Domowe oświetlenie to często niezmiernie rozbudowane instalacje, które należy wykonać z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o najmniejszy nawet detal – dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

Więcej

Oświetlenie w formie lamp ściennych jest na tyle uniwersalne, że z powodzeniem można je wkomponować w aranżację niemal każdej przestrzeni. Równie dobrze sprawdzają się one w sypiali, łazience, a nawet w gabinecie - wystarczy sięgnąć po dopasowany do danego pomieszczenia model. Jak dokonać właściwego wyboru? Czym się kierować kupując lampę ścienną do łazienki, a czym do sypialni? Poniżej przedstawiamy aspekty, które warto wziąć pod uwagę szukając oświetlenia idealnego. Zapraszamy do lektury!

Więcej

Technika oświetleniowa to szerokie pojęcie, które obejmuje wszelkie urządzenia, osprzęt, oprzewodowanie i inne dodatkowe produkty bezpośrednio lub pośrednio związane z oświetleniem. Na platformie MerXu zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne komponenty – od opraw, poprzez różnego rodzaju czujniki, sterowniki, po startery, transformatory i zasilacze.

Więcej

Oryginalnie wykonana i dobrze dobrana lampa podłogowa może nie tylko podkreślić największe atuty aranżacji, ale też w ciekawy sposób zaakcentować wystrój i wymodelować kształt wnętrza. Poniżej znajdziecie 6 pomysłów na designerskie lampy stojące w różnych stylach i formach, które z powodzeniem wykorzystacie w różnych pomieszczeniach.

Więcej

Architektura światła to pojęcie, które dotyczy nie tylko nocnych iluminacji zabytków, ważnych elementów miejskiej przestrzeni, czy realizacji artystycznych. Umiejętna aranżacja oświetlenia domu wydobędzie zalety bryły, wyeksponuje detale budynku i ogrodu oraz sprawi, że nie będziemy musieli szukać kluczy na podjeździe, gdy wypadną nam przy wysiadaniu z auta. Korzyści aż nadto i to w dwójnasób: estetyka oraz wygoda i bezpieczeństwo.

Więcej

Dawno minęły czasy, w których jedynym źródłem światła były promienie słoneczne. Dzisiaj mamy dostęp do całej infrastruktury, umożliwiającej funkcjonowanie nawet w najbardziej pochmurną noc.

Więcej

Horyzontalna platforma e-commerce www.merXu.com, uruchomiona niedawno dla firm z sektora B2B z Europy Środkowo-Wschodniej, pozwala na handel między firmami towarami przemysłowymi i okołobudowlanymi. Wśród blisko miliona ofert które są już dziś do dyspozycji kupujących, poważną część stanowią oprawy oświetleniowe, źródła światła i osprzęt oświetleniowy.

Więcej

W 1792 roku, Szkot William Murdoch, zastosował jako pierwszy tzw. lampę gazową. Jak sama nazwa wskazuje - oświetlenie zasilane było gazem uwolnionym podczas produkowania koksu. To przełomowe zdarzenie zmieniło cały świat, przyczyniając się do rozwoju technologii i przemysłu. W końcu mogliśmy odstawić na bok świeczki i pochodnie, dostrzegając moc i potencjał metalowej rurki, na końcu której tlił się płomyk.

Więcej

W zakładach przemysłowych lub w budynkach użyteczności publicznej konieczne jest wyznaczenie dróg ewakuacyjnych, które będą pełniły swoją rolę również w ciemności. Zadanie te spełniają lampy awaryjne oświetlające drogę oraz ewakuacyjne, które za pomocą naniesionych na ich oprawy piktogramów dostarczają dodatkowych informacji, np. wskazują drogę ewakuacji.

Więcej

Lampy do dezynfekcji powietrza i powierzchni stają się obecnie standardowym elementem wyposażenia biur. Według Lena Lighting, producenta oświetlenia z Wielkopolski, firmy zamawiają coraz większą liczbę urządzeń, które wykorzystując promienie UV-C, eliminują z otoczenia wirusy, bakterie i grzyby. Takie rozwiązanie ma zadbać o bezpieczeństwo osób, które nie mogą pracować zdalnie.

Więcej
x