła światła i osprzęt oświetleniowy.

Więcej

Rozdzielnice elektryczne odgrywają kluczową rolę w rozdziale energii w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, biurach oraz zakładach produkcyjnych. Pomimo ważnej roli jaką spełniają, nie eksponujemy ich, zwłaszcza w budynkach mieszkalnych.

Więcej

Branża SmartHome (Domy Inteligentne, automatyka budynkowa) opiera się na rozwiązaniach bezprzewodowych oraz przewodowych systemach centralnych i rozproszonych. Często Klienci nie są świadomi różnic i tym samym nie znają konsekwencji związanych z wyborem danego rozwiązania. Naszym zdaniem najlepsza konfiguracja to system przewodowy rozproszony. 13 lat doświadczenia w produkcji rozwiązań „Smart” upewniło nas, że takie rozwiązanie zapewni niezawodność i bezpieczeństwo.

Więcej

Rok 2020 przyniósł prawdziwą rewolucję w wielu aspektach życia. Jedną z nich jest to, że więcej czasu spędzamy we wnętrzach. Warto zatem zadbać o spójną i harmonijną aranżację przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Każdy wystrój opiera się na mocnych akcentach, takich jak meble czy wyrazisty kolor ścian, a także na dodatkach. Elementem, którego wybór z pozoru może wydawać się nieważny, jest osprzęt elektryczny. To ogromny błąd! Gniazdka i wyłączniki mogą bowiem zaważyć na estetyce całego wnętrza. Jak wybrać najlepsze?

Więcej

Zgodnie z prognozami Biura Informacji Kredytowej, wszystko wskazuje na to, że w kolejnych kwartałach 2021 roku Polacy ponownie zainteresują się ofertami kredytowymi. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że w ostatnich miesiącach wiele mówiło się o zaostrzonych kryteriach weryfikacji. Rosły wymagania względem potencjalnych kredytobiorców. Więcej było też formalności niezbędnych do uzyskania pozytywnej decyzji. Te czynniki sprawiły, że nie wszyscy byli w stanie uzyskać finansowanie. Jeśli już się tak stało, to często na znacznie gorszych warunkach. Okazuje się jednak, że porównanie poszczególnych miesięcy wskazuje na wciąż rosnącą liczbę wniosków o kredyt hipoteczny. Szczególnie końcówka pierwszego kwartału zwiastuje odbudowywanie branży finansowej względem niepomyślnego roku 2020.

Więcej

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych podlegają odpowiednim badaniom i pomiarom zarówno na potrzeby odbioru jak i konserwacji. Szczegóły w tym zakresie wynikają z przepisów prawa

Więcej

Wydawałoby się, że kwestia wystroju i aranżacji biura nie jest trudna. Jednak podczas projektowania należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność elementów wyposażenia danego pomieszczenia i komfort użytkowników. Warto więc poświęcić nie, co więcej, czasu i wybrać najlepsze rozwiązania. Jednym z niebanalnych elementów jest zagospodarowanie podłogi. Może być wiele sposobów jej wykończenia, jednak najczęstszy wybór zarówno projektantów, jak i inwestorów pada na wykładziny dywanowe.

Więcej

Falownik, zwany inaczej inwerterem lub przetwornicą, to serce instalacji fotowoltaicznej. Choć z wyglądu przypomina trochę większy licznik prądu znany mieszkańcom bloków, jego poprawne działanie jest niezbędne dla czerpania korzyści z energii słonecznej. Zadaniem inwertera jest przekształcanie prądu stałego – generowanego przez panele fotowoltaiczne – w prąd zmienny, który płynie w domowych gniazdkach. Jakie są rodzaje inwerterów i w jaki sposób one działają?

Więcej