Koszty energii związanej z eksploatacją naszych mieszkań czy domów w przeważającej większości wiążą się z ogrzewaniem, cóż – taki mamy klimat. Dlatego każda racjonalizacja sposobu zarządzania energią cieplną powinna przynieść wymierną korzyść finansową. Chcemy również ograniczać zużycie energii, by pośrednio chronić środowisko naturalne. połączenie motywacji ekonomicznych z ekologicznymi idealnie zachęci większość z nas do działania.

Więcej

Fotowoltaika to bardzo bezpieczna technologia. Zostało to już wyjaśnione w poprzednich artykułach i potwierdzone wynikami międzynarodowych badań. podstawą tego zabezpieczenia jest profesjonalny projekt systemu i profesjonalna instalacja – szczegółowo omówiliśmy to w drugim artykule. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej połączeniom wtykowym DC i obwodom po stronie DC, ponieważ oba są ważne dla bezpieczeństwa systemów PV.

Więcej

Termowizja wkracza w coraz to nowe dziedziny życia, znajdując zastosowanie w medycynie, usprawniając pracę służb bezpieczeństwa czy instalatorów. Szerokie zainteresowanie tą technologią zauważyć można także w przemyśle spożywczym oraz w automotive. Wciąż poszukiwane są nowe zadania dla urządzeń termowizyjnych. Ciekawe możliwości otwierają się m.in. dzięki połączeniu kamer termowizyjnych z systemami analizującymi treść obrazu i wywołującymi reakcję.

Więcej

Do zasilania serwerowni stosowane są zwykle zasilacze trójfazowe o mocy od 10 kVA do 500 kVA, a nawet 1,6 MW, lub zasilacze w układzie faz 3/1. Najczęściej mają budowę modułową i są przystosowane do współpracy z systemami zasilania i dystrybucji mocy.

Więcej

Wiele osób zdążyło się już przekonać, że instalacje fotowoltaiczne potrafią pozytywnie wpływać na jakość życia i funkcjonowania w domu. Jednak co jeszcze ważniejsze – obniżają rachunki za prąd niemal do zera. Dzięki fotowoltaice, która produkuje energię pochodzącą z promieni słonecznych, jesteśmy w stanie prowadzić gospodarstwo domowe lub przedsiębiorstwo korzystając wyłącznie z ekologicznego źródła energii.

Więcej

Z roku na rok wysyłamy coraz więcej paczek. Świąteczne prezenty, zwrot zakupionych towarów, wymiana ubrań w sklepie online… Okazji do przygotowywania przesyłek przybywa, a to oznacza, że trzeba wiedzieć jak spakować rzeczy, by były bezpieczne podczas wysyłki. W końcu każda rzecz uszkodzona w trakcie transportu może oznaczać dla nas sporą stratę pieniędzy. Jak tego uniknąć? Jak optymalnie zabezpieczyć przedmioty do wysyłki? Podpowiadamy.

Więcej

Według zebranych danych - rocznie w Polsce między 331 a 418 zgonów jest spowodowanych zatruciem gazem[1]. Wyniki te potwierdzają jak istotne jest, aby w naszym domu, przestrzeni publicznej lub zakładzie pracy znajdował się skuteczny system oddymiania, który pomoże odprowadzić ten szkodliwy i niebezpieczny produkt spalania. System powinien być zaprojektowany z myślą o specyficznych wymaganiach danej przestrzeni, uwzględniając przy tym m.in. stopień zagrożenia pożarowego.

Więcej

Instalacje fotowoltaiczne należą do najpopularniejszych źródeł energii odnawialnej. Aby jednak prawidłowo funkcjonowały, należy odpowiednio dobrać je do konkretnego budynku. Konieczny okazuje się więc audyt, na podstawie którego specjaliści w dziedzinie fotowoltaiki przygotują wstępny projekt instalacji.

Więcej

Domowe oświetlenie to często niezmiernie rozbudowane instalacje, które należy wykonać z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o najmniejszy nawet detal – dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

Więcej

Decyzja o montażu instalacji fotowoltaicznej wiąże się z koniecznością stworzenia odpowiednich warunków do tego typu inwestycji. Tu mowa głównie o właściwym kącie nachylenia powierzchni w stosunku do padania promieni słonecznych. Nikogo nie powinno więc dziwić, że fotowoltaika na dachu cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż instalacja PV na gruncie. Nie oznacza to jednak, że paneli fotowoltaicznych nie montuje się na gruncie. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne? Zapraszamy do lektury!

Więcej
x