Signify (poprzednio Philips Lighting), światowy lider branży oświetleniowej, dostarcza innowacyjne rozwiązania dla branży horti pozwalające na efektywniejszą całoroczną uprawę owoców i warzyw. Pierwsza instalacja opraw Philips LED w szklarni pomidora malinowego Tomimaru Muchoo w Gospodarstwie VegaPOL-Budyta okazała się dużym sukcesem i zachęciła ogrodnika do wykorzystania nowoczesnego oświetlenia LED’owego na kolejnych obiektach szklarniowych.

Więcej

Firma LEDVANCE oferuje promienniki bakterio- i wirusobójcze UV-C T8 oraz oprawy dedykowane do nich. Oprawy przeznaczone są do bezpośredniego napromieniowania powierzchni. Znajdują zastosowanie głównie przy odkażaniu powietrza oraz powierzchni w pomieszczeniach.

Więcej

Utrzymanie prawidłowej higieny snu może mieć kolosalny wpływ nie tylko na nasz poziom wyspania czy zmęczenia, ale ogólny stan organizmu. Wysypianie się jest bowiem kluczowe dla naszego zdrowia. By prawidłowo przygotować się do nocnego odpoczynku, musimy dowiedzieć się, w jaki sposób na jakość snu wpływa otaczające nas światło, zarówno to naturalne, jak i sztuczne.

Więcej

Paski LED coraz częściej wybierane są jako oświetlenie do różnego rodzaju wnętrz. Taśma LED potrafi nadać każdemu pomieszczeniu przytulny i uroczy charakter. Świetnie nadaje się do salonu, łazienki czy nad lustro. Sprawdź, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze tego typu oświetlenia!

Więcej

Dwa w jednym. Hybrydowa lampa UV-C STERILON SQUARE zapewnia energooszczędne i komfortowe oświetlenie miejsca pracy oraz łatwo przeistacza się w lampę do dezynfekcji powierzchni.

Więcej

W codziennej pracy elektroinstalatorów, zwłaszcza podczas remontów lub modernizacji systemów oświetleniowych, gromadzi się spora ilość zużytego sprzętu oświetleniowego. Nieodpowiednie postępowanie z tego typu odpadami jest szkodliwe nie tylko dla ludzi. Duże zagrożenie stanowi również dla zwierząt i środowiska, a dodatkowo naraża posiadacza takich odpadów na konsekwencje karne.

Więcej

Jedne z najmodniejszych obecnie „żarówek” to źródła światła LED w wersji tzw. filamentowej. Jak żadne inne LED-y wyglądem przypominają tradycyjną żarówkę Edisona. Zyskują popularność szczególnie wśród osób, które nie przepadają za bardzo nowoczesnym wyglądem LED-ów. Filamenty są idealne do wnętrz w stylu loft, vintage, ale i klasycznych.

Więcej

Muzeum z pamiątkami „Samych Swoich” przeszło remont generalny. Wnętrza obiektu, który powstał w Lubomierzu, by uczcić kultową komedię i główne postaci z trylogii Sylwestra Chęcińskiego, zachwycają stylistyką i klimatem. Do oświetlenia wybrano lampy od Lena Lighting, które idealnie sprawdziły się w tej przestrzeni.

Więcej

Poznaj system ewakuacji, który błyskawicznie reaguje na zagrożenia.

Więcej

Popularność oświetlenia szynowego nie maleje. Im więcej projektuje się wnętrz nowoczesnych, wręcz minimalistycznych, tym częściej stosuje się lampy na szynach. Dobrze oświetlają, będąc jednocześnie niedominującym elementem aranżacji. To lampy zamontowane na stałe, a jednak mobilne…

Więcej