Solidarni z UKRAINĄ!

Każda kobieta marzy o efektownej toaletce. Lustro do makijażu pozwala na precyzyjne nałożenie na twarz wszystkich kosmetyków. Aby jednak móc zrobić to sprawnie i osiągnąć najlepszy efekt, warto zastanowić się nad tym, jak podświetlić takie lustro, aby efekt był maksymalnie efektywny.

Więcej

Komunikacja bezprzewodowa FM umożliwia pełną kontrolę nad systemem oświetleniowym z dowolnego miejsca na świecie. Całkowite zarządzanie, monitorowanie, sterowanie a nawet serwis opraw możliwe są do podjęcia dzięki zintegrowanemu z Jednostką Centralną modułowi GSM.

Więcej

Zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym, stosowanie układów sterowania światłem jest bardzo uzasadnione. Dzięki niemu bez rezygnacji z wygody i bezpieczeństwa, jakie daje oświetlenie otoczenia np. po zmroku, można osiągnąć spore oszczędności, a przy tym zadbać o środowisko. Jednym z najważniejszych elementów takich układów jest przekaźnik (wyłącznik, automat) zmierzchowy. Gdzie należy go zamontować?

Więcej

O tym, jak bardzo światło wpływa na kondycję ludzkiego organizmu przekonał się z pewnością każdy, kto miał okazję przebywać na dalekiej północy podczas polarnego dnia lub nocy. Zresztą nie trzeba sięgać aż tak odległych obszarów – zimą, kiedy w Polsce koło 16 godziny robi się już zupełnie ciemno, jesteśmy z pewnością bardziej senni, niż o tej samej porze latem. Jest to najlepszy dowód na to, że światło ma na nas znaczący wpływ.

Więcej

Jakie oświetlenie na tarasie zamontować? Lepszym rozwiązaniem będą lampy wiszące czy lampy solarne? Czy dobre oświetlenie tarasu jest w ogóle ważne? Jeśli zastanawiasz się nad oświetleniem swojego tarasu, zapraszamy do lektury!

Więcej

Domowe oświetlenie to często niezmiernie rozbudowane instalacje, które należy wykonać z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o najmniejszy nawet detal – dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

Więcej

Oświetlenie w formie lamp ściennych jest na tyle uniwersalne, że z powodzeniem można je wkomponować w aranżację niemal każdej przestrzeni. Równie dobrze sprawdzają się one w sypiali, łazience, a nawet w gabinecie - wystarczy sięgnąć po dopasowany do danego pomieszczenia model. Jak dokonać właściwego wyboru? Czym się kierować kupując lampę ścienną do łazienki, a czym do sypialni? Poniżej przedstawiamy aspekty, które warto wziąć pod uwagę szukając oświetlenia idealnego. Zapraszamy do lektury!

Więcej

Technika oświetleniowa to szerokie pojęcie, które obejmuje wszelkie urządzenia, osprzęt, oprzewodowanie i inne dodatkowe produkty bezpośrednio lub pośrednio związane z oświetleniem. Na platformie MerXu zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne komponenty – od opraw, poprzez różnego rodzaju czujniki, sterowniki, po startery, transformatory i zasilacze.

Więcej

Oryginalnie wykonana i dobrze dobrana lampa podłogowa może nie tylko podkreślić największe atuty aranżacji, ale też w ciekawy sposób zaakcentować wystrój i wymodelować kształt wnętrza. Poniżej znajdziecie 6 pomysłów na designerskie lampy stojące w różnych stylach i formach, które z powodzeniem wykorzystacie w różnych pomieszczeniach.

Więcej

Architektura światła to pojęcie, które dotyczy nie tylko nocnych iluminacji zabytków, ważnych elementów miejskiej przestrzeni, czy realizacji artystycznych. Umiejętna aranżacja oświetlenia domu wydobędzie zalety bryły, wyeksponuje detale budynku i ogrodu oraz sprawi, że nie będziemy musieli szukać kluczy na podjeździe, gdy wypadną nam przy wysiadaniu z auta. Korzyści aż nadto i to w dwójnasób: estetyka oraz wygoda i bezpieczeństwo.

Więcej
x